Jak dbać o dłonie?

0
2669
wyciągnięte kobiece dłonie na czarnym tle
Dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać, tak by wyglądały pięknie każdego dnia | fot.: stock.adobe.com

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Dowiedz się, jak o nie dbać, by mimo upływu czasu dalej wyglądały pięknie.

Każda z nas chciałaby mieć piękne i zadbane dłonie. Nie da się jednak ukryć, że wiele czynników zewnętrznych wpływa negatywnie na ich wygląd. Temperatura, częste narażenie na detergenty, a to wszystko połączone z naturalnie delikatną skórą. Tym samym to na dłoniach błyskawicznie widać nie tylko wysuszenie skóry, ale także i wiek. Co z tym zrobić? Zapobiegać! Od razu zadbaj o odpowiednią pielęgnacje Twoich dłoni, w tym artykule dowiesz się, na co zwrócić szczególną uwagę.

Dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać, tak by wyglądały pięknie każdego dnia. Zabezpieczaj dłonie przed czynnikami zewnętrznymi i detergentami, dbaj o ich odpowiednie nawilżenie, a także raz na jakiś czas zdecyduj się na profesjonalne zabiegi.

Zabezpieczaj dłonie

Często przyczyną złego stanu skóry dłoni jest nie tylko nieodpowiednia ich pielęgnacja, ale brak ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, czy skutkami prac domowych. Jeśli zależy Ci na zadbanych dłoniach, to pamiętaj o odpowiednim ich zabezpieczaniu. Noś rękawiczki, gdy na zewnątrz jest bardzo zimno. Zapominając o tym, możesz bardzo szybko wysuszyć i podrażnić skórę dłoni. Wtedy zamiast zadbanych dłoni zyskasz takie, które są suche, zniszczone i trudne w dalszej pielęgnacji. Jakby było tego mało, to skóra dłoni będzie nie tylko wyglądała źle, ale także Cię bolała.

Co więcej, nie zapominaj o odpowiednich rękawiczkach podczas codziennych obowiązków domowych. Noś je do mycia naczyń, porządków, a także wtedy, gdy planujesz prace w ogrodzie. Do tych ostatnich świetne są rękawiczki nitrylowe. Takie środki zapobiegawcze sprawią, że łatwiej będzie Ci dać o dłonie, a te mimo upływu czasu nie będą zniszczone.

Nie narażaj delikatnej skóry na drażniące detergenty. To nie tylko ją wysuszy, ale także podrażni. Nie warto! Wyrób sobie nawyk stosowania rękawiczek, a Twoje dłonie szybko Ci za to podziękują!

Pielęgnuj dłonie

Dbanie o to, by nie narażać dłoni na niekorzystne czynniki atmosferyczne to dopiero początek! Warto wprowadzić do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej nakładanie kremu na dłonie. Można to robić kilkukrotnie, za każdym razem, gdy poczujesz, że skóra Twoich dłoni jest za sucha.

Prócz tego nie przesadzaj z częstotliwością mycia dłoni. Jeśli musisz je myć bardzo często, to stosuj nawilżające mydło, a potem nakładaj cienką warstwę kremu do rąk. Dzięki temu nie wysuszysz dodatkowo dłoni.

Profesjonalna pielęgnacja

Prócz podstawowego dbania o dłonie, które obejmuje chronienie ich przed niekorzystnymi czynnikami, oraz codzienną pielęgnacją w postaci kremu możesz zdecydować się na profesjonalne zabiegi na dłonie.

Jeśli czujesz, że mimo dbania Twoje dłonie są przesuszone, a także nie wyglądają najlepiej, to zapewnij im prawdziwą regenerację. W salonach kosmetycznych znajdziesz całą ofertę kuracji, które nawilżą skórę dłoni i sprawią, że będzie ona naprawdę odżywiona. Warto co jakiś czas pozwolić sobie na taki luksus.

Tylko te 3 kroki dzielą Cię od naprawdę zadbanych dłoni. Warto o tym pomyśleć wcześniej, by mimo wieku Twoje dłonie nadal wyglądały pięknie i miały nawilżoną skórę. 


Materiał partnera zewnętrznego