Czas na wybór masażysty! Czym się kierować podczas szukania specjalisty?

0
345
wybór masażysty
Szukając masażysty weźmy pod uwagę w pierwszej kolejności, z jakimi problemami się zmagamy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Masaż przynosi ukojenie ciału, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Coraz częściej ten element traktujemy jak profilaktykę, dbanie o siebie, aby pozbyć się napięcia, bólu, zyskać energię i lepiej radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego. Do wyboru mamy wiele typów masażu. Jak jednak znaleźć odpowiedniego specjalistę? Na co zwracać uwagę podczas wybierania salonu masażu? Podpowiadamy!

Specjalista, który poradzi sobie z określonymi problemami

Szukając masażysty weźmy pod uwagę w pierwszej kolejności, z jakimi problemami się zmagamy. Czy potrzebujemy pozbyć się napięcia, uporać ze stresem i rozluźnić napięte ciało, a może liczymy na wspomaganie leczenia przewlekłych schorzeń? Być może jesteśmy na etapie rehabilitacji, po wypadku, kontuzji lub operacji i potrzebujemy stymulacji, wspomagania, aby szybciej wrócić do formy. To ważne, ponieważ od przyczyny, która zaprowadza nas do gabinetu masażu, zależy typ wybranego zabiegu.

Dostępne są masaże klasyczne, lecznicze, rehabilitacyjne, shiatsu, gorącymi kamieniami, szwedzki, relaksacyjny i wiele innych. Możemy skorzystać ze strony GabinetyMasazu.pl, aby znaleźć salon lub specjalistę, który oferuje wybrany typ omawianego zabiegu.

Dostosowanie rodzaju masażu do problemu, z jakim się zgłaszamy do wybranego specjalisty, pozwala uzyskać pożądane efekty.

Doświadczenie i kompetencje

Bardzo ważne jest doświadczenie wybranego masażysty, szczególnie wtedy, gdy zmagamy się z konkretnym problemem zdrowotnym. Nie bez znaczenia są również posiadane kwalifikacje. Nie bójmy się pytać o te kwestie, ponieważ one decydują nie tylko o efekcie wykonywanego masażu, ale i bezpieczeństwie jego przeprowadzenia.

Na pierwszą wizytę weźmy ze sobą posiadane wyniki badań, bo dzięki nim specjalista będzie w stanie dobrać typ masażu, ocenić wskazania oraz przeciwwskazania. Zwróćmy uwagę, czy przed pierwszym masażem fachowiec przeprowadza z nami dokładny wywiad – to także wskazówka, jak wybrać właściwego specjalistę.

Opinie bliskich i nie tylko

Warto przyjrzeć się opiniom, jakie posiada dany salon masażu bądź konkretna osoba, która go oferuje. Być może wśród naszej rodziny bądź znajomych, a nawet współpracowników jest ktoś, kto miał okazję korzystać z konkretnej placówki, jest w stanie wypowiedzieć się na jej temat i ją polecić bądź odradzić. Opinie znajdziemy także w Internecie, między innymi na forach dotyczących tematyki masażów. Nie musimy ich traktować jako wyrocznię czy jedyny wyznacznik, ale z pewnością pomogą nam one przynajmniej we wstępnej selekcji.

Konsultacja lekarska

Pamiętajmy również o tym, aby skonsultować się z lekarzem i poradzić go, jaki typ masażu będzie dla nas odpowiedni. Jeśli odwiedzamy regularnie ortopedę, bo zmagamy się z wadami kręgosłupa bądź urazami, ocena lekarska będzie niezwykle ważna. Samodzielny wybór konkretnego rodzaju masażu może być bowiem trudny, jeśli nie wiemy, co będzie nam w stanie pomóc i co nie zaszkodzi.

Nie strońmy od masażu, bo to sporo korzyści dla ciała i umysłu, ale wybierajmy roztropnie i korzystając z powyższych wskazówek.

Materiał partnera zewnętrznego