Ciesz się pełnią życia dzięki medycynie młodości

0
1329
medycyna młodości
Panie poważnie podchodzą nie tylko do kwestii wyglądu zewnętrznego, lecz również do relacji damsko-męskich | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Współczesna kobieta jest niezależna i zadbana. Świadomie prowadzi zdrowy tryb życia poprzez prawidłowe odżywianie się i uprawianie aktywności fizycznej. Dba o swój wygląd i z troską podchodzi do kwestii swojego zdrowia. Z myślą o takich kobietach wyłoniła się branża medycyny estetycznej, z której szerokiej oferty korzysta dziesiątki tysięcy kobiet na całym świecie. Panie poważnie podchodzą nie tylko do kwestii wyglądu zewnętrznego, lecz również do relacji damsko-męskich. To właśnie dla nich swój prawdziwy rozkwit przechodzi ginekologia estetyczna. Czy warto korzystać z tego, co oferuje nam współczesna medycyna?

Korekcja miejsc intymnych

Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie ginekologii estetycznej służą głównie w celach poprawy funkcjonowania kobiecych stref intymnych. Leczeniu podlegają obszary, które w wyniku upływu czasu uległy zwiotczeniu bądź rozluźnieniu. U przeważającej większości kobiet może to doprowadzać do odczuwania bólu podczas stosunku z partnerem, a także sprzyjać powstawaniu uciążliwych infekcji, utrudniających codzienne funkcjonowanie.

Druga strona medalu

Problemy natury anatomicznej to tylko niewielka część kłopotu, z którym zmaga się kobieta. Dolegliwości najczęściej powodują dyskomfort psychiczny, który znacznie wpływa na stosunki seksualne z partnerem. Kobieta może odczuwać wstyd związany z nieprawidłowym wyglądem narządów płciowych, a także obawy dotyczące reakcji partnera. W takich sytuacjach dochodzi do utraty pewności siebie, co przekłada się na szereg aspektów fizycznych: od suchości pochwy do spadku libido u kobiety.

Wskazania do zabiegu

W dzisiejszych czasach ginekologia estetyczna nadal wzbudza kontrowersje. Niektórzy mogą twierdzić, że jest to kobiecy kaprys podyktowany aktualną modą, inni przyznają, że tego typu zabiegi są niezbędne, aby podnieść komfort psychiczny kobiety.

Bez względu na obowiązujące trendy, wskazaniem do przeprowadzenia zabiegów ginekologii estetycznej są zmiany w okolicach miejsc intymnych, powstałe w wyniku porodu lub ze względu na naturalny proces starzenia się tkanek. Dolegliwości takie, jak zbyt duże wargi sromowe, rozluźnienie pochwy czy nietrzymanie moczu są w stanie skutecznie obniżyć jakość życia i spowodować niską samoocenę. Dlatego w celu podniesienia komfortu życia, poprawy relacji z partnerem, a przede wszystkim samopoczucia, warto zdecydować się na zabieg ginekologii estetycznej w dobrej klinice.

Najczęściej wykonywane zabiegi

W Polsce panie najczęściej poddają się zabiegom labioplastyki, polegający na zmniejszeniu warg sromowych mniejszych. Równie często wykonuje się lifting i zmniejszenie pochwy, a także drobne zabiegi jej rewitalizacji. Panie będące zwłaszcza w okresie menopauzy lub po porodach decydują się na terapię laserowego nietrzymania moczu. Większość oferty ginekologii estetycznej stanowią zabiegi nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Przeprowadzone w odpowiednich warunkach i przez wykwalifikowanego lekarza z doświadczeniem, skutecznie przywracają radość z życia każdej kobiecie.

Partnerem artykułu jest http://www.gabinetharmonia.pl/oferta/ginekologia/


Materiał partnera zewnętrznego