Domowa depilacja woskiem — szybki sposób na gładką skórę

0
1425
depilacja nóg
Golenie maszynką to dosłownie Syzyfowa praca. Pamiętaj jednak, że nie jest to jedyny sposób na usuwanie niechcianego owłosienia | fot.: materiał partnera

Męczy Cię szybkie odrastanie włosków? Golenie maszynką to dosłownie Syzyfowa praca. Pamiętaj jednak, że nie jest to jedyny sposób na usuwanie niechcianego owłosienia. Depilacja w domu może zapewnić Ci też długotrwały efekt. Jeśli właśnie na tym Ci zależy, postaw na depilację woskiem. Zobacz, jak wykonać taki zabieg we własnej łazience. 

Chcesz cieszyć się idealnie gładką skórą przez długi czas? Całkowite zahamowanie wzrostu włosa zapewnia jedynie zabieg depilacji laserowej, który przeprowadza się w salonach kosmetycznych. Depilacja laserowa jest jednak dość kosztowna, ponieważ w zależności od partii, którą obejmuje, może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Na szczęście nie jest to metoda depilacji, która zapewnia długotrwały efekt. Świetną alternatywą jest po prostu wosk. Usuwanie włosków tą metodą gwarantuje nawet miesiąc idealnie gładkiej skóry. Co najważniejsze, możesz wykonać taki zabieg samodzielnie. Zobacz, jak to zrobić!

Na czym polega depilacja woskiem? 

Do domowej depilacji woskiem musisz się odpowiednio przygotować. Potrzebujesz bowiem właściwych akcesoriów, aby skutecznie przeprowadzić zabieg. Depilacja woskiem polega na nałożeniu na partię skóry cienkiej warstwy rozgrzanego wosku. Następnie przykłada się do niej specjalny pasek. Po chwili należy oderwać go ”pod włos” szybkim i zdecydowanym ruchem. Oczywiście może to nieco podrażniać skórę, dlatego tuż po depilacji zaleca się nałożyć na depilowane sfery olejek lub żel łagodzący. 

Depilacja woskiem — co jest potrzebne?

W sklepach znajdziesz gotowe zestawy z plastrami do depilacji. Jednak zabieg wykonany nimi może być nieprecyzyjny i bardziej bolesny. Dlatego też zdecydowanie lepiej kupić po prostu akcesoria, które pozwolą wykonać Ci go w sposób profesjonalny. W tym celu potrzebny będzie Ci wosk, szpatułka do rozprowadzania go, paski oraz podgrzewacz do wosku. Taki zestaw sprawi, że Twoja depilacja w domu, będzie równie skuteczna, jak ta wykonywana w salonie kosmetycznym. 

Depilacja woskiem — dla kogo?  

Depilacja woskiem to zabieg, który doskonale sprawdzi się dla osób chcących utrzymać efekt gładkiej skóry jak najdłużej. Po wykonaniu go włoski odrastają dopiero po około miesiącu. Co więcej, cebulki włosów zostają osłabione, przez co owłosienie z zabiegu na zabieg staje się coraz mniej kłopotliwe. 

Warto zaznaczyć też, że depilacja woskiem nie jest dla każdego. W związku z tym, że zabieg jest dość inwazyjny pod względem mechanicznym, nie jest wskazany dla skóry wrażliwej.

Materiał partnera