Blizny potrądzikowe – jak się ich pozbyć?

0
2028
kobieta na konsultacji w gabinecie medycyny estetycznej
Zabieg usuwania blizn potrądzikowych wykonywany jest najczęściej w gabinetach medycyny estetycznej | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Blizny potrądzikowe to z pewnością niedoskonałości, które powodują spory dyskomfort u osób, które się z nimi borykają. Na szczęście medycyna z roku na rok rozwija się coraz bardziej i stwarza nowe możliwości radzenia sobie z tego typu problemami. Jedną z nich jest laserowe usuwanie blizn oraz uszkodzeń skóry. Jest to możliwe dzięki specjalnie opracowanym laserom pozwalającym na regenerację tkanek i stymulowanie głębokich procesów odbudowy.

Na czym polega zabieg usuwania blizn potrądzikowych?

Zabieg usuwania blizn potrądzikowych wykonywany jest najczęściej w gabinetach medycyny estetycznejJest on wykonywany w oparciu o metodę fototermolizy. Polega ona na pochłanianiu przez komórki skórne energii świetlnej w celu zamienienia jej na energię cieplną. To z kolei prowadzi do remodelingu uszkodzonych tkanek. W taki sposób powstaje siatka mikrouszkodzeń przeplatających się z komórkami nieuszkodzonymi, co w znacznym stopniu sprzyja ich odbudowie. Precyzyjne wykonanie tego rodzaju zabiegu jest możliwe dzięki wykorzystaniu profesjonalnych laserów. Dzięki nim osoba wykonująca laserowe usuwanie bliznmoże optymalnie dopasować zarówno głębokość emisji, jak i gęstość wiązki promieniowania. Klikając w link https://www.elite.waw.pl/laserowe-usuwanie-blizn-discoverypico-fraxel/ możemy zapoznać się z dokładnym procesem usuwania uszkodzeń skóry przy pomocy lasera.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia tego rodzaju zabiegu?

Jak w przypadku wielu innych zabiegów medycyny estetycznej, tak i tutaj musimy się liczyć z przeciwwskazaniami, których należy przestrzegać. Laserowe usuwanie blizn nie jest wskazane w przypadku kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Ponadto, z zabiegu nie powinna korzystać osoba która:

  • poddała się niedawno innym zabiegom medycyny estetycznej, takim jak: peeling chemiczny czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym,
  • przechodzi aktywną infekcję wirusową lub bakteryjną,
  • przyjmuje leki fotoczulne,
  • jest narażona na silną ekspozycję na słońce.

Efekty i rekonwalescencja po zabiegu

Dzięki temu, że klinika medycyny estetycznej Elite w Warszawie posiada innowacyjny laser wykorzystywany podczas zabiegu, pacjent nie jest zmuszony do długotrwałej rekonwalescencji. Podczas usuwania blizn zewnętrzna warstwa naskórka nie zostaje uszkodzona. Przez dwa dni po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Naturalny jest również proces złuszczania, który może nastąpić po kilku dniach. Regeneracja tkanek trwa zazwyczaj 2-3 tygodnie. W tym czasie konieczne jest stosowanie ochrony przed słońcem w postaci kremów z filtrem SPF 50.

Laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i o potwierdzonej skuteczności. Aby cieszyć się pełnym efektem, konieczne jest skorzystanie z kilku sesji, których liczba jest ustalana indywidualnie. Ich ilość jest uzależniona przede wszystkim od wielkości i głębokości zmian skórnych u pacjenta.


Materiał partnera zewnętrznego