Depilacja laserowa – kiedy warto spróbować?

0
2046
zabieg kosmetyczny
Ładne, gładkie ciało to nie tylko wieloletni trend, ale również często nasze prywatne marzenie | fot.: materiał partnera

Ładne, gładkie ciało to nie tylko wieloletni trend, ale również często nasze prywatne marzenie. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż świadomość, że nasza skóra jest aksamitna w dotyku i nie ma na sobie ani jednego włoska. Jeżeli chcemy osiągnąć najlepsze efekty, a jednocześnie zależy nam na długim czasie ich utrzymania, warto rozważyć skorzystanie z depilacji laserowej.

  1. Na czym polega depilacja laserem?
  2. Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserem?
  3. Zabieg nie tylko dla pań – kiedy panowie mogą skorzystać z depilacji laserem

Na czym polega depilacja laserem?

Depilacja laserowa jest coraz bardziej popularna nie bez powodu. Mniej bolesna i nieprzyjemna dla skóry niż wosk czy depilator, pozwala osiągnąć bardzo satysfakcjonujące wyniki w stosunkowo krótkim czasie. Jest to możliwe dzięki mechanizmowi działania samego lasera – zamiast ścinać włosy tuż przy skórze lub wyrywać je z cebulką, laser osłabia komórki włosa i sprawia że staje się on bardzo delikatny oraz trudniej mu odrosnąć. Usuwanie owłosienia laserem ma więc de facto dwa zadania: po pierwsze pozbywamy się obecnych włosów, a po drugie utrudniamy im odrośnięcie, ponieważ uszkadzamy strukturę komórek za to odpowiedzialnych.

Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserem?

Jest wiele powodów dla których warto skorzystać z depilacji laserem. Przede wszystkim jest to metoda pozwalająca osiągnąć bardzo dobre efekty, choć potrzeba na to nieco czasu. Dodatkową zaletą jest również to, że ten sposób usuwania owłosienia jest łagodniejszy dla skóry niż na przykład wosk, który razem z włosami usuwa też wierzchnią warstwę nabłonka, przyklejoną do jego powierzchni. Z lasera szczególnie zadowolone będą osoby mające tendencję do grubych i mocnych włosów na ciele – z pomocą urządzenia możemy ten proces nieco odwrócić i sprawić, że nowe włosy nie będą już tak widoczne i „odporne” na usuwanie. Jedynym obostrzeniem o jakim musimy pamiętać, to aby nie opalać się przed i po depilacji, ponieważ możemy podrażnić w ten sposób naszą skórę.

Zabieg nie tylko dla pań – kiedy panowie mogą skorzystać z depilacji laserem

Zabiegi depilacji laserem nie są dedykowane wyłącznie paniom. Także panowie, którzy chcieliby się pozbyć owłosienia na ciele mogą bez problemu skorzystać z tej metody. Szczególnie popularne jest usuwanie włosów z pleców, a także depilacja laserowa brzucha – Depilacja.pl, która pozwala uzyskać delikatną i gładką skórę na długi czas. Ponieważ panowie są zwykle mniej odporni na ból związany z depilacją, skorzystanie z lasera zamiast wosku może być dla wielu z nich wręcz zbawienne.

Materiał partnera zewnętrznego