Szelki czy pasek – na które męskie dodatki warto postawić

0
135
pasek do spodni
Wybór paska do spodni bądź szelek zazwyczaj podyktowany jest kwestiami estetycznymi | fot.: materiał partnera

Dodatki, takie jak szelki czy pasek, mają za zadanie podtrzymywać spodnie. Spełniają również funkcje estetyczne – podkreślają walory wybranej stylizacji. Panowie, choć częściej wybierają paski do spodni, nierzadko zastanawiają się nad sensem ich zamiany na szelki lub nawet nad tym, czy można łączyć ze sobą oba dodatki. Co lepiej się sprawdzi, będzie wygodniejsze i bardziej estetyczne? Czy można połączyć w jednej stylizacji pasek i szelki? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Pasek i szelki – najważniejsze funkcje

Wybór paska do spodni bądź szelek zazwyczaj podyktowany jest kwestiami estetycznymi. Panowie lubią podkreślić ubiór eleganckim paskiem skórzanym, ewentualnie materiałowym czy parcianym, który dobierany jest do bardziej casualowych lub sportowych stylizacji. Nie można jednak zapominać o tym, że pod względem nie tylko modowych trendów, ale i wskazówek dotyczących tworzenia udanych stylizacji, warto w pasek zaopatrzyć się zawsze, gdy wybierane są spodnie.

Pasek, jeśli jest dobrany kolorystycznie, ciekawy czy oryginalny, podkreśla charakter, ale i nadaje ubiorowi ogólnej estetyki. Poza tym spełnia oczywiste funkcje praktyczne – podtrzymuje spodnie, nie pozwalając na to, aby się zsuwały lub niewłaściwie układały. Pasek jest wręcz obowiązkowym elementem w przypadku ubierania garnituru. Ten dodatek, który można dopasować do rozmaitych stylizacji, dostępny jest np. na stronie https://duzylolek.pl/.

Te same funkcje spełniają szelki, które dziś wracają do łask. Wbrew pozorom zapewniają dużą wygodę podczas noszenia, szczególnie u panów, którzy mają krąglejszą sylwetkę.

Pasek do spodni – najważniejsze atuty

Na rynku znajdujemy mnóstwo pasków do spodni, które mogą bazować na skórze naturalnej, ekologicznej, ale i innych materiałach. Najbardziej klasyczne i uniwersalne są te ze skóry, dostępne w dość szerokiej palecie kolorystycznej. Cechuje je przede wszystkim trwałość, a także estetyczny wygląd mimo wielu lat użytkowania. Mogą być zapinane na różnego typu klamry, co pozwala na ich dopasowanie do garnituru, dżinsów, chinosów czy też sportowych wersji spodni.

Szelki do spodni – kiedy warto je wybrać?

Szelki cechują się ciekawą estetyką i należą również do uniwersalnych dodatków do męskich stylizacji. Dla panów o krąglejszej sylwetce są zdecydowanie wygodniejsze niż paski. Ponadto sylwetka plus size lepiej się prezentuje w spodniach z szelkami, które dają efekt wizualnego wyszczuplenia sylwetki.

Na co lepiej postawić?

Najważniejsze są indywidualne preferencje. Niezależnie od typu sylwetki czy wybieranych stylizacji, niektórzy panowie wolą paski, są i tacy, którzy za każdym razem postawią na szelki. Istotne jest, aby kolor danego dodatku dopasować do całej stylizacji, okazji, na jaką się wybieramy i efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Łączenie paska z szelkami?

Pamiętajmy również o tym, że łączenie paska z szelkami to antymodowe rozwiązanie. Nie przynosi ani komfortu, ani estetyki noszonym ubraniom. Zadecydujmy zatem, który dodatek spełni nasze oczekiwania.

Materiał partnera zewnętrznego