Dla każdego coś dobrego – pielęgnacja skóry bez względu na rodzaj cery!

0
1545
Pielęgnacja cery każdego rodzaju
Pierwszym krokiem w doborze odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji jest prawidłowe, podkreślam prawidłowe określenie typu cery. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wbrew pozorom i obrazowi, który kreują mężczyźni nie każda kobieta ma w jednym paluszku wiedzę na temat kosmetyków i pielęgnacji! Szybka kreska eyelinerem, tusz do rzęs, rozświetlacz na policzki i do przodu… na podbój świata! „Mam dopiero 25 lat, moja skóra jest jędrna i promienna, nie mam czasu na kremy i kremiki” – ręka w górę, przyznajcie, że wiele z nas myśli w ten sposób. Ajj, co najmniej mylne myślenie, czas świetności naszej skóry przeminie – chyba, że w porę weźmiemy sprawy w swoje ręce i skorzystamy z bogatej oferty kosmetyków dostępnych w aptekach i drogeriach. Kremy, peelingi, płyny micelarne… O matko, ile tego jest! Skóra mieszana, sucha, a może normalna? Czas zainwestować w przyszłość i nasz świetny look! Szykuje dla Was małą ściągę o pielęgnacji – krok po kroku!

Jaki mam rodzaj cery?

Pierwszym krokiem w doborze odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji jest prawidłowe, podkreślam prawidłowe określenie typu cery – to podstawa! Warto zwrócić uwagę na jej zachowanie w różnych warunkach atmosferycznych, a dodatkowo po zmyciu makijażu. Zaczynamy: skóra sucha, tłusta, mieszana, normalna – warto dodać, że każdy z tych rodzajów dodatkowo może być cerą skłonną do trądziku, przebarwień czy skłonną do zmian naczyniowych. W celu rozpoznania z jaką cerą masz do czynienia rozwiążmy szybkie Q&A, które będzie dotyczyło każdego rodzaju cery – odpowiadaj rzetelnie, to może być klucz do sukcesu w drodze po zdrową i zadbaną skórę!

  • Cera sucha: W przypadku cery suchej za jej kondycję odpowiada sebum, które produkowane jest w zbyt małej ilości. Sucha skóra skłonna jest do łuszczenia się, brakuje jej połysku – jest matowa. W tym przypadku brak odpowiedniej pielęgnacji i wysokiego poziomu nawilżenia może doprowadzić do szybkiego starzenia się skóry! Szybka analiza cech charakterystycznych danej cery: po przemyciu twarzy skóra jest mocno ściągnięta, reaguje pieczeniem i zaczerwieniem przy silnym mrozie lub wietrze, a po zastosowaniu tłustego kremu staje się odpowiednio nawilżona?
  • Cera normalna: Skóra normalna to nic innego jak cera w zdrowej kondycji – jest ona gładka, elastyczna, dobrze ukrwiona i miękka – marzenie! Niestety, dany rodzaj cery spotykany jest najczęściej u dzieci – brak zmarszczek i niedoskonałości – rzadko dotyczy to osób dojrzałych. Wraz z uciekającym czasem i procesem dojrzewania cera normalna potrzebuje coraz większego nawilżenia. Szybkie pytania i odpowiedź w głowie: brak zaczerwienia po umyciu twarzy wodą z mydłem, brak reakcji na zmiany atmosferyczne, odpowiednie wchłanianie się kremu nawilżającego?
  • Cera mieszana: Mały misz-masz, połączenie cery suchej z cerą tłustą. W przypadku danego rodzaju cera sucha najczęściej pojawia się na policzkach jak i skroniach, natomiast tłusta w strefie T, czyli czoło, nos i broda. Teraz analiza: skóra świeci się w okolicy strefy T, natomiast w pozostałych miejscach reaguje zaczerwieniem na zmiany atmosferyczne lub wodę z mydłem, a nawet pojawi się tendencja do łuszczenia?
  • Cera tłusta: Odwrotność cery suchej – w tym przypadku za jej kondycję odpowiada nadmierna produkcja sebum, inaczej mówiąc łojotok. Charakterystyczną cechą skóry tłustej jest jej świecenie się i skłonność do zaskórników i zmian trądzikowych. Czy zauważyłaś u siebie błyszczenie się twarzy po demakijażu, brak reakcji na warunki atmosferyczne, a po posmarowaniu tłustym kremem odczuwasz silny dyskomfort?

Jeżeli szybka analiza pozwoliła Ci sprecyzować rodzaj skóry możemy iść dalej – czym i jak pielęgnować cerę aby zachować ją jak najdłużej w dobrej kondycji? Dobre pytanie!

Iwostin dla każdego rodzaju skóry

Świadomość klientek i klientów – panowie też dbają o swoją cerę – jest coraz większa, dlatego też coraz częściej kosmetyki nabywane są w… aptece – i słusznie! Dostępne tam dermokosmetyki – tak nazywane są kosmetyki specjalistyczne, są bardzo dobrej jakości, a ich receptury tworzone są pod kontrolą specjalistów, zarówno z dziedziny kosmetyki, jak i dermatologii. Jedną z wiodących marek dermokosmetycznych, która cieszy się coraz większą popularnością, jest nasz rodzimy Iwostin. Producent oferuje dermokosmetyki dostosowane do każdego rodzaju cery: Iwostin Purritin dla cery tłustej i trądzikowej, Iwostin Hydro Sensitia dla cery suchej, Iwostin Estetic dla cery dojrzałej, Iwostin Capillin dla cery naczynkowej oraz serię słoneczną Iwostin Solecrin. Każdy typ skóry wymaga innego kosmetyku i innych codziennych rytuałów. Przed każdym kolejnym zakupem kosmetycznym warto zastanowić się, czy wybrany kosmetyk jest nam naprawdę potrzebny i wskazany dla naszego rodzaju cery. Analizuj także skład – im mniej substancji drażniących i alergizujących tym lepiej, no i jeszcze jedno: badania i skuteczność produktu potwierdzona klinicznie!

Autor: mgr farm. Aneta Zawada


Materiał partnera zewnętrznego