Jak odpowiednio dobrać maseczkę do typu naszej cery?

0
1847
maseczka do twarzy
Maseczka do twarzy jest często naszym ostatnim ratunkiem, wybawia nas ze skórnych opresji | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Boom na maseczki, który opanował świat jest aktualnie ogromny, masz do wyboru maski w słoiczkach, tubkach, płachtach, maski żelowe, jednorazowe lub takie, które starczą na rok użytkowania. Masz wielki wybór, ale najpierw określ czego Ty chcesz a czego potrzebuje Twoja skóra.

Określenie typu cery to podstawa całej pielęgnacji, przy maseczkach jest to szczególnie ważne, aby wiedzieć który typ cery posiadamy, ponieważ maski mogą zrobić wiele dobrego, ale tylko i wyłącznie przy odpowiednim stosowaniu.

Jak określić typ cery?

Rodzaj skóry i jej określenie jest wiedzą potrzebną, aby dopasować właściwą dla Ciebie pielęgnację. Ale jak to zrobić? Masz wiele opcji, możesz udać się do specjalisty i powierzyć swoją skórę w jego ręce, możesz również zrobić to samodzielnie. Musisz przyjrzeć się swojej cerze z rana, świeżo po umyciu, jeśli czujesz dyskomfort i ściągnięcie to klasyfikujesz się jako skóra sucha, jeśli czujesz komfort i w ciągu dnia nie masz problemu z przesuszeniem oraz nadmiernym wydzielaniem sebum, to jesteś Szczęściarzem i Twój rodzaj skóry to cera normalna. Jeśli świeżo po umyciu skóry masz wrażenie, że dalej nie jest oczyszczona a w trakcie dnia przetłuszcza się mocno, pomimo matowienia jej, Twój rodzaj skóry to skóra tłusta. Jeśli w trakcie dnia w strefie T czujesz nadmierne wydzielanie sebum a pozostała część twarzy jest sucha, to czeka Cię praca ze skórą mieszaną.

Do czego służy maseczka do twarzy?

Maseczka do twarzy jest często naszym ostatnim ratunkiem, wybawia nas ze skórnych opresji. Ratuje naszą odwodnioną skórę, koi tą uszkodzoną lub pomaga wyciszyć cerę tłustą. Maski kosmetyczne dopełniają Twój rytuał pielęgnacyjny, z nimi jest on kompletny i najbardziej skuteczny. Dzięki maseczce do twarzy możesz zrobić własny gabinet SPA w swojej łazience lub wszędzie, gdzie tego potrzebujesz.

Jakie wyróżniamy rodzaje maseczek do twarzy?

Wybór maseczek do twarzy jest ogromny, a jakie są rodzaje maseczek do twarzy i w czym możesz wybierać?

Maseczka nawilżająca – produkt dla każdego typu skóry, pamiętaj, że nawilżenie to podstawa pielęgnacji.

Maseczka oczyszczająca – bez odpowiedniego oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń lub martwego naskórka dalsza pielęgnacja nie ma sensu. Świetnie jest zastosować po maseczce oczyszczającej nałożyć maskę nawilżającą, jest to nierozerwalny team dla pięknej skóry.

Maseczka zwężająca pory – idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy walczą z nierówną strukturą skóry.

Maseczka rozświetlająca – remedium na poszarzałą skórę, zmęczoną lub z nierównym kolorytem. Świetnie sprawdzi się również jako maska bankietowa przed ważnym wyjściem, przepięknie rozświetli cerę, nadając jej blasku.

Maseczka kojąca – podrażnienia lub irytacja skóry to bardzo częste zjawisko, więc ta maska pozwoli Ci ukoić cerę dając pożądany komfort.

Maski kosmetyczne na twarz to odpowiedź na Twoje potrzeby, spróbuj dołączyć je do swojego rytuału pielęgnacyjnego a zobaczysz, jak bardzo zaskoczy Cię efekt. Sprawdź wszystkie maseczki w ofercie sklepu internetowego puderikrem.pl.


Materiał partnera zewnętrznego