Botoks w leczeniu kompleksów

0
968
botoks lwia zmarszczka
Botoks ma dużo zalet - jedną z nich jest chociażby to, że rezultaty jego wstrzyknięcia nie utrzymują się dłużej, niż przez kilka miesięcy | fot.: stock.adobe.com

Od bardzo dawna ludzie próbują wszelkimi sposobami pozbyć się swoich kompleksów – zbyt dużej wagi, zmarszczek, siwych włosów, pryszczy czy nadmiernego pocenia. Mamy prawo źle się z tym czuć i mamy absolutne prawo to zmienić. Często jednak podejmujemy dosyć impulsywne decyzje pod wpływem emocji i może się to niestety skończyć dla nas tylko źle – a pamiętajmy, że chcemy przecież poprawić swój wygląd, a nie tylko go pogorszyć. Dlatego też zawsze zaczynajmy od tych mniej inwazyjnych procedur i dopiero potem sięgajmy po pomoc lekarzy i specjalistów od medycyny estetycznej.  

Jedną z często używanych substancji jest na przykład botoks – to z jego pomocą możemy właśnie wykonać mało inwazyjne zabiegi, które cieszą się dużą skutecznością i również dużą popularnością. Botoks wykorzystywany jest chociażby do usuwania zmarszczek na twarzy oraz do leczenia nadmiernej potliwości pach, dłoni czy stóp. Warto znać tą toksynę, ponieważ może ona okazać się naszym sprzymierzeńcem w walce z kompleksami. 

Wykorzystanie botoksu w celu pozbycia się zmarszczek 

Jeżeli chodzi o zmarszczki to botoks ma tutaj za zadanie sparaliżować naszą twarz w tych miejscach, gdzie najczęściej tworzą nam się zmarszczki. W ten sposób po prostu się ona nie rusza i nie musimy już obawiać się tych niezbyt estetycznych kreseczek na twarzy. Botoks używany jest najczęściej w okolicach czoła, ust i oczu. Wiele kobiet obawia się tutaj, że ich twarz podczas uśmiechania się będzie wyglądała jak maska – ale jeżeli umówimy się na wizytę do dobrego specjalisty to powinno nam się udać tego uniknąć. W profesjonalnym gabinecie nikt nie poda nam zbyt dużej dawki botoksu i będziemy prezentować się naturalnie. 

Botoks ma dużo zalet – jedną z nich jest chociażby to, że rezultaty jego wstrzyknięcia nie utrzymują się dłużej, niż przez kilka miesięcy. W niektórych przypadkach może to być nawet 1 rok. Dlaczego jest to zaleta, a nie wada? Ponieważ możemy zawsze zmienić zdanie i po tych kilku miesiącach nie powtarzać zabiegu – nie jesteśmy więc skazane na permanentną zmianę wyglądu. 

Botoks jako środek na nadmierną potliwość 

Poza usuwaniem zmarszczek, botoks może także blokować wydzielanie potu, więc sporo osób korzysta z niego tylko w tym celu. Tutaj również efekty utrzymują się przez kilka miesięcy, ale człowiek przez ten czas w ogóle nie musi przejmować się nadmiernym poceniem. Taki zabieg może zostać wykonany na dłoniach, pod pachami, na stopach lub w innych problematycznych miejscach – po przeprowadzeniu konsultacji ze specjalistą. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Materiał partnera