Keratynowe prostowanie włosów – ile kosztuje i na czym polega?

0
805
keratynowe prostowanie włosów
Choć prostowanie włosów keratyną można wykonać zarówno samodzielnie, to jednak trwałe prostowanie warto wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim | fot.: stock.adobe.com

O włosy dbać możemy na wiele sposobów – dla cierpliwych szczególnie polecane są naturalne, domowe sposoby, których efekty są zauważalne gołym okiem po kilku tygodniach od momentu rozpoczęcia regularnej terapii. Dla wszystkich pragnących uzyskać spektakularne rezultaty w postaci pięknych, jedwabiście gładkich i prostych włosów natychmiast – poleca się zabiegi regeneracyjne, z których największą popularnością ostatnimi czasy cieszy się prostowanie włosów keratyną.

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega zabieg?

Włosy, które stały się suche i pozbawione blasku oraz wyjątkowo podatne na złamania i inne uszkodzenia mechaniczne wymagają specjalistycznego traktowania. Wówczas warto rozważyć wykonanie profesjonalnego zabiegu naprawczego jakim jest – keratynowe prostowanie włosów.

Keratyna to naturalny budulec włosów i paznokci. Wszelkie ubytki w strukturze włosa takie jak matowość, suchość i nadmierna łamliwość oraz puszenie powstają zwykle na skutek ubytków keratyny. Dlatego zabieg jakim jest keratynowe prostowanie – polegający na dosłownym wprasowaniu we włosy keratyny – pomaga odzyskać włosom piękny i zdrowy wygląd na wiele miesięcy. 

Koszt zabiegu uzależniony jest od gęstości i długości włosów, jednak ceny kształtują się średnio na poziomie 250 – 800 złotych.

Zabieg keratynowego prostowania włosów – krok po kroku 

Choć prostowanie włosów keratyną można wykonać zarówno samodzielnie, to jednak trwałe prostowanie warto wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. 

Warto pamiętać o tym, że keratyna jakiej zamierzasz użyć pochodzi ze sprawdzonych źródeł i jest to produkt najwyższej jakości. Doskonałe efekty zabiegu osiąga się stosując preparaty takie jak Keratyna Amazon Keratin. Producent w swojej bogatej gamie produktów oferuje między innymi keratynę winogronową oraz kokosową, a nawet czekoladową. 

Przed przystąpieniem do zabiegu włosy należy odpowiednio przygotować – poprzez umycie ich szamponem głęboko oczyszczającym, który dodatkowo otworzy łuski włosów tak, aby zawarta w  preparacje keratyna mogła jeszcze lepiej wniknąć w głąb włosa. 

Na umyte i osuszone włosy szerokim pędzelkiem nakłada się preparat – najlepiej robić to jakieś 2 centymetry od skóry głowy, gdyż w przeciwnym przypadku może dojść do niepotrzebnego obciążenia włosów u ich nasady i uzyskania efektu „przetłuszczających się włosów”. 
Kiedy całe włosy zostaną pokryte preparatem zawierającym keratynę, należy je bardzo dokładnie wysuszyć za pomocą szczotki suszarki. Etap ten jest jednym z najdłużej trwających podczas przeprowadzania zabiegu, gdyż włosy pokryte keratyną suszy się dosyć długo. Nie należy jednak pomijać tego kroku, gdyż ma on decydujące znaczenie o tym, jaki efekt końcowy uzyskamy. 

Gdy włosy są już suche należy podzielić je na mniejsze sekcje i wydzielić z nich poszczególne separacje takie jak w przypadku farbowania włosów. Następnie każde z wydzielonych pasm prostujemy rozgrzaną do około 200-230 stopni prostownicą – przeciągając nią po włosach około 6-8 razy. 

Jeżeli pracujemy z włosami wyjątkowo zniszczonymi i „przypalonymi” to temperaturę należy zredukować do 180 stopni. 

Kiedy wszystkie włosy zastaną już wyprostowane, wymagają specjalnego traktowania w okresie po zabiegu. Co najmniej przez najbliższe 24 godziny należy powstrzymać się od ich związywania gumką, czy też zakładania za ucho.

keratyna prostowanie włosów
Kobiety marzą o pięknych i zdrowych włosach bez konieczności spędzania długich godzin przed lustrem każdego poranka i nadużywania urządzeń takich, jak prostownica | fot.: stock.adobe.com

Jak pielęgnować włosy po zabiegu keratynowego prostowania?

Po skończonym zabiegu jakim jest prostowanie włosów keratyną uzyskujemy spektakularny efekt w postaci gładkich i lśniących niczym tafla wody włosów. Pamiętajmy jednak, iż w utrzymaniu efektów zabiegu jak najdłużej – kluczową rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja włosów. 

Aby keratyna utrzymała się w ich strukturze optymalnie długo do mycia należy stosować wyłącznie specjalne szampony do włosów po prostowaniu keratynowym, które w swoim składzie nie zawierają siarczanów, soli oraz silikonów. Obowiązkowo po myciu należy nakładać odżywkę z tej samej serii co szampon. 

Efekt pięknych i lśniących włosów aktywuje się na skutek ciepła, dlatego po każdym myciu włosy należy wysuszyć suszarką. 

Prostowanie włosów keratyną to zabieg który z pewnością warto rozważyć – zwłaszcza jeżeli włosy są zniszczone na skutek zabiegów chemicznych oraz częstego stosowania urządzeń termicznych, takich jak lokówka czy prostownica. 

Kobiety marzą o pięknych i zdrowych włosach bez konieczności spędzania długich godzin przed lustrem każdego poranka i nadużywania urządzeń takich, jak prostownica. Dzięki dobrodziejstwu kosmetyki, jakim jest keratyna – mogą cieszyć się rewelacyjnym rezultatem przez długi czas – nawet do 6 miesięcy.

Jeśli poszukujesz więcej informacji dotyczących zabiegu keratynowego prostowania włosów zajrzyj na stronę amazonkeratin.pl/blog.
OLI