Jak wybrać irygator do zębów?

0
757
irygator do zębów
Obecnie irygatory w swoich ofertach mają praktycznie wszystkie firmy produkujące urządzenia do pielęgnacji jamy ustnej | fot.: stock.adobe.com

Do niedawna irygatory do zębów kojarzone były niemal wyłącznie z gabinetami dentystycznymi. Jednak czasy szybko się zmieniają i w ostatnich latach te urządzenia do pielęgnacji jamy ustnej coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ znakomicie sprawdzają się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Jednak kupno irygatora do zębów nie zawsze jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. W artykule podpowiadamy, jak wybrać irygator do płukania ust.

Kupujmy irygator – czy to ma sens?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie, czy kupno irygatora do zębów faktycznie ma sens? Urządzenie to służy do wypłukiwania wodą pod ciśnieniem płytki bakteryjnej oraz resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych, kieszonek dziąsłowych oraz trudno dostępnych miejsc przy aparacie ortodontycznym. Dodatkowo wyposażone w specjalne programy irygatory umożliwiają dodatkowe masowanie dziąseł, co poprawia ich ukrwienie i ogólną kondycję.

Czy warto kupić takie urządzenie, które nierzadko wiąże się z wydatkiem kilkuset złotych? Jeśli możemy pozwolić sobie na taki wydatek – zdecydowanie tak. Wysokiej jakości irygatory, takie modele proponowane są na przykład przez markę SEYSSO nie tylko usuwają płytkę nazębną z miejsc, które nie są dostępne dla szczoteczki i poprawiają ukrwienie dziąseł, ale też pomagają zwalczać nieprzyjemny zapach z ust i sprawdzają się w czyszczeniu aparatów nazębnych czy koron.

Jak wybrać irygator i na co zwracać uwagę?

Wybierając irygator do zębów, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim pamiętaj, że standardowo wyróżnia się dwa typy irygatorów – stacjonarne oraz przenośne. Te pierwsze posiadają zdecydowanie większy pojemnik na wodę – w przypadku irygatora stacjonarnego SEYSSO Planet jest to 600 ml – oraz kilka końcówek w zestawie. Z tego powodu są polecane osobom, szukającym urządzenia, z którego może korzystać cała rodzina.

Osoby, które prowadzą mobilny tryb życia i często podróżują lub udają się w delegacje służbowe, polecamy natomiast irygatory przenośne – czyli modele mniejsze, posiadające zbiorniki o pojemności na przykład 150 ml.

Poza tym, kupując irygator do płukania ust, weź pod uwagę następujące aspekty:

  • ewentualne choroby dziąseł – jeśli zmagasz się z nadwrażliwością dziąseł lub paradontozą, postaw na irygator wyposażony w program masujący lub pulsacyjny;
  • przestrzenie między zębami – wielkość przestrzeni międzyzębowych wpływa na to, jakie ciśnienie będzie odpowiednie dla Ciebie. Przy ciasnych przestrzeniach skuteczniejsze będą modele o większym ciśnieniu, jednak u większości osób wystarczające będzie ciśnienie 6,2 bar;
  • ewentualny aparat na zęby – nosisz aparat na zęby? W takim razie przyda Ci się irygator ze specjalną końcówką do aparatów ortodontycznych.

Wybierz irygator do czyszczenia jamy ustnej SEYSSO

Obecnie irygatory w swoich ofertach mają praktycznie wszystkie firmy produkujące urządzenia do pielęgnacji jamy ustnej. Jeśli szukasz wysokojakościowego modelu, który kompleksowo zadba o Twoje zęby i dziąsła, koniecznie zapoznaj się z ofertą marki SEYSSO. Znajdziesz tam zarówno stacjonarne, jak i mobilne irygatory.

Materiał partnera