Dieta pudełkowa dla każdego

0
847
jabłko stojące na książkach
Wbrew pozorom dieta pudełkowa nie musi być droga | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dieta pudełkowa to inaczej zdrowy catering, który codziennie jest dowożony pod wskazany adres. Istnieje wiele diet, zatem z pewnością każdy dobierze coś dla siebie. Catering dietetyczny obejmuje nie tylko fit catering, ale też specjalnie ułożone diety wegetariańskie, dla sportowców, diety bezglutenowe, czy standardowe.

Najbardziej uniwersalny pakiet standard składa się z 5 posiłków. Są one urozmaicone, bogate w warzywa, owoce, kasze i rośliny strączkowe. Dania zawierają również chude mięso, sery i ryby. Dostarczają zrównoważoną ilość niezbędnych składników pokarmowych. Natomiast odpowiednio dobrana ilość kalorii pozwala w zdrowy i bezpieczny sposób utrzymać wagę w ryzach. Największą zaletą diety pudełkowej jest oszczędność czasu i pewność zdrowego stylu odżywiania.

Koszty cateringu

Wbrew pozorom dieta pudełkowa nie musi być droga. Wprawdzie ceny uzależnione są z reguły od wartości energetycznej posiłków. Jednakże gotując w domu również ponosimy koszty związane z zakupem produktów, paliwa wykorzystanego na dojazd do sklepu i powrót, a także koszty prądu lub gazu zużytego podczas przygotowania posiłku. Nie możemy również zapominać o kosztach wody zużytej do pozmywania naczyń i posprzątania kuchni, a przede wszystkim o kosztach własnej pracy włożonej w stworzenie dań. Jeżeli podliczymy takie wydatki związane z codziennym gotowaniem może okazać się, że catering dietetyczny jest wręcz bardziej opłacalny.

Przykładowe menu

Pełen pakiet obejmuje z reguły 5 posiłków. Przykładowe śniadanie może składać się z chudego twarożku z pestkami dyni, papryką i pieczywem żytnim. Drugim śniadaniem może być natomiast drożdżówka z budyniem i truskawkami. Obiad: kotleciki wege z ciecierzycy z kaszą jaglaną, groszkiem i marchewką lub sosem jogurtowo-ziołowym. Podwieczorek z kolei to sałatka z kurczaka, gruszki, pomidorków koktajlowych, papryki żółtej i orzechów włoskich. Natomiast kolację może stanowić tarta z fetą, bakłażanem i suszonymi pomidorami. Wniosek nasuwa się tylko jeden. Samodzielne przygotowanie takiego menu wymagałoby fachowej wiedzy, czasu i pieniędzy. Natomiast decydując się na catering otrzymujemy wszystko bez utraty czasu i za przystępną cenę.

Postaw na dobry catering

Dobry catering cechuje się możliwością wyboru wśród rozmaitych rodzajów diet. Taką możliwość proponuje catering dietetyczny Body Chief, gdzie do wyboru mamy aż 14 różnych diet. Z kolei każdy z tych pakietów pozwala dodatkowo na wybór odpowiedniej ilości kalorii. Należy również mocno podkreślić, że posiłki pakowane są tylko i wyłącznie w opakowania ekologiczne, z dodatkiem również ekologicznych sztućców, co z kolei pozwala chronić środowisko naturalne. Bezsprzecznie istotny jest też fakt, że żywność przygotowywana jest z najwyższej jakości składników i bez dodatku konserwantów, barwników i innych chemicznych dodatków. Z kolei całość atutów domyka całkowicie darmowy, codzienny dowóz świeżych posiłków tam, gdzie sobie życzymy. Całość w ramach niewygórowanych kosztów. Nic tylko zamawiać i korzystać z energii jaką daje zdrowe odżywianie. Z kolei zaoszczędzony czas można poświęcić własnym zainteresowaniom lub najbliższym.


Materiał partnera