Chcesz zmienić kolor włosów, ale obawiasz się efektu? Sprawdź aplikacje, które ułatwiają metamorfozy!

0
117807
Farbowanie włosów
Badania wskazują, że większość kobiet po raz pierwszy farbuje włosy w wieku 22 lat. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Badania wskazują, że większość kobiet po raz pierwszy farbuje włosy w wieku 22 lat i robi to regularnie co najmniej do 65 roku życia. Średnio na koloryzację panie wydają 1000 zł rocznie, co w przypadku ponad 40 lat farbowania oznacza niezłą sumę. Zaoszczędzić można, jeśli włosy farbujemy samodzielnie – tak robi większość kobiet w Polsce, ale jak sprawdzić, czy w danym kolorze będzie nam do twarzy, jeśli nie możemy poradzić się eksperta – fryzjera czy wizażystki? Pomogą w tym nowoczesne programy i aplikacje.

Style My Hair

Tester fryzur Style My Hair to właściwie aplikacja mobilna pozwalająca sprawdzić, jaka fryzura będzie odpowiednia dla urody kobiety lub mężczyzny. Aplikacja pozwala nie tylko dopasować kolor włosów, ale i typ cięcia oraz całą stylizację. Bazuje na zdjęciu twarzy użytkownika, które zrobimy przy użyciu smartfona lub wgramy z bazy istniejących fotografii. W aplikacji tej zobaczyć można przybliżony efekt zmiany koloru włosów, co pozwoli na podjęcie właściwej decyzji o koloryzacji.
Warto wspomnieć, że aplikacja Style My Hair została przygotowana przez znaną markę kosmetyczną – L’Oreal Professionnel będzie wirtualnym pomocnikiem, który ułatwi przeprowadzenie gruntownej przemiany fryzury. Test fryzur i kolorów włosów pozwoli ustrzec się nieodpowiedniego farbowania. To dużo prostsze niż eksperymentowanie na własnej fryzurze.

Hair Color Studio

Następna aplikacja na smartfona służąca do dopasowania koloru włosów i fryzury do typu urody. Wszystko, czego potrzebuje jej użytkownik, to zdjęcie twarzy. W aplikacji jednym przyciśnięciem można zmienić kolor włosów, bez zmiany ich długości czy stylu uczesania się. Przebierając w kolorystyce włosów, można dopasować najlepszy dla siebie kolor. Kiedy efekt uzyskany w aplikacji jest już gotowy, można zapisać zdjęcie i podzielić się nim z przyjaciółmi na Facebooku lub wysłać w wiadomości prywatnej.
Atutem aplikacji Hair Color Studio jest możliwość zmiany koloru włosów przy użyciu własnego zdjęcia. Do wyboru mamy ponad 20 zdefiniowanych kolorów – różne odcienie blondu, rudego, czerwonego i brązowego oraz włosy w kolorze czarnym. Da się też tworzyć własne odcienie.

Istnieje również opcja zestawienia ze sobą zdjęć – przed metamorfozą i po niej, co najlepiej da nam obraz tego, jak będziemy wyglądać po koloryzacji włosów.

Wirtualny stylista – Fryzury HappyHair

Bezpłatną aplikacją do testowania kolorów włosów i stylu cięcia są Fryzury HappyHair. Ten program można nazwać wirtualnym stylistą fryzur lub wirtualnym fryzjerem. Działa online, czyli do prawidłowego funkcjonowania aplikacji potrzebne jest stałe połączenie z internetem. Nie będziemy mieli żadnych problemów z obsługą programu, korzystając np. z superszybkiego internetu z UPC. Dzięki niemu szybko i skutecznie będziemy zmieniać do woli kolor włosów na własnym zdjęciu. Aplikacja

W bazie Happy Hair znajdują się setki fryzur i upięć, poczynając od włosów prostych, przez delikatne fale i włosy kręcone. Aplikacja tworzona jest na bazie najlepszych i najnowszych trendów fryzjerskich na świecie.

Matrix Color Lounge

Marka Matrix stworzyła dla swoich klientek narzędzie do doboru koloru włosów. W aplikacji MATRIX Color Lounge dostępne są setki odcieni i najgorętsze trendy we fryzjerstwie z całego świata. Aplikacja ułatwia wybór koloru włosów i wykorzystywana jest nawet w salonach fryzjerskich, które współpracują z marką Matrix.

W aplikacji tej można przekonać się, jak blondynka wyglądałaby z rudymi czy czarnymi włosami, we fryzurze ombre lub z pasemkami. Aplikacja jest narzędziem służącym do tworzenia wirtualnych metamorfoz, ponieważ pozwala testować odcienie włosów z palety kolorów Matrix. Dodatkowo wyposażona jest w materiały edukacyjne pokazujące, jak wykonać najmodniejsze trendy i techniki koloryzacji. Znajdują się w niej porady na temat pielęgnacji włosów.


Materiał partnera zewnętrznego