Zalecenia po makijażu permanentnym brwi, o których warto wiedzieć

0
224
makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi tuż po zabiegu może trochę przerażać. Ale spokojnie! Nie wszystkie efekty powinny od razu zapalać naszą czerwoną lampkę i powodować wycieczkę na pogotowie czy do salonu kosmetycznego | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zabieg makijażu permanentnego brwi to część medycyny estetycznej bardzo przypominającej tatuowanie. Różnica polega na tym, że zabieg przeprowadza linergistka, a sam pigment umieszczany jest dużo płycej. Zabieg makijażu permanentnego ma również zazwyczaj dodatkowy cel. Chodzi o poprawę wyglądu i korekcję niedoskonałości. Nierówności, rzadkie brwi, blizny czy zmiany skórne po zastosowaniu makijażu permanentnego są świetnie zamaskowane, a poprawki potęgują naturalny efekt. Są jednak zalecenia, których trzeba się trzymać bezpośrednio po zabiegu, aby ten był bezpieczny, a efekt utrzymywał się jak najdłużej. Sprawdźmy o czym należy pamiętać.

Jak powinien wyglądać makijaż permanentny brwi po zabiegu?

Makijaż permanentny brwi tuż po zabiegu może trochę przerażać. Ale spokojnie! Nie wszystkie efekty powinny od razu zapalać naszą czerwoną lampkę i powodować wycieczkę na pogotowie czy do salonu kosmetycznego. Po pierwsze, pigment będzie mocno zarysowany, ciemny i wyraźny. To nie powód źle dobranego barwnika, czy reakcji alergicznej. Kolor zblednie i szybko osiągnie poziom, który był ustalony podczas konsultacji. Podobnie nie powinno nas martwić zaczerwienienie, opuchlizna czy kilka strupków (w żadnym razie nie zdrapuj strupków! możesz uszkodzić makijaż permanentny).

W przypadku makijażu permanentnego brwi, objawy, które mogą świadczyć o złym wykonaniu czy złej pielęgnacji i które powinny nam zapalić czerwoną lampkę to: nierówne rozłożenie pigmentacji, białe plamy, ropienie w miejscu wykonania, podwyższona temperatura, nierówności i brak symetryczności.

Jak należy postępować po wykonaniu makijażu permanentnego brwi? Poznaj zalecenia NebaPMU

Po zakończeniu zabiegu makijażu permanentnego, pierwsza i najważniejsza zasada to higiena! Dokładne, delikatne mycie i usuwanie tuszu, krwi i martwego naskórka. Kolejną zasadą makijażu permanentnego jest nawilżenie. Odpowiednia pielęgnacja i używanie dedykowanych kremów to absolutna podstawa!

To, czego powinniśmy unikać tuż przed jak i po tym jak makijaż permanentny brwi został wykonany to:

  • nie wolno spożywać alkoholu i palić papierosów,
  • korzystanie z sauny, jacuzzi, basenu, nadmierna aktywność fizyczna,
  • ekspozycja na promienie słoneczne i promieniowanie UV (np. solarium),
  • korzystanie z zabiegów złuszczających, zwłaszcza peelingów w miejscu pigmentacji.

Pielęgnacja po zabiegu makijażu permanentnego – jak powinna wyglądać?

Trwałość makijażu permanentnego jest w najlepszym przypadku określana na 3 lata od wykonania zabiegu. Po takim okresie możemy albo zrezygnować albo odnowić makijaż permanentny w innym kształcie. Jeśli jednak zależy nam żeby przetrwał on w niezmienionej formie jak najdłużej, ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Zarówno ta na początku, wspierająca proces gojenia jak i ta następująca po zagojeniu brwi.

Tuż po zabiegu makijażu permanentnego ważne jest, aby oprócz odpowiedniej higieny, zadbać także o skórę. Nawilżenie w postaci kremów i kosmetyków, odżywienie poprzez stosowanie serum i odżywek, a także w późniejszym etapie odżywienie i natłuszczenie przy pomocy masła. Miejsca pigmentowane zabezpieczone w odpowiedni sposób szybciej się zagoją, a makijaż permanentny brwi będzie trwalszy i wyraźniejszy. Sprawdzone i odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji makijażu permanentnego znajdziesz w ofercie NebaPMU. Dobrej jakości produkty, prosty, zdrowy skład i sprawdzone działanie, a poza tym możliwość kupienia wszystkiego w postaci komfortowego pakietu.

Zalecenia po makijażu permanentnym brwi – podsumowanie

Jeśli od wykonania zabiegu makijażu permanentnego brwi minęło kilka dni, a brwi permanentne nie wyglądają dokładnie tak, jak sobie zamarzyłaś, niczym się nie martw. Pamiętaj, aby stosować się do zaleceń, dbać o higienę oraz korzystać z dedykowanych i sprawdzonych kosmetyków. I pamiętaj, nie zdrapuj strupków! Dzięki tym działaniom brwi permanentne zagoją się w naturalny sposób i będą prawdziwym atutem Twojej twarzy.

Artykuł sponsorowany