Kilka słów o peelingu wodno-tlenowym

1
9784
peeling oxybrazja
Rezultatem przeprowadzenia peelingu wodno-tlenowego jest przede wszystkim odmłodzona, odświeżona oraz wygładzona skóra | fot.: Fotolia

Peeling wodno-tlenowy, inaczej nazywany oxybrazją, jest nieinwazyjną metodą oczyszczania i bardzo delikatnego złuszczania skóry. Doskonale sprawdza się przy każdym rodzaju cery oraz ma działanie zarówno łagodzące, jak i rewitalizujące. Zabieg ten wykonuje się specjalną dyszą, która pod ciśnieniem aplikuje na skórę mieszankę tlenu hiperbarycznego i soli fizjologicznej. Wszelkie właściwości oxybrazji, a także wskazania i przeciwwskazania, zostały opisane poniżej.

Co daje nam oxybrazja?

Rezultatem przeprowadzenia peelingu wodno-tlenowego jest przede wszystkim odmłodzona, odświeżona oraz wygładzona skóra. Dzięki tej metodzie można pozbyć się suchej i łuszczącej się powierzchni naskórka – w delikatny sposób, nie powodując podrażnienia. Oxybrazja redukuje też niewielkie zmarszczki, ujędrnia i odżywia, poprawia krążenie oraz wyrównuje koloryt. Po przeprowadzeniu tej kuracji cera staje się więc zdrowsza i bardziej promienna. Co więcej, peeling tego typu zarówno likwiduje bakterie beztlenowe, które są odpowiedzialne za powstawanie trądziku, jak i oczyszcza skórę z zatkanych porów oraz dodatkowo zwęża je. Zabieg wspomaga również gojenie się ran po bliznach potrądzikowych czy zabiegach chirurgicznych.

Dużą zaletą oxybrazji jest fakt, że oczyszczaniu skóry w ten sposób towarzyszy przyjemne uczucie chłodu. Dzięki temu kuracja ma działanie odprężające i zapewnia ukojenie osobie, która się na nią zdecyduje. Peeling wodno-tlenowy nie powoduje też zaczerwienienia na skórze, występującego w przypadku wielu innych zabiegów złuszczających. Ponadto, atutem tej metody jest możliwość przeprowadzenia jej na skórze głowy. Oxybrazja doskonale radzi sobie z łuszczycą, gdyż oczyszcza i złuszcza blaszki łuszczycowe, wyrównując warstwę naskórka w tych okolicach. W rezultacie, w miejscach poddawanych kuracji nie narasta tak szybko martwy naskórek. Peeling wodno-tlenowy sprawdza się także przy problemach z łupieżem, ponieważ reguluje funkcje mieszków włosowych, oraz powstrzymuje proces wypadania włosów i łysienia.

Komu poleca się wykonanie peelingu wodno-tlenowego?

Tego rodzaju peeling może wykonywać niemalże każdy. Jednakże, oxybrazja w szczególności polecana jest osobom, które posiadają skórę naczyniową lub wrażliwą. Wynika to z delikatnego działania zabiegu oraz tego, że peeling wodno-tlenowy nie wywołuje zaczerwienienia czy podrażnień. Co ciekawe, jest to też dobra metoda dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Dodatkowo, na taką kurację powinny się udać osoby chcące pozbyć się problemów z trądzikiem. Oxybrazja skutecznie oczyszcza powierzchnię poddawaną peelingowi z bakterii beztlenowych oraz zaopatruje ten obszar w mieszankę tlenu i soli fizjologicznej. Zabieg tego typu jest też polecany osobom borykającym się z łuszczycą lub łupieżem.

Jak zaplanować kurację w gabinecie?

W przypadku oxybrazji już po pierwszym zabiegu można odczuć wyraźną różnicę w kondycji skóry. Dlatego też peeling wodno-tlenowy sprawdza się idealnie jako jednorazowe odświeżenie cery, przeprowadzane przed większym wyjściem lub ważnym wydarzeniem. Jednak dla bardziej widocznych efektów najlepiej zastosować kurację składającą się z 3-4 zabiegów, wykonywanych w odstępach co około 10 dni. Natomiast kolejne spotkania przypominające warto odbywać raz w miesiącu (aby na bieżąco oczyszczać skórę).

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegów z użyciem mieszanki tlenu hiperbarycznego i soli fizjologicznej na pewno nie można wykonywać w przypadku ostrych lub ropnych stanów zapalnych skóry. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia kuracji jest też oczywiście opryszczka. Ponadto, choroby zakaźne skóry, stany gorączkowe czy problemy z zatokami nie pozwalają na wykonanie oxybrazji. Nie zaleca się tego zabiegu także osobom, które przeszły atak serca bądź mają wysokie ciśnienie.


Milena Kaczmarek, kosmetolog Qclinique.