Dlaczego warto wybrać naturalny krem liftingujący?

0
1078
kobieta krem liftingujący
Naturalne kremy liftingujące nie tylko spełnią swoje zadanie (ujędrnią skórę i estetycznie ją uniosą), ale także wpłyną na stan jej odżywienia | fot.: materiał partnera

Stosowanie kremów liftingujących to jeden z najprostszych sposobów na ujędrnienie i przywrócenie elastyczności skóry. Takie preparaty posiadają w swoim składzie związki aktywne, które po wniknięciu do głębszych warstw skóry zwiększają jej sprężystość i delikatnie ją unoszą. Celem takich kremów jest przywrócenie ładnego owalu twarzy oraz wygładzenie jej. Dzięki temu zmniejsza się wrażenie zmęczonej, obwisłej skóry. Aby efekty stosowania kosmetyku były widoczne i szybkie warto zdecydować się na kupno naturalnych kremów.

Naturalny krem liftingujący – dlaczego warto go wybrać?

Skład stosowanych kosmetyków do pielęgnacji skóry powinien być dokładnie sprawdzony, ponieważ preparaty te mają styczność z naszą cerą wiele godzin dziennie przez dłuższy okres czasu. Już sam czas trwania takiego kontaktu wskazuje na to, że składniki kosmetyku z pewnością wywołają w skórze pewne zmiany. To właśnie od ich składu zależy, czy te zmiany będą korzystne. Naturalne kremy liftingujące nie tylko spełnią swoje zadanie (ujędrnią skórę i estetycznie ją uniosą), ale także wpłyną na stan jej odżywienia. Naturalne składniki aktywne wywołują bowiem szereg korzyści dla każdej warstwy skóry. W zależności od własnych potrzeb i preferencji można wybrać krem liftingujący na noc, na dzień lub pod oczy. 

Jaki krem liftingujący wybrać?

Krem liftingujący powinien mieć w swoim składzie związki o działaniu ujędrniającym, czyli głównie: kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Kolagen jest białkiem, które zapewnia tkankom odporność na rozciąganie, elastyna wpływa na ich prawidłową kurczliwość, natomiast kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze właściwej, dzięki czemu jest ona odpowiednio nawilżona. Oczywiście to tylko podstawowe zadania poszczególnych związków, jest ich znacznie więcej. Aby działanie kremów liftingujących było jeszcze bardziej wszechstronne, producenci urozmaicają ich skład między innymi o następujące substancje: koenzym Q10, witamina A, witamina C, witamina E, masło shea, ekstrakt z żeń-szenia czy różnego rodzaju wyciągi roślinne. Wszystkie te składniki są całkowicie naturalne i przynoszą skórze ogromne korzyści.

Wybierając naturalny krem liftingujący należy także wiedzieć, jakich składników unikać. Są to przede wszystkim: alkohol, SLS, PEG, silikony i sztuczne substancje barwiące czy zapachowe. Wszystkie te składniki mogą podrażniać delikatną skórę twarzy i wywoływać reakcje alergiczne. Kremy z ich zawartością nie będą tak skuteczne, jak kremy naturalne. 

Dla kogo kremy liftingujące?

Skóra dzieci i nastolatków cechuje się prawidłowym napięciem, odżywieniem i nawodnieniem. Nie posiada zmarszczek i jest jędrna. Wszystko to za sprawą białek, w tym wspomnianego kolagenu. Ilość kolagenu w organizmie (oraz innych związków wpływających na elastyczność skóry) zaczyna stopniowo maleć od 25. roku życia. To właśnie wtedy najczęściej zauważamy pierwsze oznaki utraty elastyczności, mogą także pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne. Starzenie się skóry jest zupełnie naturalnym procesem, na który możemy jednak w pewnym stopniu wpływać. Kremy liftingujące w teorii przeznaczone są dla osób powyżej 40. roku życia, czyli dla posiadaczy cery dojrzałej. Jednak w rzeczywistości można je stosować bez względu na wiek, gdy zostaną zauważone oznaki braku sprężystości, a skóra po naciągnięciu nie wraca już tak szybko na swoje miejsce. 

Materiał partnera