Najlepsza henna do brwi, czyli jaka?

0
1095
kobieta z wachlarzem
Przy wyborze henny należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiedni dobór koloru | fot.: stock.adobe.com

Henna do brwi cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to jeden z kosmetyków, dzięki któremu możemy szybko poprawić wygląd naszych brwi. Z henny można z powodzeniem korzystać zarówno w domu, jak i w profesjonalnym salonie. Jeżeli zależy nam jednak na przeprowadzeniu zabiegu henną w domu, warto zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju kryteria warto wziąć pod uwagę.

Dobierz odpowiedni kolor

Przy wyborze henny należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiedni dobór koloru. W przeciwnym razie henna nie będzie prezentowała się zbyt dobrze. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc przyjrzenie się temu, jaki dokładnie kolor włosów posiadamy.

Trzeba także zwrócić uwagę na nasz naturalny kolor brwi. Jeśli mamy blond włosy, czarna henna na pewno nie będzie zbyt dobrym pomysłem. Jeśli zaś posiadamy bardzo ciemne, niemal czarne kosmyki lub brwi, jasna henna do brwi będzie złym rozwiązaniem.

Jeżeli nie wiemy, jakiego rodzaju kolor będzie najlepszy, poprośmy kogoś o pomoc przy jego wyborze. Możemy poradzić się ekspedientki, ale równie dobrze możemy poprosić o pomoc przyjaciółkę bądź członka rodziny. Ważne jest jednak to, aby mieć zaufanie do osoby, którą prosimy o poradę.

Gdzie poszukiwać dobrej henny?

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, jak wybrać dobrą hennę, ale również i nad tym, gdzie poszukiwać dobrej jakościowo henny. Na to pytanie nie sposób jednak udzielić jednoznacznej i uniwersalnej odpowiedzi. Hennę do brwi bez wątpienia znajdziemy w drogeriach. Mowa tu nie tylko o drogeriach stacjonarnych, ale również i o tych internetowych.

Co ciekawe, hennę możemy otrzymać również w niektórych aptekach. Warto także mieć na uwadze to, że hennę można często zakupić w sklepach z ekologicznymi i naturalnymi produktami pielęgnacyjnymi.

Bardzo pomocne mogą być opinie klientów sklepów kosmetycznych na temat poszczególnych produktów. Im więcej pozytywnych opinii o danej hennie, tym większe szanse na to, że będziemy z niej zadowoleni. Należy wystrzegać się kupna produktów, które posiadają dużą ilość negatywnych opinii. Możemy się wówczas rozczarować i zrazić do metody koloryzacji rzęs henną.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Większość osób, którym zależy na zakupie henny, pragnie tego, aby można było dokonać zakupu w korzystnej cenie. Dobrze byłoby więc przejrzeć różne oferty przed dokonaniem zakupu. Warto także zapytać swoich znajomych o to, czy nie polecają jakiejś henny w dobrej cenie. Nie należy zapominać jednak o tym, że każdy może oczekiwać nieco innego produktu. Warto więc kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami.

Dobrze jest także pamiętać o tym, że nawet najlepsza henna nie będzie wyglądać dobrze, jeżeli źle przeprowadzimy zabieg. Doskonale byłoby więc zwrócić uwagę na przestrzeganie zaleceń producenta zawartych na opakowaniu henny. Jeżeli czujemy, że sobie nie poradzimy, zdecydowanie lepiej będzie udać się do gabinetu kosmetologicznego. Wówczas istnieją ogromne szanse na to, że będziemy zadowoleni.

Materiał partnera