Dlaczego warto przyjmować kolagen?

0
486
dlaczego warto przyjmować kolagen
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wszelkie nasze działania mają tutaj znaczenie – to, jak się odżywiamy i to, w jaki sposób żyjemy | fot.: materiał partnera

Od lat szukamy sposobu na to, aby zachować naszą młodość – próbujemy w jakiś sposób zatrzymać pojawianie się zmarszczek i wzmocnić nasze stawy. Nie jest to jednak łatwe – organizm człowieka ma swoje ograniczenia i z upływem czasu pojawia się coraz więcej problemów. Nie oznacza to jednak, że nie warto przynajmniej próbować – w końcu specjaliści sami doradzają nam różnego rodzaju działania profilaktyczne, które mogą być pomocne.

Okazuje się jednak, że ludzie niestety sięgają po złe sposoby – kupujemy sobie takie produkty, które są dobrze reklamowane i tanie. Nie kierujemy się tutaj wcale składem czy opiniami – szukamy szybkiego rozwiązania problemu i mamy nadzieję, że przynajmniej nie pojawią się żadne skutki uboczne. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że tylko my jesteśmy odpowiedzialni za swój organizm – nikt inny.

Jeśli chodzi o zmarszczki to jest to oczywiście bardziej kwestia estetyczna niż zdrowotna – ale nie da się ukryć, że mnóstwo osób po prostu nie chce ich widzieć na swojej twarzy. Potrafią się one pojawić jeszcze przed 30-tką, więc stosunkowo szybko zaczyna być to dla nas duży kłopot. Zamiast sięgać wtedy po kremy z drogerii, który często mają silnie chemiczny skład – warto zainwestować w kolagen, który zapewni nam o wiele lepsze rezultaty.

Tak samo w przypadku stawów – dostępne na rynku maści i kremy nie mają zbyt wielu właściwości, a my marnujemy tylko czas i pieniądze. Gdybyśmy zdawali sobie sprawę z tego, że po 25 roku życia spada w naszym organizmie produkcja kolagenu – szybciej dotarłoby do nas, że to właśnie jego uzupełnieniem trzeba się teraz zająć.

Kolagen na zmarszczki

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wszelkie nasze działania mają tutaj znaczenie – to, jak się odżywiamy i to, w jaki sposób żyjemy. Jeśli o siebie nie dbamy i wydaje nam się, że jeszcze zdążymy na pewno naprawić popełniane błędy – nie mamy niestety racji. Trzeba działać tak szybko, jak to tylko możliwe – warto zapobiegać, a nie tylko leczyć. Więcej na ten temat przeczytasz na Kolagen4U, wejdź i sprawdź to.

Gdy kupujemy sobie krem na zmarszczki to zwykle wybieramy coś drogiego – wydaje nam się, że taki produkt po prostu musi zadziałać. Być może nawet przez jakiś czas faktycznie zapewni nam on poprawę – ale będzie to tylko co najwyżej głębsze nawilżenie, nic więcej. Nawet w sytuacji, gdy krem zawiera w sobie kolagen – specjaliści od dawna mówią o tym, iż nie jest on w stanie przeniknąć naszej skóry. Nie naprawi on jej więc od wewnątrz i rezultaty będą krótkotrwałe.

Jak więc przyjmować kolagen, aby faktycznie był on skuteczny? Trzeba go zażywać w postaci kapsułek, proszku lub w płynie. Dopóki wybieramy naturalny, sprawdzony i bezpieczny kolagen – na pewno zapewni nam on oczekiwane rezultaty. Jeśli chodzi o skórę to możemy spodziewać się tego, iż będzie ona wyglądała zdecydowanie młodziej – płytkie zmarszczki mogą nawet całkowicie zniknąć, a te głębsze staną się mniej zauważalne.

kolagen na zmarszczki
Dopóki wybieramy naturalny, sprawdzony i bezpieczny kolagen – na pewno zapewni nam on oczekiwane rezultaty | fot.: materiał partnera

Nasza skóra powinna stać się nie tylko lepiej nawilżona – ale także pozbawiona przebarwień i krostek. To właśnie dlatego warto wybierać kolagen w każdym wieku – w młodości zapobiegamy tworzeniu się zmarszczek, a w starszym wieku przynajmniej trochę hamujemy tempo ich występowania.

Wzmocnienie dla stawów

Kolagen stanowi naturalny budulec naszych stawów, a gdy zaczyna go ubywać – jesteśmy podatni na różnego rodzaju urazy. Najbardziej niebezpieczne jest to ponownie u ludzi starszych – bardzo szybko można zrobić sobie dużą krzywdę, jeśli będziemy nieuważni. Tak samo ostrożne powinny być też osoby z nadwagą czy sportowcy – ich stawy są szczególnie narażone na obciążenia. Kremy mogą nam pomóc na chwilę – ale najczęściej działają one tylko i wyłącznie przeciwbólowo, a to przecież nie rozwiązuje w żaden sposób głównego problemu.

Jeśli zaczniemy regularnie przyjmować kolagen to po jakimś czasie nasze stawy zaczną się regenerować – bardzo dobrze sprawdza się tutaj kolagen rybi. Trzeba tylko pamiętać o tym, że konieczne jest zażywanie go przez długi czas i najlepiej bez żadnych przerw – wtedy będziemy mieć pewność, że w końcu faktycznie zaobserwujemy poprawę. W celu ogólnego wzmocnienia organizmu trzeba też zadbać o dobrą dietę – ma to większe znaczenie, niż nam się wydaje. Człowiek musi też pozostawać aktywnym, bo to właśnie dzięki temu nasz organizm jest w stanie prawidłowo pracować.

Inne właściwości

Na korzystanie z kolagenu decyduje się również coraz więcej osób, które mają problemy z wypadającymi włosami czy łamiącymi się paznokciami. Nie zawsze mamy tego świadomość, ale tutaj także sporą rolę odgrywa spadek produkcji kolagenu w naszym organizmie – im jesteśmy starsi, tym mamy więcej podobnych kłopotów. Włosy wyglądają źle, są suche i łatwo się łamią. Mogą zacząć mocno wypadać lub nabrać niezdrowego wyglądu.

Jeśli chodzi o paznokcie to będą się one rozdwajały, łamały, zmieniały kształt – na coś takiego też trzeba zwracać uwagę, bo oznacza to, że konieczne jest podjęcie jakiś kroków. Zakup kolagenu to tutaj na pewno dobra decyzja.

Rozpoczęcie regularnej suplementacji sprawi, że zarówno włosy, jak i paznokcie – staną się lepiej odżywione i nawilżone. Na pewno takie rozwiązanie sprawdzi się dużo lepiej niż zakup kolejnej odżywki, która tylko obiecuje nam świetne rezultaty – ale w rzeczywistości w ogóle nie pomaga. Producenci niestety zawsze próbowali sprzedawać nam tego typu produkty i raczej się to nie zmieni – to my sami musimy zbierać informacje na temat tego, co może realnie pomóc.

Dbaj o siebie

Poza zakupem kolagenu warto też pamiętać o tym, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie ma nasz styl życia. Jeśli mamy nadwagę to szkodzimy sobie tak naprawdę w takim samym stopniu, jak gdybyśmy palili papierosy i nadużywali alkoholu. Brak ruchu, mała ilość snu, za dużo stresu – to wszystko ma wpływ na to, jak wyglądamy i jak się czujemy.

dbaj o siebie z kolagenem
Rozpoczęcie regularnej suplementacji sprawi, że zarówno włosy, jak i paznokcie – staną się lepiej odżywione i nawilżone | fot.: materiał partnera

Trzeba wziąć za siebie odpowiedzialność i to najlepiej w młodym wieku – wtedy mamy jeszcze wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy przyjmować kolagen, przestrzegać diety i dużo się ruszać – być może problemy ze stawami przez wiele lat w ogóle się nie pojawią. Oczywiste jest to, że procesu starzenia nie da się zatrzymać – ale na pewno można z tym skutecznie walczyć i warto to robić. Tak naprawdę chodzi tutaj o nasz komfort – chcemy przecież jak najdłużej być samodzielni i cieszyć się dobrym zdrowiem. Ignorowanie zaleceń specjalistów na pewno się do tego nie przyczyni.

Materiał partnera