Fenistil – żel na rany, oparzenia i pokrzywki

0
824
dziewczynka uraz na rowerze
W naszej domowej apteczce powinien znaleźć się krem, który będziemy mogli stosować w razie wystąpienia ran, oparzeń bądź pokrzywki wywołanej alergią | fot.: stock.adobe.com

W naszej domowej apteczce powinien znaleźć się krem, który będziemy mogli stosować w razie wystąpienia ran, oparzeń bądź pokrzywki wywołanej alergią. W roli takiego preparatu doskonale sprawdzi się Fenistil żel, który od lat gości w domowych apteczkach, a także cieszy się ogromną popularnością wśród osób kompletujących wakacyjną apteczkę pierwszej pomocy. Jak i kiedy stosować Fenistil żel?

Fenistil żel – dla kogo?

Dlaczego Fenistil żel jest uniwersalnym produktem, który sprawdzi się w każdej sytuacji? Ponieważ może stosować go cała rodzina – od najmłodszych do najstarszych jej członków. Fenistil doskonale poradzi sobie z drobnymi ranami, które występują na przykład na skutek ukąszenia owadów. Jest też niezawodny w przypadku oparzeń powierzchniowych czy też słonecznych. Często wybierają go osoby, które cierpią na alergię kontaktową wywołującą pokrzywkę na skórze. Fenistil żel charakteryzuje się działaniem znieczulającym oraz antyhistaminowym, dzięki czemu jest w stanie nie tylko złagodzić ból czy swędzenie, ale również leczyć powstałe rany. Fenistil żel zaczyna działać już po kilku minutach od nałożenia go na powierzchnię skóry. W miejscu zaaplikowania leku możemy poczuć lekkie schłodzenie skóry, co dodatkowo przynosi nam ulgę. Pamiętajmy, aby nie stosować Fenistilu w pierwszym trymestrze ciąży, zgodnie z zaleceniami producenta. Kobiety w kolejnych trymestrach ciąży, karmiące piersią czy też dzieci i niemowlęta nie powinny aplikować żelu na duże powierzchnie skóry – tak, jak radzi producent. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możemy skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub z farmaceutą.

Gdzie kupić Fenistil żel?

Fenistil żel, pomimo szerokiego zastosowania oraz sprawdzonego działania, możemy kupić bez recepty. Dzięki temu mamy możliwość otrzymać szybką pomoc bez konieczności odbywania wizyty lekarskiej. Warto mieć go przy sobie, w domowej apteczce lub podczas wakacyjnych wyjazdów. Fenistil żel możemy kupić przede wszystkim w aptece. Warto wybierać właśnie apteki, ponieważ mamy pewność, że leki przetrzymywane są w odpowiednich warunkach i mają odpowiednio długi termin ważności. Dobrym rozwiązaniem jest zakup Fenistilu żel w aptece internetowej, na przykład na stronie  https://www.i-apteka.pl. Szybka dostawa leków sprawia, że już w kilka dni otrzymamy nasze zamówienie. Do tego możemy dokonać zakupów bezpiecznie, bez zbędnego wychodzenia z domu. Pamiętajmy, że na zbliżające się lato i sezon pylenia nie ma nic lepszego, niż Fenistil żel zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. 

Materiał partnera