3 sposoby na wypadanie włosów

0
634
wypadanie włosów
Nieodpowiednie odżywianie się lub podjęcie niewłaściwej diety może mieć konsekwencje w postaci wypadających włosów | fot.: materiał partnera

Wypadające włosy to poważny problem dla wielu kobiet. Znając przyczyny można jednak zastosować konkretne sposoby, które pozwolą w mniejszym lub większym stopniu przeciwdziałać lub nawet wyleczyć się z tej przypadłości. Oto trzy propozycje, które warto rozważyć.

1. Zmiana diety

Nieodpowiednie odżywianie się lub podjęcie niewłaściwej diety może mieć konsekwencje w postaci wypadających włosów. Jeśli nasz organizm nie otrzymuje odpowiedniej dawki witaminy H (tak zwanej biotyny) to może to właśnie doprowadzić do ich łamliwości, a następnie do zahamowania wzrostu. Warto więc sięgnąć po produkty, które uzupełnią jej niedobór. Będą to między innymi jajka, marchew, szpinak oraz wątróbka. Należy mieć świadomość tego, że potrzeba związana z odchudzaniem nie może być pretekstem do tego, aby zrezygnować z cennych witamin. Sięganie po suplementy diety, aby je uzupełnić jest jedną z opcji, ale zdecydowanie lepiej jest spożywać je w naturalnych produktach.

2. Odpowiedni szampon

Ciekawym pomysłem na to, aby poradzić sobie z tym problemem może być sięgnięcie po szampony przeciw wypadaniu włosów. Są to produkty, które zawierają w sobie zestaw cennych minerałów, ekstraktów pochodzenia roślinnego i witamin. Regularne stosowanie takich szamponów może przyczynić się do tego, że włosy będą szybciej odzyskiwać swój dawny blask oraz poprawią swoją kondycję. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, aby jego działanie było w pewien sposób kompleksowe. Mowa tutaj o konieczności zadbania o inne aspekty związane z włosami, a więc przede wszystkim o codzienne oczyszczanie. Niektóre z produktów pomogą także wizualnie zwiększyć objętość włosów już na początku kuracji.

3. Ogranicz stylizację włosów

Każda kobieta chce pięknie wyglądać niezależnie od pory roku. Należy jednak szczególnie uważać w okresie zimowym na stylizacje. Włosy są wtedy znacznie bardziej osłabione i tym samym po takiej kuracji mogą bardzo szybko stracić swój pierwotny blask, a po pewnym czasie zacząć wypadać. Należy szczególnie uważać na kuracje przeprowadzane za pomocą wysokiej temperatury. Prostowanie lub poprawianie ich wyglądu za pomocą lokówki może w znaczącym stopniu przyczynić się do tego, że po kilku miesiącach może pojawić się poważny problem. Nie oznacza to, że należy całkowicie rezygnować z takich zabiegów, ale warto je robić pod okiem czujnej kosmetyczki, która doradzi jakie kuracje warto stosować. Można też z powodzeniem sięgnąć po bezpieczniejsze urządzenia, które w trakcie rutynowego działania pozwalają równocześnie odżywić włosy.

Materiał partnera