Kiedy dobrą opcją jest depilacja laserowa – Wrocław

0
368
depilacja pach
Depilacja laserem działa najefektywniej na włosy znajdujące się w fazie wzrostu, a ponieważ nie wszystkie rosną jednocześnie, konieczne jest powtórzenie zabiegu w odpowiednich odstępach czasowych | fot.: materiał partnera

Obecnie gładka, pozbawiona owłosienia skóra to pewien standard, o którym już się nie dyskutuje. Osoby, które marzą, by móc pochwalić się takim ciałem, mają też do dyspozycji szereg nowoczesnych narzędzi i metod usuwania owłosienia. Niezmiennie jedną z najpopularniejszych jest depilacja laserowa. Sam zabieg wykorzystuje energię światła laserowego i ma na celu trwałe lub długotrwałe pozbycie się zbędnego owłosienia z różnych obszarów ciała. Warto pamiętać, że ta procedura ma wady i zalety, a także wymaga odpowiedniego przygotowania i nie dla każdego będzie dobrym rozwiązaniem.

Dla kogo dobrym pomysłem jest depilacji laserowej?

Mówiąc o depilacji laserowej, przede wszystkim podkreślamy zalety tego rozwiązania. Nic dziwnego, bo to jedna z najlepszych i najbezpieczniejszych metod. I nawet jeśli wymaga pewnych nakładów finansowych, to efekt jest tego wart. Przede wszystkim depilacja laserowa Wrocław to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się owłosienia – i to na stałe. Jej działanie polega na uszkadzaniu mieszków włosowych, co skutkuje ich zniszczeniem. Dlatego też konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji. Po zabiegach efekty utrzymują się na długo, a to oznacza, że nie trzeba regularnie sięgać po tradycyjne metody usuwania włosków. Kolejną zaletą jest to, że depilacja laserowa może być stosowana praktycznie na każdej części ciała. Klienci decydują na zabiegi twarzy, nóg czy bikini, a elastyczność tej metody sprawia, że można dostosować ją do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Depilacja laserowa – bezpieczna metoda pozbycia się włosków

Choć mówimy o tym, że do wykonywania depilacji laserowej trzeba się przygotować i sam zabieg wymaga przeprowadzenia kilku sesji, to jednak pozwalają zaoszczędzić czas. Nie ma bowiem już konieczności codziennego golenia czy korzystania z innych metod. To szczególnie istotne dla osób o intensywnym trybie życia. Dzięki temu już na stałe zyskuje się komfort życia i pewność siebie. Nie trzeba martwić się niechcianym owłosieniem na urlopie, przed ważnym wyjściem czy treningiem. Zabiegi mogą więc znacznie poprawić jakość codziennego funkcjonowania. Warto też zwrócić uwagę, że depilacja laserowa jest bezpieczna dla skóry, o ile została właściwie przeprowadzona. Dlatego właśnie warto decydować się na oferty specjalistów i profesjonalnych gabinetów. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu (laser diodowy) oraz dostosowywaniu jego parametrów do indywidualnych cech pacjenta minimalizuje się ryzyko podrażnień czy poparzeń.

Jak wybrać gabinet, który wykona zabieg depilacji laserowej?

Warto jednak zaznaczyć, że zabiegi depilacji laserowej nie każdemu będą służyć. Niektórzy mogą odczuwać ból podczas sesji – szczególnie na bardziej wrażliwych obszarach ciała. W porównaniu do innych metod usuwania owłosienia te doznania określane są jako akceptowalne. Po sesji depilacyjnej skóra może ulec zaczerwienieniu, ale to zjawisko zazwyczaj ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni. To normalna reakcja skóry na działanie laserowego światła. Jak już wspomnieliśmy, aby osiągnąć trwałe rezultaty, konieczne jest przeprowadzanie serii zabiegów depilacji laserowej. Wszystko to związane jest z fazami wzrostu włosa, a procedura działa w określonym stadium i wówczas jest skuteczna. Klienci otrzymują również określone zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry zarówno przed zabiegiem, jak i po nim. Przede wszystkim należy unikać opalania czy stosować łagodne kosmetyki.

Wspomniane wady depilacji laserowej, jak widać, nie są uciążliwe i niezmiennie ta metoda jest jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych. Przed skorzystaniem z sesji konieczne są konsultacje ze specjalistą, który oceni indywidualne warunki skóry pacjenta oraz dostosuje plan zabiegowy do jego potrzeb. Najczęściej też na tę metodę decydują się osoby, które doświadczają trudności czy podrażnień skóry przy użyciu tradycyjnych metod – na przykład nie służy im depilacja woskiem, ale finalnie bierze się pod uwagę osobiste preferencje, oczekiwania i zdrowie pacjenta. Poza gładką skórą klient otrzymuje także komfort psychiczny i poprawia jakość życia.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie owłosienia wymagają odpowiedniego przygotowania. Dzień przed planowaną sesją zaleca się umycie i osuszenie skóry. Należy usunąć wszelkie substancje kosmetyczne – takie jak kremy czy dezodoranty. Specjaliści zalecają unikanie używania produktów zawierających substancje fotouczulające, a także powstrzymanie się od stosowania peelingów czy innych preparatów złuszczających na co najmniej tydzień. Chodzi o to, by uniknąć podrażnień czy reakcji alergicznych oraz zapewnić maksymalną skuteczność depilacji laserowej.

Liczbę sesji epilacji laserowej potrzebną do osiągnięcia trwałego efektu trzeba dostosować do indywidualnych cech pacjenta oraz obszarów ciała, które są poddawane zabiegowi. W większości przypadków zaleca się przeprowadzenie serii od 6 do 9 sesji, zazwyczaj w odstępach 4-8 tygodniowych, by zniszczyć wszystkie mieszki włosowe. Ta ilość jest zależna przede wszystkim od koloru i grubości włosów, fototypu skóry oraz wspomnianych indywidualnych predyspozycji. Na przykład osoby o jasnych włosach mogą potrzebować dodatkowych sesji z uwagi na mniejszą ilość melaniny w strukturze włosa.

Depilacja laserem działa najefektywniej na włosy znajdujące się w fazie wzrostu, a ponieważ nie wszystkie rosną jednocześnie, konieczne jest powtórzenie zabiegu w odpowiednich odstępach czasowych. Powtarzając sesje, można objąć kolejne grupy włosów w fazie wzrostu, co skutecznie przyczynia się do redukcji owłosienia.

Materiał partnera zewnętrznego