Aloesowa pielęgnacja dla każdej z nas

0
2364
Aloes i tabletki w słoiczku
Od wielu lat aloes jest powszechnie stosowany jako środek kojący skórę poparzoną promieniami słonecznymi. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każda kobieta szuka skutecznego kremu lub balsamu, zapewniającego optymalne nawilżenie i odżywienie skóry. Jak je osiągnąć?

Coraz więcej kosmetyków wykorzystuje aloes, jako skuteczne źródło nawilżania oraz odmładzania skóry. Jak działają preparaty na bazie tego niesamowitego sukulenta i dlaczego warto postawić na niego w codziennej pielęgnacji?

Liście aloesu
Aloes jest jednym z naturalnych humektantów, czyli substancji, które pochłaniają wilgoć z otoczenia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Aloes jako idealne nawilżenie dla każdego rodzaju skóry

Aloes jest jednym z naturalnych humektantów, czyli substancji, które pochłaniają wilgoć z otoczenia. Dzięki temu mają silnie nawilżające właściwości. Aby można było je optymalnie wykorzystać, powinno się stosować miąższ lub sok z aloesu wspólnie z emolientami i składnikami o właściwościach okluzyjnych. Wówczas zagwarantuje on odpowiednie nawodnienie komórek skóry, nawet w głębokich jej warstwach, a pozostałe dwa rodzaje substancji stworzą barierę ochronną na jej powierzchni, utrzymującą nawilżenie przez długi czas.

Aloes jako preparat przeciw starzeniu skóry

Aloes należy do substancji o niezmiernie bogatym składzie. Trudno się zatem dziwić, że jest najczęściej stosowaną rośliną w przemyśle, zwłaszcza w produktach kosmetycznych i farmakologicznych.

W jego składzie znajduje się ponad 150 substancji aktywnych. Niektóre z nich mają właściwości przeciwutleniające. Antyoksydanty wyłapują rodniki, czyli cząsteczki wpływające na degenerację DNA oraz postępowanie procesów starzenia skóry i innych organów. Dzięki współwystępowaniu różnych substancji o działaniu antyoksydacyjnym w miąższu aloesu, zyskuje on zastosowanie w szeregu kosmetyków, służących pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

Dodatkowo wspomaga om odbudowę włókien kolagenowych i elastylowych. Do czego jest nam potrzebny kolagen i elastyna? Kolagen to białka, które stanowią niemal 30% tego typu substancji w ludzkim ciele. Im więcej włókien, tym skóra jest bardziej nawilżona, sprężysta i jędrna. Jego niedobór wpływa na pojawienie się pierwszych objawów starzenia, czyli zmarszczek, cellulitu, przebarwień itp. Elastyna jest również białkiem, które współtworzy tkankę łączną. W głównej mierze odpowiada za elastyczność i sprężystość skóry.

Ochrona skóry przed działaniem promieni słonecznych

Od wielu lat aloes jest powszechnie stosowany jako środek kojący skórę poparzoną promieniami słonecznymi. Ma on działanie antyzapalne, przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Dzięki temu łagodzi wszelkie stany zapalne oraz pomaga w leczeniu oparzeń nawet drugiego stopnia.

Pielęgnacja wysokiej jakości

W przypadku kosmetyków na bazie aloesu, należy zawsze zwracać uwagę, czy posiadają one certyfikaty jakości. Do najważniejszych z nich zalicza się potwierdzenie wystawiane przez Międzynarodową Radę ds. Aloesu (IASC), która kontroluje skład i sposób produkcji preparatów aloesowych na całym świecie. Kosmetyki wysokiej jakości można znaleźć między innymi w ofercie sklepu NajlepszyAloes.pl, który dba o dostarczanie skutecznych preparatów, zawsze bezpiecznych i intensywnie pielęgnujących.

Aloes dla każdego typu cery

Coraz częściej aloes pojawia się w kosmetykach do codziennej pielęgnacji. Może skutecznie pomagać w nawilżaniu i ochronie każdego typu skóry – od wrażliwej ze skłonnością do podrażnień, do tłustej z widocznymi niedoskonałościami. Wszystko zależy od wyboru odpowiedniej konsystencji kosmetyku. Bardziej sucha skóra wymaga kremu, o gęstej i oleistej konsystencji. Z kolei tłusta potrzebuje żelu lub mleczka o lekkiej formule, która nie będzie obciążać skóry.

Aloes od wieków jest uznawany za roślinę o szczególnie pielęgnacyjnych właściwościach. Starożytni Egipcjanie uznawali go nawet za eliksir życia i nieśmiertelności. Współcześnie niewiele się nie zmieniło w postrzeganiu tej rośliny. Z powodzeniem stosuje się ją w kremach, które poprawiają jakość każdego typu skóry. Warto na co dzień korzystać z dobroczynnego działania tego naturalnego eliksiru wiecznej młodości.


Materiał partnera zewnętrznego