Co warto wiedzieć o oleju konopnym?

0
1541
Olej konopny doskonale wpływa na nasz wygląd. Pomaga nam on przez długi czas zachować piękną i promienną cerę bez zmarszczek | fot.: pexels

Olej konopny często wzbudza jednoznaczne skojarzenia. Wiele osób, gdy słyszy o nim, od razu myśli o używkach. Nic dziwnego, w końcu jest to bardzo popularny temat. Jednak przez to wszystko zapominamy, że olej ma mnóstwo zastosowań. Dlatego warto go mieć w swoim domu i korzystać z jego dobroczynnych właściwości. Co warto wiedzieć na temat oleju konopnego?

Co znajduje się w oleju konopnym?

Kontrowersje wokół oleju konopnego sprawiły, że zapominamy o jego cudownym działaniu. Tak naprawdę znajduje się on w ścisłej czołówce wśród olejów roślinnych pod względem wszechstronności zastosowań, a także właściwości prozdrowotnych. Wszystko dlatego, że aż 80% jego składu stanowią Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, czyli omega-3 i omega-6. Warto pamiętać, że są one niezbędna dla właściwego przebiegu różnych procesów zachodzącym w organizmie, ale trzeba je dostarczać z zewnątrz. Kluczowe są również ich proporcje, które w naszej diecie często bywają zaburzone. Natomiast olej konopny ich zawartość w oleju konopnym wynosi 3:1 – 3 to omega-6, a 1 to omega-3. To właśnie są idealne proporcje zawartości tych kwasów tłuszczowych i doskonale wpływają na nasz organizm. Jednak to nie koniec dobroczynnych składników w oleju konopnym! Zawiera on także witaminy: E, A, K, a także z grupy B oraz mikroelementy takie, jak wapń, cynk, fosfor i magnez. To wszystko sprawia, że olej konopny to produkt doskonale wpływający na nasz organizm.

Olej konopny to doskonały składnik dermokosmetyków

Olej konopny doskonale wpływa na nasz wygląd. Pomaga nam on przez długi czas zachować piękną i promienną cerę bez zmarszczek. Dlatego jeśli zależy nam na młodym wyglądzie, to powinniśmy stosować olej konopny. Jednak to nie koniec jego korzystnego wpływu na cerę. Olej konopny reguluje również produkcję sebum, więc świetnie sprawdza się przy tłustej skórze. Świetnie sprawdza się leczeniu różnych chorób skóry takich, jak trądzik, łojotok, egzema i łuszczyca. Zmniejsza także ryzyko powstawania zapaleń, podrażnień, przebarwień, a także stanów zapalnych. Olej konopny nie tylko korzystnie wpływa na nasz wygląd, ale też łatwo się wchłania i doskonale rozprowadza. Dlatego warto stosować kosmetyki, które go zawierają. Ogromny wybór dermokosmetyków z olejem konopnych znajdziemy na medicalhemp.pl.

Jakie zalety ma jeszcze olej konopny?

Olej konopny dodatkowo świetnie wpływa na nasze zdrowie. Przede wszystkim zwiększa odporność organizmu i poprawia stan jelit. W dodatku świetnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy: wzmacnia naczynia krwionośne, a także zapobiega zatorom. Poprawia również działanie układu hormonalnego oraz łagodzi syndrom napięcia przedmiesiączkowego. Dlatego kobiety nie powinny o nim zapominać. Olej konopnych łagodzi także stany zapalne organizmu, bóle stawów oraz obrzęki mięśni. Nie zapominajmy też, że doskonale chroni przed nowotworami dzięki zawartości utleniaczy. Olej konopnych może też świetnie wpływać na nasze samopoczucie, ponieważ działa uspokajająco, a także ułatwia zasypianie.


Materiał partnera zewnętrznego