Zanim poddasz się depilacji laserowej – fakty i mity

0
8070
Gładkie nogi na wakacjach
Współczesne kanony piękna potrafią być bezlitosne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Współczesne kanony piękna potrafią być bezlitosne. W dzisiejszym świecie za piękne ciało uznaje się to nieskazitelnie gładkie. Nie dziwi więc fakt, że wiele kobiet, a także i mężczyzn nie wyobraża sobie funkcjonowania bez systematycznej depilacji. Większość metod jest łatwo dostępna, tak więc osiągnięcie nieskazitelnie gładkiej skóry nie jest już problemem. O ile do niedawna dużą popularnością cieszyła depilacja woskiem lub za pomocą zwykłej maszynki, o tyle dziś niekwestionowanym hitem jest depilacja laserowa. Nie tylko zapewnia długotrwały efekt, ale przede wszystkim zapobiega wrastaniu się włosków i podrażnieniom skóry. A jak wiadomo, tego typu niespodzianki nie prezentują się estetycznie.

Czy każdy może się poddać zabiegowi depilacji laserowej?

Skuteczna depilacja laserowa przeznaczona jest dla osób, które w wyniku wrażliwej i delikatnej skóry nie mogą usuwać owłosienia w tradycyjny sposób. Tą metodą można usunąć niechciane owłosienie z twarzy i całego ciała. Również okolice bikini mogą być poddane działaniu lasera. Mimo, że tego typu zabieg jest bezpieczny to jednak nie każdy może mu się poddać. Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej. Wśród nich wymienia się bliznowce, łuszczycę i bielactwo, a także uszkodzenia i podrażnienia skóry. Kolejnym przeciwwskazaniem jest przyjmowanie ziół dziurawca lub nagietka. Należy odczekać przynajmniej miesiąc, aby móc poddać się depilacji laserem. Zabiegowi nie mogą poddać się osoby cierpiące na cukrzycę insulinozależną oraz padaczkę. Również osoby posiadające rozrusznik serca, cierpiące na przewlekłe choroby dermatologiczne lub po przebytych chorobach nowotworowych nie są kwalifikowane do zabiegu depilacji laserowej. Do innych przeciwwskazań zalicza się:

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • świeżą opaleniznę
  • brodawki
  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
  • zaburzenia pigmentacji skóry
  • przyjmowanie antybiotyków
  • zażywanie leków światło-uczulających

Wskazania do depilacji laserowej

Głównym wskazaniem do depilacji laserem jest hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie u kobiet, które jest odporne na wszystkie tradycyjne metody depilacji. W tym przypadku, usuwanie owłosienia laserem jest jedyną skuteczną metodą pozwalającą na trwałe pozbycie się nieestetycznych włosków. Usuwanie owłosienia laserem to także doskonałe rozwiązanie dla mężczyzn, u których owłosienie jest bardzo obfite lub występuje w niechcianych miejscach, np. na plecach. Wskazaniem do zabiegu są również rozmaite dolegliwości, jak np. skłonność do zapalenia mieszków włosowych lub wrastające włoski. Kolejnym wskazaniem jest torbiel włosowata, którą laser diodowy po prostu eliminuje.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Piękne gładkie nogi
Na dzień dzisiejszy jest to najskuteczniejsza metoda walki z niechcianym owłosieniem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Liczne opinie na temat depilacji laserowej wyraźnie pokazują, że zabieg szturmem zdobywa serca ludzi na całym świecie. Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Na dzień dzisiejszy jest to najskuteczniejsza metoda walki z niechcianym owłosieniem. Regularne powtarzanie zabiegu gwarantuje pozbycie się włosów w 90-95%. Skuteczność depilacji laserowej wynika też z niezwykłej precyzji głowic urządzenia. Są one w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych obszarów skóry. Tak naprawdę wystarczy kilka zabiegów, aby z powierzchni skóry zaczęły znikać włoski. Biorąc pod uwagę cykl wzrostu włosa, zazwyczaj jest to około 6 zabiegów. Uwaga! Laser do depilacji oddziałuje tylko na te włosy, które są aktualnie w fazie wzrostu, a nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie. Warto w tym miejscu dodać, że skuteczność depilacji laserem w dużej mierze zależy od koloru włosa – im ciemniejsze, tym efekt może być lepszy.

Czy depilacja laserowa usuwa wszystkie włosy?

Mimo, że skuteczność depilacji laserowej jest wysoka, to jednak nie można liczyć na to, że zabieg usunie włosy w 100%. Zazwyczaj w miarę upływu czasu włoski zaczynają odrastać, ale są to pojedyncze egzemplarze. Należy też pamiętać o tym, że na twarzy u kobiet mogą w przyszłości rozwinąć się nowe włosy. Jest to zależne od hormonów lub czynników genetycznych.

Czy promieniowanie lasera jest szkodliwe?

Gładkie nogi w pościeli
W depilacji laserowej wykorzystywana jest energia oparta na promieniowaniu niejonizującym, który nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wiele osób przed przystąpieniem do zabiegu, zastanawia się czy laserowe usuwanie owłosienia jest bezpieczne? Odpowiedź brzmi: tak. O ile w odpowiedni sposób przygotujemy się do takiej depilacji, wówczas nic nam nie grozi. Istnieje znikomy odsetek powikłań, które występują głównie ze względu na nieprawidłowo przeprowadzony zabieg. A co z promieniowaniem lasera? Szkodliwe dla zdrowia jest promieniowanie X oraz gamma, zaliczane do promieniowania jonizującego. Tymczasem w depilacji laserowej wykorzystywana jest energia oparta na promieniowaniu niejonizującym, który nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka.

Depilacja laserowa tylko dla dorosłych?

To nieprawda, że depilacja laserem jest zabiegiem zarezerwowanym wyłącznie dla osób dorosłych. Z powodzeniem, o ile nie występują przeciwwskazania, można go wykonywać u osób w każdym wieku, również u nastolatek. Trzeba tylko pamiętać, że u młodych osób stan owłosienia może się zmieniać ze względu na nieustabilizowaną gospodarkę hormonalną.

Przygotowanie do depilacji – czy jest potrzebne?

Niezależnie od tego, czy interesuje nas depilacja miejsc intymnych, pleców czy nóg odpowiednie przygotowanie do zabiegu jest niezbędne. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim na miesiąc przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać wyrywania włosków pęsetą. Nie wolno też używać depilatora oraz wosku. Oczywiście nie oznacza to, że włosy mają być długie. Można je golić jednorazową maszynką. To samo tyczy się opalania. Już na miesiąc przed depilacją laserową należy zaprzestać opalania się w solarium lub na słońcu. Nie wolno także stosować preparatów brązujących w miejscach poddawanych zabiegowi.

Kiedy jest najlepszy moment na rozpoczęcie zabiegów?

Mediraty
MediRaty to przede wszystkim minimum formalności, brak wstępnych opłat, akceptacja zróżnicowanych źródeł dochodu… | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nie ma jakiś konkretnych nakazów i zakazów w tej kwestii. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że słońce i mocna opalenizna należą do jednych z najważniejszych przeciwwskazań, zabiegu nie poleca się wykonać w sezonie letnim. Trzeba też pamiętać, że po depilacji laserem skóra przez około 2-3 tygodnie nie może być wystawiania na promieniowanie słoneczne, co też przemawia za tym, aby nie wykonywać zabiegu latem. Dzięki temu unikniemy nieestetycznych przebarwień i podrażnień skóry. Idealnym momentem na rozpoczęcie zabiegów jest jesień lub wczesna zima. W tym czasie skóra naturalnie jest trochę jaśniejsza, co sprawia, że włoski lepiej absorbują światło lasera i tym samym depilacja jest jeszcze skuteczniejsza.

Ile kosztuje usuwanie owłosienia laserem?

Cena depilacji laserowej uzależniona jest głównie od wielkości obszaru, z którego będzie usuwane owłosienie. Znaczenie ma także renoma gabinetu oraz jakość urządzenia depilującego. I tak np. za usunięcie owłosienia z pach zapłacimy około 200-300zł, a za depilację okolic bikini 300-600zł. Trzeba jeszcze pamiętać, że jedna wizyta nie wystarczy. Aby zobaczyć efekty zabieg należy powtórzyć przynajmniej 6 razy. Tak więc końcowe koszty mogą być wyższe.

Monety
Cena depilacji laserowej uzależniona jest głównie od wielkości obszaru, z którego będzie usuwane owłosienie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Idealnym rozwiązaniem na sfinansowanie tego typu zabiegów jest kredyt. Ale nie chodzi tu o pierwszy lepszy kredyt zaciągnięty w banku. O wiele wygodniejszym i jednocześnie bezpieczniejszym rozwiązaniem są płatności ratalne oferowane przez MediRaty. Jest to ogólnie dostępny system finansowania procedur medycznych oraz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Rozłożona na wygodne raty płatność za depilację laserową to idealny sposób na spełnienie marzeń bez nadwyrężenia domowego budżetu. MediRaty to przede wszystkim minimum formalności, brak wstępnych opłat, akceptacja zróżnicowanych źródeł dochodu i okres kredytowania do 60 miesięcy!


Materiał partnera zewnętrznego