Endermologia – na czym polega ten odprężający zabieg?

0
370
endermologia
Zabieg endermologii to jedna z najnowocześniejszych technologii pozwalających na modelowanie sylwetki i usuwanie cellulitu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dieta i regularne ćwiczenia nie zawsze wystarczą, by wypracować wymarzoną sylwetkę. Na szczęście podobne efekty można osiągnąć przy pomocy serii przyjemnych masaży. Sprawdź, jak działa endermologia i dla kogo przeznaczony jest zabieg, który okrzyknięto rewolucyjną metodą odchudzania i redukcji cellulitu.

Czym jest endermologia?

Zabieg endermologii to jedna z najnowocześniejszych technologii pozwalających na modelowanie sylwetki i usuwanie cellulitu. Cała procedura polega na wykonywaniu mechanicznego masażu, jednak od klasycznych zabiegów odróżnia ją wykorzystywanie głowicy wytwarzającej podciśnienie. Zaawansowane urządzenie oddziałuje na podskórną tkankę łączną, pobudzając metabolizm komórek tłuszczowych i stymulując skórę do wytwarzania kolagenu. Ten dobroczynny związek jest potrzebny do utrzymania lub przywrócenia jędrności skóry. Zabieg pobudza produkcję elastyny i kwasu hialuronowego, które stanowią podstawę sprężystości oraz nawilżenia skóry.

Czy endermologia to zabieg dla każdego?

Zabieg endermologii dedykowany jest osobom borykającym się z nadmierną tkanką tłuszczową lub nieestetycznym cellulitem. Niektóre partie ciała trudno jest wyćwiczyć – wiele kobiet zmaga się z problemem pomarańczowej skórki na udach i pośladkach. Seria masażów przy użyciu głowicy wytwarzającej podciśnienie pomoże w pozbyciu się tego defektu. Endermologia przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu oraz zmniejsza bóle i napięcia spowodowane niedawno przebytą kontuzją. Każda dorosła osoba może poddać się temu zabiegowi, jednak nie rekomenduje się go kobietom i mężczyznom chorującym na nowotwór, zakrzepicę oraz nieuregulowaną cukrzycę. Endermologia nie jest wskazana dla osób z rozrusznikiem serca oraz pacjentów przechodzących infekcje wirusowe i bakteryjne.

Jakie są efekty endermologii?

Zabiegi upiększające często kojarzą się z bólem i dyskomfortem, jednak szybki postęp technologiczny sprawia, że usługi oferowane przez kliniki kosmetologii estetycznej stają się bezbolesne i relaksujące. Endermologia jest przyjemna i przynosi wiele korzyści:

  • Już 3 zabiegi wystarczą, by zauważyć wygładzenie cellulitu.
  • Masaż jest całkowicie bezinwazyjny i polega na pobudzaniu naturalnych procesów zachodzących w organizmie.
  • Nowoczesne głowice ze zmotoryzowaną klapką umożliwiają wielowymiarową penetrację tkanki, dzięki czemu zabieg jest wyjątkowo skuteczny.
  • Redukcja cellulitu nie boli, a samą procedurę uznaje się za odprężającą – masaż wprowadza w stan głębokiego relaksu i rozluźnienia.

Edermologia twarzy wygładza drobne zmarszczki oraz łagodzi kontury oczu i ust. Seria zabiegów na ciało pomoże zredukować obrzęki oraz cellulit wodny i tłuszczowy.

Prosta droga do szczupłej sylwetki

Zadowalające efekty masażu głowicą można zauważyć już po pierwszej wizycie w klinice. Końcowy rezultat będzie widoczny dopiero po wykonaniu całej serii, która powinna składać się z około 10-15 zabiegów. Najlepiej wykonywać 2-3 masaże tygodniowo. Efekty endermologii utrzymują się do pół roku, a na ich trwałość wpływa stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, którymi są odpowiednia dieta i regularna aktywność fizyczna. W celu podtrzymania rezultatów należy poddawać się zabiegom utrwalającym.

Materiał partnera zewnętrznego