Galwanizacja – jakie efekty przynosi ten zabieg?

0
1552
medycyna estetyczna galwanizacja
Galwanizacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych | fot.: materiał partnera

Galwanizacja to zabieg ujędrniający i poprawiający stan skóry, który wykorzystuje przepływ prądu o stałym natężeniu. Sprawdza się ona doskonale w przypadku niedoskonałości występujących zarówno na twarzy, jak i na całym ciele. Sprawdź, kto powinien przeprowadzać galwanizację, jakie są jej rodzaje, a także dowiedz się, ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać zadowalające efekty. 

Galwanizacja – co to za zabieg?

Galwanizacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych. Polega ona na wykorzystaniu prądu o stałym natężeniu, który przepływa przez tkanki, pomiędzy dwoma elektrodami. Galwanizacja poprawia napięcie skóry, łagodzi stany zapalne i zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek. Zabieg ten jest polecany w przypadku trądziku pospolitego i różowatego, ziemistej cery, rozszerzonych naczynek oraz porów. Z tego powodu najczęściej wykonuje się ją w obrębie twarzy, ale nie jest to reguła. Na galwanizację mogą również zdecydować się osoby walczące z rozstępami oraz widocznym cellulitem na udach, pośladkach czy brzuchu. 

Kto może wykonać ten zabieg w Krakowie?

Chociaż galwanizacja jest zabiegiem bezpiecznym i obarczonym niewielkim ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych, powinna wykonywać ją wyłącznie specjalistka. Mowa o kosmetologu z tytułem magistra lub kosmetyczce z dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, który wydała szkoła policealna. Kraków to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, oferująca profesjonalne kształcenie na kierunku technik usług kosmetycznych. Więcej przydatnych informacji na temat szkoły, kierunków, przedmiotów oraz trybów nauki uzyskasz pod linkiem: https://policealna.gowork.pl/krakow. Znalezienie odpowiedniej specjalistki w stolicy Małopolski nie powinno zatem być problemem. 

Galwanizacja w kosmetyce – jakie są jej rodzaje?

Wyróżnia się dwa rodzaje galwanizacji: anodową i katodową. Pierwsza z nich wykorzystuje anodę, czyli elektrodę o ładunku dodatnim. Wykazuje ona działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne, zwężające rozszerzone pory oraz zmniejszające napięcie mięśni. Galwanizacja anodowa zalecana jest w przypadku trądziku różowatego i pospolitego, nerwicy naczyniowej skóry, rozszerzonych porów oraz popękanych naczynek. Stosuje się ją również w celu uspokojenia skóry po zabiegach oczyszczających.

Galwanizacja katodowa wykorzystuje elektrodę z ładunkiem ujemnym, czyli katodę. Jej działanie polega na pobudzaniu ukrwienia i stymulowaniu zakończeń nerwowych. Poza tym, wśród jej efektów wymienia się oczyszczenie, zmiękczenie i złuszczenie skóry. Sprawdzi się ona w przypadku cery dojrzałej, ziemistej oraz poszarzałej, a także przy obrzękach i odmrożeniach. Można stosować ją również przed nałożeniem maski kosmetycznej, w celu zwiększenia wchłaniania zawartych w niej substancji aktywnych. 

Ile kosztuje galwanizacja i ile zabiegów trzeba wykonać?

Galwanizacja przynosi najlepsze efekty po wykonaniu całej serii 6-10 zabiegów. Pojedynczy zabieg to koszt 250-450 złotych w zależności od obszaru oraz salonu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu galwanizacji?

Galwanizacja przynosi bardzo dobre efekty, ale niestety nie każdy będzie mógł się na nią zdecydować. Przeciwwskazaniami do tego zabiegu są m.in. choroby nowotworowe, stany zapalne skóry, choroby wirusowe, epilepsja, choroby serca, osłabienie organizmu, gorączka lub stan podgorączkowy, a także ciąża i karmienie piersią. Galwanizacji nie przeprowadza się również u osób, które mają wszczepiony rozrusznik lub metalowe implanty i płytki. 

Materiał partnera