Makijaż permanentny – gdzie się szkolić, o czym pamiętać?

0
545
szkolenie makijaż permanentny
Linergistka poprzez wykonanie go ma podkreślić urodę klientek, walory twarzy, przywrócić zachwiane proporcje | fot.: stock.adobe.com

Makijaż permanentny nazywany jest również makijażem trwałym. Polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów. Jest formą tatuażu, ale jego barwniki są pochodzenia roślinnego, a głębokość ich aplikacji jest płytsza niż a tradycyjnym tatuażu. Pigment wprowadza się pod skórę jednorazową igłą w znieczuleniu. Jest zabiegiem estetycznym stosowanym w celach upiększających oraz wspomagającym po procedurach medycznych. 

Szkolenie – makijaż permanentny

Specjalistka wykonująca makijaż permanentny nazywana jest linergistką. To na niej spoczywa duża odpowiedzialność, ponieważ makijaż permanentny jest wymagającym zabiegiem. Linergistka poprzez wykonanie go ma podkreślić urodę klientek, walory twarzy, przywrócić zachwiane proporcje. Dlatego ważne jest przejście profesjonalnego szkolenia z makijażu permanentnego. Na rynku dostępne jest wiele szkoleń, ale należy zwrócić uwagę na ich jakość. Różnią się one ceną, która często przekłada się na jakość. Dlatego warto dołożyć jednorazowo do takiego szkolenia, aby nie oszczędzać kosztem zdobywanych umiejętności oraz wiedzy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkolenia?

Decydując o wyborze szkolenia makijaż permanentny warto kierować kilkoma zasadami. Oto punkty, które trzeba mieć na uwadze:

  • umiejętności szkoleniowca – od niego będzie zależała wiedza, którą zdobędzie się po szkoleniu. Ważne, aby posiadał dyplomy i certyfikaty świadczące o jego doświadczeniu. Dobry szkoleniowiec to taki, który stale się rozwija, ponieważ mikropigmentacja jest dziedziną ciągle się rozwijającą,
  • liczba godzin szkolenia – czas poświęcony na część teoretyczną i praktyczną jest bardzo ważny. Teoria w tej dziedzinie pozwala poznać przeciwwskazania do zabiegu. Na takich zajęciach zdobywa się wiedzę o mieszaniu barwników, potrzebnej do dobierania odcieni dopasowanych do klientów. Dzięki praktyce można zdobyć doświadczenie oraz zdolności manualne, które są niezwykle potrzebne. Im więcej godzin ćwiczeń tym większa pewność siebie przyszłej linergistki,
  • ilość osób na szkoleniu – dostępne są szkolenia grupowe jak i indywidualne. Ich cena znacznie się rożni, ale warto przemyśleć ten wybór. Na zajęciach indywidualnych istnieje większy komfort pracy ze szkoleniowcem. Jednak nie zawsze przekłada się to na zdobywaną wiedzę. W dużych grupach ciężej o zajęcia praktyczne, ponieważ czasu zwykle jest niewiele na jednego uczestnika. Istnieją szkolenia z grupami 2-3 osobowymi, gdzie poświęca się dużo uwagi kursantom,
  • sprzęt – ważne jest, aby obyć się z takim sprzętem. Szkoleniowiec powinien posiadać jak najwięcej urządzeń stosowanych przy zabiegu, aby uczestnik mógł na spokojnie sprawdzić jak się nimi posługiwać.
makijaż permanentny ust
Efekty makijażu permanentnego utrzymują się nawet do 5 lat | fot.: stock.adobe.com

Główne przeciwwskazania do zabiegu oraz jego efekty

Efekty makijażu permanentnego utrzymują się nawet do 5 lat. Trwałość zależy od pigmentów wykorzystanych do jego wykonania oraz sposobu pielęgnacji cery każdego dnia. Najczęściej stosuje się makijaż brwi, oczu i ust. W przypadku ust celem zabiegu jest wyrównanie asymetrii czy zmiana konturu. Górną i dolną powiekę poddaje się mu, aby zagęścić linię rzęs oraz nałożyć efekt eyelinera podkreślając kształt oka. Istnieje możliwość dorysowania pojedynczych włosków, żeby uzupełnić braki w brwiach. 

Aby makijaż nie stanowił zagrożenia życia i zdrowia należy trzymać się listy przeciwwskazań do zabiegu, na której znajdują się choroby zakaźne, ciąża oraz infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze. Pełną wiedzę w tym zakresie zdobywa się na szkoleniach.

Tylko poprzez szkolenie możliwe jest zdobycie niezbędnej wiedzy oraz doświadczenia. Aby zapewnić klientom bezpieczeństwo oraz najwyższy komfort usług, ważne jest aby stale rozwijać się w tej dziedzinie. Na kursie dowiesz się jak precyzyjnie i dokładnie wykonać zabieg. Makijaż permanentny jest dziedziną, która z latami zyskuje na popularności. Zabiegom poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Usługa ta przestała być wyłącznie kosmetyczną, która ma na celu poprawienie urody, ale również stała się medyczną. 

OLI