Medycyna estetyczna – czy warto poddać się zabiegom?

1
3038
Kobieta z profilu
Celem wykonywania zabiegów medycyny estetycznej jest odmłodzenie, polepszenie kondycji skóry oraz zadbanie o komfort psychiczny człowieka. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny to wizytówka człowieka, dlatego ludzie coraz częściej poddają się zabiegom upiększającym. Zachowanie atrakcyjności fizycznej, gładkiej skóry, komfortu psychicznego oraz pozytywnego samopoczucia powoduje, że każdy pragnie zatrzymać młody wygląd.

Dlaczego warto poddać się zabiegom?

Wiadomo, że czasu nie da się zatrzymać, jednak skorzystanie z zabiegów chirurgii plastycznej, kosmetologii oraz medycyny estetycznej daje gwarancję zdrowego i pięknego wyglądu skóry. Wiele ludzi decyduje się na poddanie zabiegom medycyny estetycznej, ponieważ jest to mało inwazyjna metoda. Wykonywane zabiegi są bezpieczne, przynoszą natychmiastową poprawę, a dodatkowo

operacja nie wyłącza pacjenta z codziennych zajęć.Przede wszystkim medycyna estetyczna zajmuje się profilaktyką, która działa zapobiegawczo przeciw starzeniu się skóry, rekonstrukcją polegającą na przywróceniu stanu przed szkodliwymi procesami oraz korektą defektów.

Warto zauważyć, że efekty niektórych wykonanych zabiegów nie utrzymują się całe życie. Rezultat zabiegu w którym wykorzystywany jest kwas hialuronowy utrzymuje się około 6-12 miesięcy. Przede wszystkim czas utrzymania się substancji w tkankach jest indywidualny, ale zazwyczaj zależy od wieku, sposobu odżywiania oraz trybu życia pacjenta. Dzięki zastosowaniu kwasu zaaplikowane wypełniacze są całkowicie bezpieczne, a dodatkowo powoduje nawilżenie oraz ujędrnienie naszej skóry.

Istotnym faktem jest, że operacjom medycyny estetycznej może poddać się każdy, kto ukończył 18 rok życia. Należy jednak pamiętać, że bezwzględnie skorzystać z zabiegów nie mogą osoby z infekcjami skóry, ostrą gorączką, a także kobiety w okresie ciąży albo karmiące piersią.

Jakie zabiegi są wykonywane?

Nieustanny rozwój technologii przyczynia się do powstawania nowych oraz skuteczniejszych sposobów walki z dyskomfortem zewnętrznym. Najpopularniejszymi zabiegami występującymi w medycynie estetycznej są usuwanie zmarszczek, powiększanie i nawilżanie ust, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, redukcja rozstępów, redukcja cieni i worków pod oczami, poprawa owalu twarzy, wyszczuplanie sylwetki, redukcja cellulitu, wypadanie włosów oraz redukcja blizn.

Największym plusem skorzystania z usług medycyny jest zniwelowanie dyskomfortu, który spowodowany jest niezadowoleniem z wyglądu zewnętrznego. Przy wyborze gabinetu powinniśmy zwrócić uwagę na profesjonalny sprzęt, wykwalifikowanych specjalistów oraz zdobyte certyfikaty. Ważne, aby nie wykonywać zabiegów samodzielnie, bądź u niedoświadczonych ludzi, ponieważ może doprowadzić to do oszpecenia ciała. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług centrum medycyny estetycznej jak np. Idealmed, który dysponuje szerokim wachlarzem usług, jest znanym i renomowanym od lat centrum z branży oraz cieszy się dobrymi opiniami klientów.

Pamiętajmy, że celem wykonywania zabiegów medycyny estetycznej jest odmłodzenie, polepszenie kondycji skóry oraz zadbanie o komfort psychiczny człowieka. Jednak najlepszym rozwiązaniem przed podjęciem decyzji jest konsultacja z doświadczonym lekarzem.


Materiał partnera zewnętrznego