2 w 1, czyli więcej niż ochrona przeciwsłoneczna

0
1246
opalanie i ochrona
Organizm człowieka posiada naturalny mechanizm obronny przed promieniowaniem słonecznym, choć nie możemy na nim w pełni polegać | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Potrzebujemy słońca, by wzmocnić organizm i poprawić nastrój, jednak nierozważne korzystanie z promieni słonecznych może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie zawsze pamiętamy o odpowiedniej fotoprotekcji, nad kremy z filtrem przedkładając pielęgnację przeciwstarzeniową czy korygujący makijaż. Dzięki wielofunkcyjnym kosmetykom, łączącym ochronę przeciwsłoneczną z codzienną pielęgnacją, nie będziemy musiały już wybierać między bezpieczeństwem a urodą. Jaki produkt wybrać? 

Promienie słoneczne są źródłem wzmacniającej układ odpornościowy witaminy D, dzięki nim rośnie też w organizmie poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Dlatego chcemy korzystać ze słońca, ile się da – czasem zapominając o jego szkodliwym wpływie. Organizm człowieka posiada naturalny mechanizm obronny przed promieniowaniem słonecznym, choć nie możemy na nim w pełni polegać. Funkcję ochronną pełni melanina, która blokuje słońcu dostęp do głębszych warstw skóry, pochłaniając i odbijając promienie UV. Jednocześnie, podczas tego procesu, ilość melaniny się zwiększa, czego widocznym efektem jest ciemniejszy kolor skóry, czyli opalenizna. Aby zachować zdrową skórę, niezbędne jest korzystanie z filtrów przeciwsłonecznych. Nie zawsze mamy na to czas i ochotę – zwłaszcza gdy za priorytet uznajemy inne potrzeby skóry lub makijaż, który nie zawsze współgra z kosmetykami przeciwsłonecznymi. W takich sytuacjach rozwiązaniem są produkty łączące funkcje ochronne z pielęgnacją.

Gdy perfekcyjny makijaż jest priorytetem

Czy można połączyć skuteczną ochronę z makijażem? Coraz częściej kosmetyki kolorowe zawierają filtry chroniące skórę przed słońcem. Zwykle jednak poziom ich ochrony jest raczej symboliczny – SPF 15 to za mało, by bez obaw wyjść na słońce. Photoderm Nude Touch od marki Bioderma, to ochronny podkład mineralny z filtrem SPF 50, który zabezpiecza skórę przed promieniowaniem UV natychmiastowo i na długi czas, chroniąc jej biologiczne struktury i stymulując naturalne mechanizmy obronne. Podkład zapewnia matowe, lekko pudrowe wykończenie, nawilża skórę i redukuje niedoskonałości. Ma unikatową formułę – wodnistą, która po zetknięciu się ze skórą staje się aksamitna i pudrowa. Kosmetyk występuje w trzech odcieniach, dzięki czemu idealnie wyrównuje koloryt skóry.  Polecany osobom, które poszukują połączenia ochrony przeciwsłonecznej z podkładem w jednym produkcie.

Taki kosmetyk 2 w 1 to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących czas i wygodę, skóra jest natychmiastowo chroniona, uzyskuje perfekcyjny, naturalny wygląd, a z każdym dniem niedoskonałości są coraz mniej widoczne.

Photoderm NUDE Touch SPF 50+ Ochronny podkład mineralny z efektem nude, 40 ml – cena sugerowana ok. 65 zł


Materiał partnera zewnętrznego