Czym się różnią ekologiczne kosmetyki do włosów od popularnych szamponów i odżywek?

0
450
naturalne sposoby na włosy
Preparaty naturalne to kosmetyki wytwarzane z naturalnych surowców, takich jak rośliny czy minerały | fot.: materiał partnera

Spróbujmy sobie wyobrazić mycie włosów w proszku do prania. Co najmniej dziwne. A jednak popularne szampony zawierają między innymi dokładnie te same detergenty, które znajdują się w środkach do sprzątania i prania. Oczywiście stężenia są mniejsze, ale i tak kosmetyki oparte na syntetycznych składnikach nie są obojętne dla zdrowia. Najczęściej doprowadzają do przesuszenia skóry głowy. Chociaż krótkotrwały efekt działania jest pozytywny – zwiększają optycznie objętość fryzury i nadają włosom połysku i puszystości to jednak codzienne ich stosowanie prędzej czy później doprowadzi w najlepszym razie do przesuszenia skóry głowy, a w gorszym do zniszczenia włosów i podrażnienia skóry. Ekologiczne kosmetyki do włosów nie są nastawione na natychmiastowy efekt, lecz na utrzymanie skóry głowy w najlepszej kondycji poprzez wspomagania naturalnych zdolności ludzkiej skóry do regeneracji.

Kosmetyki naturalne – jak można je scharakteryzować?

Preparaty naturalne to kosmetyki wytwarzane z naturalnych surowców, takich jak rośliny czy minerały. Są one otrzymywane tradycyjnymi metodami jak na przykład tłoczenie czy filtracja. Największą zaletą takich kosmetyków jest brak substancji chemicznych w składzie, które są bardzo szkodliwe dla naszego organizmu. Powodują między innymi podrażnienia, wysypki, alergie, a nawet stany zapalne. Kosmetyki naturalne często mają właściwości lecznicze. Ekstrakty z roślin, oleje, woda siarczkowa czy nawet błoto pomagają skórze zachować naturalne pH, zapobiegają wysuszeniu i działają antybakteryjnie. Wspiera to bowiem walkę z trądzikiem lub łuszczycą. Stosując odpowiednie naturalne odżywki i szampony, możemy także zapobiec powstawaniu łupieżu. Naturalne preparaty dostarczają naszemu organizmowi również wiele składników odżywczych i witamin, które nie giną w procesie przetwarzania.


Gdzie można zamówić ekologiczne kosmetyki do włosów?

Większość kosmetyków nazywana jest przez producentów ekologicznymi lub naturalnymi. Często jest to wyłącznie chwyt reklamowy, a zwartość naturalnych składników jest znikoma. Bandi.pl oferuje pełną linię do kompleksowej pielęgnacji skóry głowy i włosów pod nazwą Tricho Esthetic. Powstała ona w wyniku własnych badań i współpracy firmy bandi.pl ze specjalistami z dziedziny trychologii – nauki zajmującej się problemami zdrowotnymi włosów i skóry głowy. Ekologiczne kosmetyki do włosów zawierają naturalne ekstrakty roślinne, które w aktywny sposób oddziaływują na skórę głowy utrzymując ją w znakomitej kondycji. Bandi.pl publikuje również na swojej stronie internetowej porady specjalistów dzięki którym możemy dobrać najlepsze ekologiczne kosmetyki do włosów dla własnej skóry.

Jakie są wskazania do stosowania ekologicznych kosmetyków do włosów?

Może je stosować każdy, komu zależy nie tylko na fryzurze jak z reklamy, ale na utrzymaniu skóry głowy w dobrej kondycji. Regularne używanie tych kosmetyków przeciwdziała przesuszaniu się skóry, pomaga także w takich problemach jak łupież, nadmierne przetłuszczanie, osłabienie i łamliwość włosów. Łagodzi podrażnienia skóry i szczególnie wskazane jest dla osób ze skłonnościami do alergii. Nadają się do każdego rodzaju włosów i dla osób w każdym wieku. Najlepiej używać całej linii nie poprzestając na szamponie i odżywce. Bandi.pl oferuje maski, peelingi do skóry głowy i wcierki poprawiające stan skóry głowy.

Materiał partnera