Nakładki HELLO SMILE – korzyści dla pacjenta, możliwości dla gabinetu

0
978
hello smile
Początkowo należy podkreślić, że osobami kwalifikującymi się do leczenia nakładkami Hello Smile są osoby z wadami, takimi jak: stłoczenie zębów, diastema oraz odseparowanie zębów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nakładki ortodontyczne, czyli alternatywa aparatu stałego, to równie skuteczne rozwiązanie problemu niektórych wad związanych z krzywym uzębieniem. Decyduje się na nie coraz większa ilość pacjentów! Co decyduje o wzrastającej popularności tej metody? Przedstawiamy największe korzyści dla pacjenta, ale także możliwości dla gabinetu związane z podjęciem decyzji o wyborze nakładek Hello Smile.

Kwalifikacje do leczenia

Początkowo należy podkreślić, że osobami kwalifikującymi się do leczenia nakładkami Hello Smile są osoby z wadami, takimi jak: stłoczenie zębów, diastema oraz odseparowanie zębów. O kwalifikacji do leczenia lub jej braku decydują specjaliści. Początkowe ustalenie, czy taka metoda korygowania danej wady okaże się skuteczna, jest niezwykle istotne. Warto podkreślić, że w przypadku leczenia nakładkami ortodontycznymi nie występuje konieczność nieprzyjemnego wyrabiania wycisków zębów. Nakładki ortodontyczne powstają na podstawie nowoczesnego skanu 3D i wcześniej sporządzonego na tej samej bazie indywidualnego planu leczenia.

Podstawowe korzyści dla pacjenta

Nakładki ortodontyczne są alternatywą dla aparatu stałego, występuje zatem szereg korzyści związanych z brakiem konieczności nakładania na zęby aparatu stałego. Po pierwsze nakładki ortodontyczne Hello Smile są niemalże niewidoczne, przez co nie występuje tak częsty problem z nieestetycznym wyglądem po umocowaniu na zębach metalowej konstrukcji aparatu stałego. Ponadto nakładki ortodontyczne nie podrażniają dziąseł i nie niszczą szkliwa – są to dwa skutki uboczne niezwykle często występujące w przypadku korygowania wady zgryzu za pomocą tradycyjnego aparatu stałego.

Większa higiena – pomijana zaleta?

Mniej popularną, a przecież niezwykle istotną korzyścią dla pacjenta nakładek Hello Smile jest możliwość dokładnej higieny jamy ustnej. Nakładki ortodontyczne można zdejmować w dowolnym momencie – także na czas mycia zębów. Dzięki temu nie występuje jedna z największych wad aparatu stałego, czyli brak możliwości dotarcia do wszystkich szczelin zębowych i wyeliminowanie powstającej próchnicy. Możliwość zdejmowania nakładek sprawia, że nie mamy ich na zębach także podczas spożywania posiłków. Dzięki temu nie musimy eliminować żadnego z produktów ze swojej diety. W sytuacji zdejmowania nakładek nie należy martwić się o ich przechowywanie – do zestawu dołączone jest specjalne etui, w którym nakładki mogą być bezpiecznie transportowane, a także podręczny zestaw do czyszczenia zębów. Co ciekawe oraz bardzo korzystne dla pacjenta, w zestawie z nakładkami znajdziemy także haczyk do ich higienicznego zdejmowania. Swój komplet można również uzupełnić o zestaw do delikatnego bioscalingu oraz wybielania zębów w warunkach domowych.

Cena oraz czas leczenia

Cena oraz czas leczenia to jedna z korzyści, na które zazwyczaj zwracamy największą uwagę. Nie rozczarują nas w przypadku Hello Smile, które gwarantuje najkrótszy czas leczenia trwający zaledwie 3 miesiące, a najdłuższy około 1 rok. W porównaniu do koniecznej długości noszenia aparatu stałego, jest to niezwykle mała ilość czasu koniecznego do skorygowania wady. Z kolei koszty leczenia są zdecydowanie ograniczone przez brak konieczności wizyt kontrolnych w gabinecie – kontrola stanu zębów i jego poprawy odbywa się przez lekarza w formie zdalnej na podstawie przesyłanych regularnie przez pacjenta fotografii. Finalny koszt leczenia wynosi od około 6790 do 11 490 zł z możliwością płacenia miesięcznych rat. Jest to zdecydowanie jedna z najniższych cen leczenia nakładkami ortodontycznymi dostępnych na polskim rynku. Istnieje także opcja skorzystania z korzystnych rat 0%.

Możliwości dla gabinetu

Hello Smile nie wymaga wyłączności ani specjalnego grafiku, pacjenci umawiani są na wizyty przez Opiekunów Pacjenta z Hello Smile. Dołączenie do grona gabinetów partnerskich Hello Smile łączy się przede wszystkim z kierowaniem do wybranych placówek pacjentów Hello Smile w celu wykonania cyfrowego skanu 3D, niezbędnego do rozpoczęcia leczenia oraz sporządzenia planu leczenia. W danym gabinecie będą wykonywane także zdjęcia wewnątrzustne oraz na późniejszych etapach leczenia wykonanie IPR. Gabinet będzie także polecany pacjentom, w których przypadku konieczne jest wyleczenie ubytków w zębach przed rozpoczęciem korekcji wady. Partnerstwo z Hello Smile oznacza rozszerzenie oferty gabinetu, a tym samym dodatkowe wynagrodzenie. Wiąże się to także z promocją, ponieważ gabinet partnerski będzie oznaczany na social mediach oraz oficjalnej stronie internetowej Hello Smile.

Materiał partnera zewnętrznego