Czym są soniczne szczoteczki do twarzy?

0
904
soniczna szczoteczka do twarzy
Szybkie ruchy głowicy stymulują ponadto krążenie, a także poprawiają jędrność i napięcie skóry. To z kolei przekłada się na działanie anti-aging | fot.: stock.adobe.com

Oczyszczanie skóry to jeden z najważniejszych etapów jej pielęgnacji. Problematyczne może okazać się zwłaszcza oczyszczanie skóry twarzy, która narażona jest na działanie wielu, niekorzystnych czynników zewnętrznych. W codziennych czynnościach oczyszczających skórę może pomóc szczoteczka soniczna do twarzy. Czym dokładnie są oraz w jaki sposób działają?

Oczyszczanie skóry – podstawa pielęgnacji

Skóra na twarzy jest narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Drobne pyły czy zanieczyszczenia, nadmiar sebum, a także resztki kosmetyków osadzają się na skórze, przez co może ona wyglądać niezdrowo oraz sprawiać wrażenie zmęczonej czy niewłaściwie wypielęgnowanej. Oczyszczanie twarzy stanowi jeden z najważniejszych punktów codziennej pielęgnacji, o którą powinny zadbać osoby w każdym wieku. Można wręcz powiedzieć, że jest to element fundamentalny, bowiem nieodpowiednio oczyszczona skóra nie jest w stanie ani się właściwie zregenerować w czasie nocnego odpoczynku, ani w pełni czerpać z kosmetyków, jakie jej aplikujemy. Nie wchłania ona cennych substancji, zatem na nic drogie kremy czy serum, jeśli nie zadbamy w pierwszej kolejności o odpowiednie oczyszczenie skóry twarzy. W tym celu zwykle stosujemy kosmetyki oczyszczające, które jednocześnie usuwają resztki makijażu. Możemy również sięgnąć po szczoteczki soniczne do twarzy, które znacznie ułatwią codzienną pielęgnację skóry.

Zalety szczoteczki sonicznej do twarzy

Warto mieć świadomość, że szczoteczka soniczna do twarzy nie służy do usuwania makijażu, dlatego też na samym początku procesu pielęgnacyjnego należy wykonać demakijaż całej twarzy, w tym także okolic oczu.

Szczoteczkę soniczną do twarzy stosujemy przede wszystkim w porze wieczornej, przed pójściem spać. Mamy wówczas nieco więcej czasu na pielęgnację skóry, a wieczorne oczyszczanie warto wykonać szczególnie dokładnie z powodów wymienionych powyżej.

Sama szczoteczka posiada silikonowe wypustki lub główkę z włosia, natomiast ładuje się ją poprzez port USB. Praca szczoteczki polega na emitowaniu pulsacyjnych drgań i fal dźwiękowych, które perfekcyjnie usuwają sebum, zanieczyszczenia czy niewidoczne dla ludzkiego oka drobinki, które pozostają na skórze twarzy.

To jednak nie jest całość możliwości szczoteczki sonicznej. Szybkie ruchy głowicy stymulują ponadto krążenie, a także poprawiają jędrność i napięcie skóry. To z kolei przekłada się na działanie anti-aging, a więc działanie spowalniające pojawianie się widocznych oznak starzenia. Tego typu szczoteczki pomagają także skutecznie usuwać martwy naskórek. To z kolei stanowi rodzaj delikatnego peelingu, dzięki któremu w skórze zostają pobudzone procesy regeneracyjne. Nasza twarz w ten sposób jest perfekcyjnie przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. W praktyce oznacza to nie tylko idealne oczyszczenie, ale i możliwość wchłonięcia więcej cennych składników z kremów i masek.

Kto nie powinien używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Szczoteczki soniczne do twarzy to delikatne urządzenia, które można dopasować do indywidualnego stanu skóry. Niemniej jednak istnieją pewne przeciwwskazania do korzystania z sonicznej szczoteczki do mycia twarzy. Do najważniejszych należą: atopowe i łojotokowe zapalenie skóry, stany zapalne wywołane nasilonym trądzikiem, a także łuszczyca oraz egzema. Również cera wrażliwa i naczynkowa wymagają szczególnej uwagi przy stosowaniu tego typu szczoteczek, przy czym możemy założyć, że przy delikatnym stosowaniu połączonym z obserwacją i reagowaniem na nadmierne zaczerwienienia przez zmniejszenie częstotliwości użycia, jest ogromna szansa, że szczoteczka przyniesie nam wymierne korzyści.

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Szczoteczki sonicznej należy używać w połączeniu z żelami do twarzy, kremami lub piankami – w zależności od preferencji własnych. Nie ma tutaj jednego, konkretnego rozwiązania, z którego można korzystać, bowiem wszystko zależy od tego, jakie dokładnie kosmetyki lubi nasza skóra. Mogą być to pianki czyszczące bądź kosmetyki, które zapewniają skórze dodatkowy poziom nawilżenia. Te drugie polecane są zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej, bo choć szczoteczka nie powoduje jej podrażnienia, to jednak bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu może pozostawać ona przez chwilę delikatnie zaczerwieniona. Masaż szczoteczką nie powinien trwa dłużej, niż 60 sekund. W przypadku cery wrażliwej dobrze jest wykonywać go maksymalnie pół minuty bądź krócej, w zależności od późniejszej reakcji skóry. Po wykonaniu masażu szczoteczką soniczną, należy spłukać krem lub inne kosmetyki za pomocą letniej wody. Następnie można przejść do kolejnych etapów pielęgnacji. Nie zapominajmy, że sam etap oczyszczania twarzy to dopiero początek czynności pielęgnacyjnych, jakie trzeba wykonać, chcąc zachować młody i piękny wygląd skóry.

Szczoteczka soniczna do twarzy – co warto o niej wiedzieć?

Pozostaje pytanie, jak często można używać szczoteczki sonicznej do twarzy? Otóż nie ma pod tym kątem żadnych, konkretnych wytycznych. Niektóre kobiety używają jej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Niemniej jednak w przypadku cery wrażliwej warto używać jej jedynie podczas wieczornej pielęgnacji. Początkowo nasza skóra może nie reagować zbyt dobrze na dużą liczbę drgań, przez co będzie ona nieco zaczerwieniona. Wtedy też dobrze jest używać szczoteczki raz na 2-3 dni. Pamiętajmy, że jak w przypadku każdego zabiegu, bardzo istotne jest obserwowanie swojej skóry i postępowanie zgodnie z własnymi odczuciami i potrzebami.

Przez pierwszy tydzień użytkowania szczoteczki nie aplikujmy na skórę twarzy kosmetyków, których dotychczas nie stosowałyśmy. W przeciwnym razi trudno będzie ocenić, czy ewentualne zaczerwienia to odpowiedź na nowy kosmetyk, czy też szczoteczka soniczna zbyt mocno podrażnia skórę. 

Szczoteczki soniczne do twarzy to doskonały sposób na uzupełnienie codziennej pielęgnacji domowej. Zapewniają idealne oczyszczenie skóry i przygotowanie jej do dalszych czynności wraz z delikatnym działaniem peelingującym i ujędrniającym. Warto poszukać szczoteczki o optymalnym dla siebie działaniu. Oczywiście najlepiej poszukać w internecie, nie tylko na stronach zajmujących się kosmetykami, ale i takimi, które oferują małe AGD, jak Empik – wówczas możemy skorzystać także z opinii szerokiego grona użytkowników i użytkowniczek produktu aby mieć pewność, że spełni on i nasze wymagania.

OLI