Czy depilacja laserowa to dobry wybór dla Ciebie?

0
1557
Głoadkie nogi latem
Która z nas nie marzy o całkowitym pozbyciu się niechcianych włosków, na przykład z nóg, pach czy okolic bikini? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilacja laserowa to zabieg pozwalający na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z różnych partii ciała, a także z twarzy. Jednak nie jest on rekomendowany dla każdego. Czy depilacja laserem to dobra propozycja dla Ciebie?

Która z nas nie marzy o całkowitym pozbyciu się niechcianych włosków, na przykład z nóg, pach czy okolic bikini? Golenie, wosk, kremy depilujące, a także depilatory mechaniczne wymagają regularnego powtarzania zabiegu – depilacja laserowa pozwala na usunięcie włosków praktycznie na zawsze!

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia z wykorzystaniem światła lasera. Emitowane przez głowicę urządzenia laserowego skoncentrowane światło dociera do włoska i jego mieszka, a następnie przekształcane jest w energię cieplną, która niszczy włosek wraz z jego mieszkiem, nie dopuszczając do ponownego odrostu.

Technika depilacji laserowej wykorzystuje wtedy zjawisko tak zwanej selektywnej fototermolizy, które polega na oddziaływaniu światła lasera na pigment o ciemnym zabarwieniu – melaninę. Stąd wynika również ograniczona skuteczność depilacji laserowej w przypadku włosków o kolorze blond, rudym oraz siwym. Metoda ta nie jest zatem rekomendowana dla osób posiadających owłosienie w tym kolorze.

Dodatkowo, depilacja laserowa posiada określone przeciwwskazania, z którymi należy zapoznać się przed zdecydowaniem się na zabieg. W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się ze specjalistą w dziedzinie depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania:

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • zmiany zapalne w miejscu prowadzenia zabiegu
  • stosowanie leków światłotoksycznych lub światłouczulających
  • stosowanie w ciągu ostatnich 6 miesięcy doustnych retinoidów
  • stosowanie w ciągu ostatnich 3 miesięcy kremów z retinolem
  • aktywne choroby nowotworowe
  • epilepsja

Jeśli interesuje Cię depilacja laserowa w Lublinie, do skorzystania ze swoich usług zaprasza gabinet medycyny estetycznej http://tarkiewicz.pl/uslugi/depilacja-laserowa-lublin/.


Materiał partnera zewnętrznego