Fotel podologiczny do salonu kosmetycznego

0
341
fotel podologiczny
Niemal każdy fotel podologiczny charakteryzuje się szeregiem specjalistycznych funkcji, które ułatwiają przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów związanych z pielęgnacją stóp | fot.: materiały prasowe

Fotel podologiczny to specjalistyczny fotel używany w gabinecie podologicznym, czyli miejscu, gdzie wykonywane są zabiegi związane z pielęgnacją stóp, m.in. pedicure, likwidacja odcisków, usuwanie modzeli, kurzych oczek, a także leczenie różnego rodzaju schorzeń stóp. Fotel podologiczny może stać się też elementem wyposażenia salonu kosmetycznego, jeśli specjalizuje się w takich zabiegach. Poniżej przybliżamy ich specyficzną charakterystykę oraz podpowiadamy po czym rozpoznać dobrej jakości i warty wyboru fotel podologiczny.

Specyfika fotelu podologicznego

Niemal każdy fotel podologiczny charakteryzuje się szeregiem specjalistycznych funkcji, które ułatwiają przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów związanych z pielęgnacją stóp. Najczęściej posiada on regulowaną wysokość i kąt nachylenia siedziska oraz podnóżka, co pozwala na dokładne dostosowanie fotela do potrzeb pacjenta i wygodną pozycję pracy dla podologa lub kosmetyczki. 

Dodatkowo fotel podologiczny może posiadać wbudowane urządzenia, takie jak systemy oświetleniowe lub urządzenia manualne do troski o wygląd stopy. Często stosowane jest oświetlenie LED, które umożliwia dokładne zobaczenie miejsca na stopie i precyzyjną pracę podczas likwidacji różnego rodzaju schorzeń skórnych. 

Pędzelki, wiertła, pilniki – to narzędzia, które ułatwiają przeprowadzenie skomplikowanych zabiegów takich jak frezowanie, piłowanie czy szlifowanie. Również one mogą stanowić element wyposażenia fotela podologicznego. Może on także posiadać specjalne stojaki i chwytaki przeznaczone do ich zawieszania. 

Systemy podgrzewające i masażu – poprawiające komfort pacjenta i przyspieszające proces regeneracji – również są stosowane w fotelach podologicznych. Warto je wybierać zwłaszcza, jeśli zależy Ci na stworzeniu maksymalnie komfortowych warunków dla swoich klientek. 

Ponadto fotele podologiczne często są wykonane z łatwych w utrzymaniu w czystości materiałów, takich jak skóra ekologiczna, tkaniny syntetyczne czy mikrofibra, a także posiadają dodatkowe wyposażenie, np. szuflady na narzędzia czy stojaki na kosmetyki i akcesoria. Wszystko po to, aby zapewnić komfort pacjentce i skuteczną pracę podologowi. 

Konstrukcja foteli podologicznych 

Regulacja wysokości i kąta nachylenia to istotna sprawa w konstrukcji fotela. Powinien być łatwo i elastycznie regulowany, aby podolog mógł dostosować go do swoich potrzeb i ułatwić sobie wykonywanie pracy. Regulacja nachylenia powinna dotyczyć nie tylko podnóżka, ale również oparcia.

Podłokietniki są niezwykle pomocne z uwagi na potrzeby osób korzystających z zabiegu, jak i go wykonujących. Podłokietniki umożliwiają pacjentowi przyjęcie wygodnej pozycji, a także poprawiają stabilność ciała podczas pracy podologa.

Liczy się też odpowiednie wypełnienie w fotelu. Powinno być na tyle miękkie, by korzystające z niego osoby czuły się komfortowo, zwłaszcza pod kątem oparcia dla pleców i karku.

Ponadto konstrukcja fotela powinna być ergonomiczna i maksymalnie dopasowana do potrzeb lokalu, w którym się znajdziesz. Warto umieścić fotel w takim miejscu, w którym podolog będzie miał łatwy dostęp do swoich klientów z każdej strony. Przed każdym wykorzystaniem fotela należy sprawić jego ustawienie i dopasować do potrzeb aktualnie korzystającej osoby.

Materiał partnera