Dieta ketogeniczna to prawdziwy przełom w odchudzaniu!

0
3429
Pomidorki cherry ułożone na desce
Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, a jednocześnie cieszyć się pełnią energii i werwy do życia? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dieta ketogeniczna już od jakiegoś czasu ciągle zyskuje na popularności. Dzieje się tak nie bez powodu – jej działanie zaskakuje, a zasady żywienia, które obejmuje, są zrozumiałe i łatwe do wdrożenia. Swoją efektywność dieta ketogeniczna zawdzięcza zaledwie jednej prostej zależności, która zachodzi w naszym organizmie. Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, a jednocześnie cieszyć się pełnią energii i werwy do życia? Dowiedz się więcej o diecie, która na pewno Cię zainteresuje!

Dlaczego dieta ketogeniczna działa?

Zanim poruszymy temat konkretnych efektów, jakie może Ci przynieść stosowanie diety ketogenicznej, skupmy się na tym, jak ona tak naprawdę działa. Zasada, na której się opiera, jest jednocześnie bardzo prosta i w pewien sposób przełomowa. Zazwyczaj dostarczamy do organizmu całe mnóstwo węglowodanów, które następnie spalamy i pozyskujemy z nich energię. Jeżeli zaś dostarczymy niewystarczającą ilość węglowodanów, zaczynamy czerpać siłę ze spalania tkanki tłuszczowej, której to najprawdopodobniej właśnie chcesz się pozbyć. Wobec tego dieta ketogeniczna zaliczana jest do najbardziej efektywnych diet, które większość z nas może z pomyślnością stosować samemu w domu bez nadzoru lekarskiego. Oczywiście są ku temu pewne przeciwwskazania, lecz tak jak sama dieta ketogeniczna – są zrozumiałe i konkretne od początku do końca, dzięki czemu na pewno nie dojdzie tu do żadnej pomyłki i nieporozumienia.

Białko w diecie ketogenicznej

Co ważne, niektóre diety niskowęglowodanowe zakładają spożywanie dość sporej ilości białka. Dieta ketogeniczna różni się tu od podobnych sobie, ponieważ jak pokazują najnowsze badania, nasz organizm nadmiar spożywanego białka może przekształcać w glukozę i tym samym hamować, spowalniać lub całkowicie blokować utratę wagi. Stosując dietę ketogeniczną, spożywaj dziennie średnio 1 g – 1,5 g białka na kilogram masy ciała. Większa ilość, która szybko może stać się zwyczajnym cukrem, zdecydowanie oddali od Ciebie Twój cel wymarzonej sylwetki.

Dieta ketogeniczna a efekty

To, co interesuje nas wszystkich najbardziej, czyli efekty, jakie może przynieść nam stosowanie diety ketogenicznej, wyglądają naprawdę imponująco. Szczególnie na początku diety odnotujemy spadki rzędu nawet 3 kg tygodniowo! Regularnie stosowana zdecydowanie wpływa na masę naszego ciała, ostatecznie ustalając nasz spadek wagi na 0,5 kg tygodniowo. Brzmi wspaniale, prawda? To właśnie dlatego dieta ketogeniczna określana jest mianem przełomowej. Zapewnia szybką utratę nadprogramowej wagi, a przy tym pozwala naszemu organizmowi czerpać cały ogrom energii z jego dotychczas zebranych zasobów!


Materiał partnera zewnętrznego