Chroń włosy przed metalami z Metal Detox L’Oreal

0
683
pielęgnacja włosów fryzjer
Linia kosmetyków Metal Detox z L’Oreal zyskała także przychylność pracowników i właścicieli salonów fryzjerskich | fot.: materiał partnera

Mycie włosów jest zabiegiem oczyszczającym i pielęgnacyjnym. Niezbędnym do tego, by skóra głowy oraz włosy zachowały świeżość, ładny wygląd i zapach. Jednak podczas każdego mycia do włosów przenikają metale ciężkie, które obecne są w wodzie. Wybierając kosmetyki Metal Detox marki L’Oréal, można przywrócić im zdrowy, piękny wygląd.

Jak metale wpływają na włosy?

Używasz dobrej jakości szamponu, nawilżających masek i dobrze się odżywiasz, ale włosy mają tendencję do łamania, rozdwajania się, są nierówno wybarwione po zabiegach koloryzacji? To może być efekt metali, które są wchłaniane z wody podczas mycia. Nawet czysta woda zawiera metale, a w wodzie pochodzącej ze starych rurociągów jest ich jeszcze więcej. Nie ma to znaczenia dla zdrowia ogólnego organizmu, ale skumulowanie dużej ilości metali, zwłaszcza miedzi, we włosach, wyraźnie odciśnie swoje piętno na ich wyglądzie. Cząsteczki wnikają w głąb włosów, zwłaszcza tych bardzo porowatych i często farbowanych. Ich włókna są uniesione, dlatego łatwiej przyjmują one niekorzystne związki. Problem nadmiernej ilości metalu we włosach jest widoczny zwłaszcza przy koloryzacji i dekoloryzacji włosów nawet w bardzo profesjonalnym salonie. 

Kosmetyki Metal Detox 

Gama kosmetyków od L”Oréal Professionnel powstała z myślą o osobach, które zauważyły u siebie problemy z nierówną koloryzacją, łamaniem się włosów i ich nadmierną porowatością. Składniki Metal Detox, w których wykorzystano Glikoaminę, oczyszczają włókna z metalu oraz ochraniają je przed ponownym wchłanianiem metali z wody.

Pielęgnacja tą linią produktów zmniejsza ryzyko zniszczenia włosów, zwiększa objętość fryzury, dodaje jej blasku i miękkości. Produkty koloryzujące równo wchłaniają się we włosy, a sam kolor jest lepiej chroniony przed promieniowaniem UV. W ramach serii stworzono nie tylko szampon i maskę, ale także spray i kurację do włosów. 

Domowa pielęgnacja włosów

O ile farbowanie włosów warto powierzyć profesjonalnemu fryzjerowi, który dysponuje doskonałej jakości farbami i zadba o to, by fryzura wyglądała nienagannie, o tyle o piękno włosów na co dzień można zadbać też w domu.

Jeśli często korzystasz z farbowania i dekoloryzacji, warto szamponu Metal Detox używać podczas zwyczajnej pielęgnacji włosów. W ten sposób włosy będą zawsze wolne od metali, a kolor długo pozostanie intensywny. Podczas kolejnej wizyty w salonie fryzjerskim włosy będą już odpowiednio przygotowane do zabiegów koloryzacji. 

Najlepsze salony fryzjerskie w Krakowie!  Sprawdź na simplyfine.pl

Oczyszczający rytuał przed farbowaniem

Linia kosmetyków Metal Detox z L’Oreal zyskała także przychylność pracowników i właścicieli salonów fryzjerskich. Przed farbowaniem używają oni produktów z tej gamy: kuracji do włosów, sprayu, szamponu i maski, by zapewnić doskonały efekt farbowania i usunąć z włosów metale utrudniające równomierne nałożenie koloru. Kuracja przygotowująca do farbowania sprawia, że włosy stają się pełne blasku, kolor jest bardziej nasycony, równomierny a farbowanie przynosi lepsze rezultaty.

Zanim wybierzesz salon fryzjerski oferujący usługą farbowania włosów, spytaj, czy stosuje on rytuał chroniący włosy przed metalami ciężkimi. 

Materiał partnera