Domowa lampa do paznokci

0
1126
lampa do paznokci
Każda kobieta, która potrafi pomalować paznokcie zwykłym lakierem, bez problemu wykona manicure hybrydowy | fot.: materiał partnera

Manicure hybrydowy to dziś najpopularniejszy sposób zdobienia paznokci. O jego sukcesie zadecydowało kilka elementów. Otóż lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet cztery tygodnie, a szeroka gama kolorystyczna pozwala na wykonanie niezliczonych stylizacji. Do tych zalet dochodzi jeszcze prostota wykonania takiego manicure. Lakier hybrydowy, kilka niezbędnych preparatów i lampa do paznokci umożliwią Ci wykonanie stylizacji paznokci w domu. Sprawdź, jak wybierać odpowiednią lampę.

Każda kobieta, która potrafi pomalować paznokcie zwykłym lakierem, bez problemu wykona manicure hybrydowy. W sieci można znaleźć setki instrukcji, jak taką stylizację zrobić i jakie preparaty – oprócz lakieru hybrydowego – są potrzebne, by paznokcie wyglądały pięknie w kilka chwil. Najwięcej dylematów przysparza jednak lampa do paznokci. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego typu. Różnią się między sobą już samym rodzajem światła, bo jedne są lampami UV, a inne LED. Mają różną moc, różne kształty. Niektóre wyposażone są także w regulację mocy i w tak zwane timery. Podpowiadamy więc, jak wybrać odpowiednie urządzenie.

Lampy LED i UV

Bez lampy do paznokci nie da się wykonać manicure hybrydowego, bo zarówno lakier hybrydowy, jak i preparaty dodatkowe, takie jak baza i top, muszą zostać utwardzone poprzez odpowiednie ich naświetlenie. W tym celu sprawdzają się zarówno lampy UV, jak i LED, ale jest kilka zasadniczych różnic między nimi.

Lampy UV wyposażone są w żarówki, które co jakiś czas się przepalają i trzeba je wymieniać. Każdą warstwę hybrydowego manicure trzeba naświetlać około dwóch minut, z wyjątkiem lakierów o dużej pigmentacji, bo te wymagają często dwukrotnie dłuższego czasu naświetlania. Z kolei lampy LED wyposażone są w specjalne, trwałe diody, których się nie wymienia. Dużą zaletą tych lamp jest to, że utwardzanie poszczególnych warstw manicure trwa znacznie krócej, co zdecydowanie przyspiesza cały proces wykonywania stylizacji.

Trzeba jednak dodać, że lampy UV są tańsze niż ledowe, ale zużywają nieco więcej energii elektrycznej. Lampy LED, choć droższe, są zdecydowanie tańsze w eksploatacji.

Moc lampy do paznokci

Wybierając lampę do paznokci, należy pamiętać, że lampa o wyższej mocy szybciej i skuteczniej utwardzi lakier hybrydowy. Niewystarczająco utwardzony lakier będzie się marszczyć lub nawet odchodzić od paznokcia. Optymalna moc lampy do użytku domowego to około 40 W. Do użytku profesjonalnego warto wybierać lampy o większej mocy.

Kształt i wielkość lampy

Na rynku najczęściej spotykamy lampy otwarte i zamknięte. Te pierwsze są bardzo zgrabne i mają kształt mostka, ale światło często „ucieka” na boki, co może powodować nierównomierne utwardzanie lakieru. Lampy zamknięte, typu budka, w zasadzie gwarantują równomierne utwardzanie.

Warto zwrócić też uwagę na wielkość lampy, szczególnie wówczas, gdy zamierza się wykonywać także manicure hybrydowy na paznokciach stóp. Lampa musi być takiej wielkości, by pozwalała na swobodne wsunięcie stopy.

Materiał partnera