Czarne lub brokatowe usta hitem sylwestrowego makijażu

0
2762
Sylwestrowy look
Najmodniejszy sylwestrowy look to mocno podkreślone, wyraziste usta w intensywnym kolorze | fot.: Fotolia

Najmodniejszy sylwestrowy look to mocno podkreślone, wyraziste usta w intensywnym kolorze. Klasyczną czerwień warto zastąpić odcieniami pomarańczy lub czerni. Paniom, które wolą akcentować oko, makijażyści proponują grube czarne kreski na górnej powiece lub mocno wytuszowane rzęsy, sprawiające wrażenie posklejanych.

Makijaż na sylwestrową imprezę ma zwracać uwagę, dlatego powinien być spektakularny, a nawet ekstrawagancki. Zamiast sprawdzonych, stosowanych na co dzień technik makijażowych i neutralnych kosmetyków, warto się zdecydować na nieco mniej standardowe rozwiązania. Inspiracji można poszukać m.in. na światowych wybiegach.

Proponowane są intensywne kolory ust, brokat aplikowany nie tylko na powiekach, lecz także na ustach, bardzo modny w tym sezonie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Ampulska, makijażystka.

Panie, które obawiają się eksperymentów, ale chcą podkreślić wyjątkowy charakter sylwestrowej nocy, mogą się zdecydować na pomadkę w odcieniach mocnego pomarańczu lub klasycznej czerwieni. Odważniejszym kobietom do gustu przypadnie natomiast lustrzana czerń prezentowana na niedawnych pokazach Dior Make-up.

– Do wykonania takiego makijażu potrzebna nam jest po prostu czarna szminka i bardzo gęsty bezbarwny błyszczyk, który aplikujemy na szminkę – mówi Anna Ampulska.

Lustrzana czerń na ustach gwarantuje odważny, ekstrawagancki, a jednocześnie niezwykle kobiecy look. W tym roku bardzo modna jest również gruba, czarna kreska na powiekach, znacznie bardziej wyrazista niż w klasycznych makijażach wieczorowych. Na czasie są też mocno wytuszowane rzęsy, sprawiające wrażenie posklejanych.

– To są trendy na ten sezon. Warto może nie wszystko na raz, ale któryś z tych elementów wykorzystać podczas wykonywania makijażu sylwestrowego – mówi Anna Ampulska.

Mało które kobiety mogą sobie pozwolić na ekstrawagancję zarówno w makijażu, jak i w stroju. Dlatego stosując tak odważny makijaż sylwestrowy, warto się zdecydować na spokojniejszą, klasyczną w kroju kreację. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zawsze nieśmiertelna mała czarna.

[divider style=”dotted” top=”20″ bottom=”20″]

@Newseria