Kosmetyki Orientana – poznaj siłę natury!

0
751
piękna kobieta promienna skóra
Tradycja azjatycka miała zdecydowany wpływ na formułę kosmetyków Orientana | fot.: stock.adobe.com

Korzystanie z coraz bardziej ekologicznych rozwiązań jest w obecnych czasach bardzo ważne. W swoich codziennych wyborach staramy się być bardziej zero waste, zwracamy uwagę na kwestie badań na zwierzętach, a także sposobu opakowania naszych ulubionych produktów. Ten mocny trend obecny jest także w kosmetyce i kosmetologii. Wybierając produkty do pielęgnacji domowej uważniej czytamy etykiety i poszukujemy optymalnych dla nas rozwiązań. Obecnie kosmetyki cenione przez konsumentki to takie, które oprócz skutecznego działania będą się wyróżniały także walorami takimi, jak: pochodzenie składników aktywnych, obecność substancji potencjalnie drażniących czy sposób pakowania.

Jedną z ciekawszych marek oferujących rozwiązania zgodne z oczekiwaniami konsumentek jest polska marka Orientana, która zajmuje się produkcją kosmetyków naturalnych. Zostały one stworzone przez Annę Wasilewską, która szukała inspiracji podczas pobytu w Azji. To właśnie tam poznała bliżej tajemnice medycyny naturalnej, a inspirację wykorzystała do stworzenia autorskich kosmetyków.

Orientana – filozofia marki

Kosmetyki Orientana powstały w wyniku połączenia kilku czynników: pasji, wysokiej jakości produktów oraz połaczenia tradycyjnej wiedzy ajurwedyjskiej z doświadczeniami ziołolecznictwa. W skład kosmetyków wchodzą masła roślinne oraz oleje. Nie pojawiają się żadne substancje chemiczne o potencjalnym działaniu drazniącym, jak: parafina, parabeny, silikony, SLS/SLES/ALS czy PEG-i.

To jedyna marka w Polsce, która tworzy kosmetyki zgodnie z regułami Ajurwedy, czyli jednego z najstarszych systemów leczniczych. Tam, gdzie umożliwia to proces produkcyjny, stosowane są w nich rośliny oraz świeże zioła.

Ważnym aspektem jest też brak testów kosmetyków na zwierzętach. I chociaż w produktach można znaleźć składniki, które pochodzą od zwierząt, jak np. śluz ślimaka, mleko kozie, wosk pszczeli – są one pozyskiwane bez uszczerbku dla zdrowia zwierząt. Większość kosmetyków w ofercie Orientany jest wegańskich, a w niedługim czasie marka planuje stworzenie wszystkich opakowań w duchu zero-waste.

Inspiracje prosto z Azji

Tradycja azjatycka miała zdecydowany wpływ na formułę kosmetyków Orientana. Wyroby opierają się na umiejętnej selekcji wykorzystywanych do produkcji surowców kosmetycznych. Większość z nich w tradycyjnej medycynie oraz kosmetyce jest używanych od wielu wieków. Jednak pozytywna tradycja związana z roślinami nie jest jedynym wyznacznikiem ich stosowania. Kosmetyki Orientana są testowane i przebadane także przez współczesne laboratoria.

W kosmetykach Orientana można znaleźć takie składniki, jak: cynamon, imbir, kurkuma, Marka ponadto nie ustaje w poszukiwaniu innych składników kosmetycznych, które mogą zaskoczyć konsumentki skutecznością działania. Produkty, które są używane przy produkcji wywodzą się z certyfikowanych i ekologicznych azjatyckich upraw.

Najwyżej cenione produkty marki Orientana

Deklaracje – to jedno. Praktyka i doświadczenie konsumentek – to z kolei całkiem inna sprawa. Na szczęście w przypadku Orientany entuzjastyczne recenzje produktów wskazują na ich skuteczność.

Oto nasz Top 3 wśród produktów do pielęgnacji twarzy:

  1. Wśród przebojów marki warto wskazać przede wszystkim na krem ze śluzem ślimaka. To produkt o niezwykle szerokim spektrum działania. Dzięki naturalnym składnikom intensywnie regeneruje, ujędrnia i optymalnie nawilża każdy rodzaj cery, pozytywnie wpływając na zapobieganie procesom starzenia skóry. Użyty w kremie śluz ślimaka doceniany jest za działanie wspomagające walkę z trądzikiem. Krem zawiera 98,1% naturalnych składników.
  2. Innym ulubieńcem fanek pielęgnacji jest krem do twarzy Drzewo sandałowe i kurkuma. To bogaty, chętnie stosowany na noc krem na bazie masła shea i masła kakaowego wzbogacony olejkiem z drzewa sandałowego i kurkumą. Zastosowane składniki odżywiają, nawilżają, ujędrniają, a także chronią nawet najbardziej wymagającą skórę. Krem doskonale sprawdza się przy skórze dojrzałej. Krem zawiera 99,5% naturalnych składników.
  3. Jeśli chodzi o twarz wysoką skutecznością wyróżnia się także bio serum do twarzy Neem i tulsi. To lekkie (nadaje się pod makijaż) serum przeznaczone do codziennej pielęgnacji cery podrażnionej i problematycznej. Użyte w produkcie substancje aktywne to Neem (miodla indyjska) o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym, a także tulsi (bazylia azjatycka), która łagodzi problemy skórne. Serum zawiera 99,6% naturalnych składników.

Kosmetyki Orientana znaleźć można na stronie: https://triny.pl/22_orientana

Ekologia na pierwszym miejscu!

Na produktach kosmetyków Orientana można znaleźć znak 100% NATURE. Symbol ten oznacza, maksymalnie naturalny skład (wystarczy spojrzeć na powyższe 3 produkty, aby pozytywnie zweryfikować ten fakt) i brak pochodnych ropy naftowej jak: olej mineralny czy wazelina. Składniki, z których wytworzone zostały kosmetyki Orientana są dostarczane od średnich lub małych przedsiębiorców. W tym celu wybierane są tylko certyfikowane i znane źródła lub uprawy prywatne.

Problemem, z których zmaga się wiele firm są opakowania. Orientana stawia sobie za główny cel używać w niedalekiej przyszłości wyłącznie biodegradowalnych opakowań, które byłyby zgodne z duchem zero-waste. Można zauważyć, że kosmetyki do ust, balsamy w kostce czy kosmetyki do Bio Henny są już dostępne w opakowaniach papierowych, a kremy znajdują się zazwyczaj w szklanym pojemniczku. Opania plastikowe zaś nadają do recyklingu.

To ważne, aby w obecnych czasach zadbać nie tylko o swoje zdrowie, ale też o środowisko. Kosmetyki marki Orientana kładą nacisk zarówno na skuteczność wynikającą z wielowiekowej wiedzy i tradycji, jak i współczesne przekonanie o potrzebie ekologicznego postępowania, które nie zaburza harmonii pomiędzy człowiekiem a środowiskiem, w którym żyje.

OLI