Przeszczep włosów na obniżenie linii czoła

0
4383
mężczyzna pomarszczone czoło łysienie
Wysoka linia czoła najczęściej pojawia się u mężczyzn i rozwija się na skutek łysienia androgenowego | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wysokie, wypukłe czoło czy duże zakola często traktowane są jako defekt estetyczny. Można jednak mu zaradzić – rozwiązanie to skorzystanie z zabiegu przeszczepu włosów w celu obniżenia linii czoła. Brak włosów widocznych na przedzie głowy jest problemem wielu osób – dotyka nie tylko mężczyzn, ale i kobiety. Dzięki nowoczesnym przeszczepom można zagęścić włosy także nad czołem i zapomnieć o kompleksach.

Kiedy dochodzi do utraty włosów na przedzie głowy?

Wysoka linia czoła najczęściej pojawia się u mężczyzn i rozwija się na skutek łysienia androgenowego. To tak zwane łysienie typu męskiego, jednak również zdarza się ono u kobiet. Przyczyną tej dolegliwości jest nadmierna aktywność pochodnej testosteronu – DHT, czyli dihydrotestosteronu. W pierwszej fazie łysienia androgenowego dochodzi do powstania zakoli, czyli podwyższenia linii włosów. Utrata włosów na przedzie głowy może być też związana z innymi typami łysienia, na przykład występującymi przy schorzeniach hormonalnych jak choroby tarczycy, zaburzenia pracy nadnerczy czy przysadki mózgowej. W przypadku kobiet jednym z powodów jest też niewłaściwa stylizacja włosów, na przykład ciasne wiązanie kucyków, koków, częste prostowanie i kręcenie włosów, regularne używanie kosmetyków utrwalających i koloryzujących, które osłabiają mieszki włosowe i powodują nadmierne wypadanie włosów. Warto też zaznaczyć, że wysokie czoło może towarzyszyć od urodzenia – taki defekt estetyczny dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Obniżenie linii włosów – metody postępowania

W przypadku osób młodszych, u których dochodzi do nadmiernego wypadania włosów w linii czoła, polecana jest konsultacja ze specjalistą – trychologiem. Może on zalecić odpowiednie leczenie, między innymi na bazie miejscowych preparatów aktywujących mieszki włosowe do pracy i przyspieszających wzrost włosów. Niestety, efekty nie u każdego pacjenta są optymalne. Najskuteczniejszym zabiegiem na obniżenie linii włosów, czyli zredukowanie zbyt wysokiego czoła i zakoli jest przeszczep włosów. Zabieg ten polega na pobraniu mieszków włosowych z okolicy dawczej, głównie z tyłu głowy, a następnie na przeniesieniu ich do okolicy biorczej, czyli na zakola oraz nad czoło, aby obniżyć linię włosów i nadać jej naturalny wygląd. Najczęściej wymieniane zalety przeszczepu włosów to:

  • efekt jest naturalny i estetyczny
  • jednorazowy zabieg daje trwałe efekty
  • przeszczepione włosy nie wypadają
  • nie wymaga uciążliwej rekonwalescencji

Osobom chcącym zrobić przeszczep włosów daje możliwość skorzystania z procedury w jednych z najlepszych klinik w kraju, w których wykorzystuje się zaawansowane metody dla maksymalnej skuteczności. Konsultacje są dostępne także w Krakowie.

Przed zabiegiem przeszczepu włosów
Przed zabiegiem przeszczepu włosów | fot.: materiał partnera
Po zabiegu przeszczepu włosów
Po zabiegu przeszczepu włosów | fot.: materiał partnera

Przeszczep włosów FUE Kraków – skuteczny zabieg na wysokie czoło i zakola

Najlepsze rezultaty w obniżeniu linii włosów daje przeszczep włosów FUE (Follicular Unit Excision). To najnowsza, a także najmniej inwazyjna metoda, która polega na pobieraniu pojedynczych graftów, czyli zespołów mieszków włosowych. Przeszczep włosów metodą FUE odbywa się bez konieczności użycia skalpela oraz szycia skóry. Nie pozostawia widocznych blizn i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. To wysoce skuteczna technika, która może być stosowana zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Zainteresowanym zabiegami jak przeszczep włosów Kraków umożliwia skorzystanie z pomocy najlepszych specjalistów. W krakowskich klinikach wykonuje się procedury jak przeszczep włosów, przeszczep brwi, przeszczep brody oraz innego owłosienia. Z dokładnymi ofertami klinik transplantacji włosów z Krakowa można zapoznać się online. MD Medmix to przykład sprawdzonej kliniki, która już od lat zajmuje się trychologią na poziomie specjalistycznym.


Materiał partnera zewnętrznego