Jak przedłużyć paznokcie – polecamy sprawdzone metody

0
6518
elegancki manicure
Warto sięgać po rady profesjonalistek. Najpopularniejsze obecnie metody to żele i hybrydy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Najbardziej popularne sposoby na przedłużanie paznokci. Co wybrać, hybrydę czy tradycyjne żele? Jakie akcesoria są potrzebne do wykonania długiej płytki o idealnym kształcie?

Zainteresował Cię temat przedłużania paznokci? Jesteś mistrzynią w robieniu manicure i lakiery hybrydowe nie mają przed Tobą tajemnic, a do tego masz zdolności manualne? Do dzieła! Warto zgłębić ten temat i poznać sprawdzone metody, czyli przedłużanie za pomocą metody żelowej i hybrydowej.

Przedłużanie paznokci jest metodą idealną dla wielu kobiet. Pozwala stać się posiadaczkami smukłych, pięknych paznokci, tym z nas, które z natury nie zostały obdarzone cierpliwością, ich paznokcie uparcie się łamią lub rosną nieznośnie wolno (o nałogu gryzienia paznokci wolimy zapomnieć). Przedłużone paznokcie kochają również fashionistki, które z dumą noszą modne, bardzo długie i efektowne paznokcie i chcą często zmieniać ich kształt. Baza budująca lub żel i wybrane lakiery hybrydowe to przepis na najmodniejszy manicure.

Czy samodzielne przedłużenie paznokci jest trudne? Jest to z pewnością zabieg, który wymaga wprawy, kilku nieudanych prób i długich ćwiczeń. Warto sięgać po rady profesjonalistek. Najpopularniejsze obecnie metody to żele i hybrydy.

Na czym możemy przedłużyć paznokcie?

Paznokcie możemy przedłużyć na specjalnym szablonie lub użyć dedykowanych do tego tipsów. Zbudowanie zgrabnej i naturalnie wyglądającej płytki nie jest prostym zadaniem. Być może zdarzyło Ci się zobaczyć przykłady nieudanych prób, paznokci bardzo grubych lub dziwnie wykrzywionych. Dlatego tak ważne jest umiejętne zbudowanie krzywej C, która jest dopasowana do indywidualnego kształtu paznokcia.

Dla początkujących zalecana jest metoda przedłużania na tipsie. Wielu nowicjuszkom ułatwia on zbudowanie naturalnego kształtu. Metoda ta polega na przytwierdzeniu tipsa do wolnego brzegu paznokcia. Do każdego palca należy dobrać odpowiedni rozmiar tipsa. Może się to wydawać żmudnym zadaniem, ale praktyka czyni mistrza. Tips staje się szkieletem przedłużanego paznokcia, który pokrywamy żelem bądź bazą budującą. Jeśli chcesz pomalować paznokcie, nie zmywaj lepkiej warstwy – lakiery hybrydowe będą się lepiej trzymać.

A przedłużanie paznokci na formie? To nieco bardziej skomplikowany zabieg. Formy to jednorazowe szablony, które zdejmuje się z rolki (choć na rynku pojawiają się także wielorazowe wersje z mocnych tworzyw), odpowiednio składa i przykleja do wolnego brzegu paznokcia. Buduje się na niej szkielet paznokcia. Po wykonaniu pierwszej warstwy budującej należy odkleić formę!

Przedłużenie bazą hybrydową

Skoro wiesz już, na jakiej podstawie można przedłużyć paznokieć, zastanów się, który preparat jest dla Ciebie lepszy. Przedłużając paznokcie bazą, możemy wydłużyć płytkę nawet o 5 mm. Dla osoby początkującej baza będzie dobrym wyborem, bo jest łatwiejsza w formowaniu. Bazę budującą możesz też użyć tradycyjnie – pod lakiery hybrydowe aplikowane na paznokciach. Szeroki wybór baz hybrydowych oferuje sklep lakieryhybrydowe.pl.

Przedłużanie żelem

Jest to metoda znana od wielu lat, którą cenimy ją za trwałość. Do wyboru mamy wiele rodzajów żelu, o różnej konsystencji. Dla początkujących poleca się żel samopoziomujący. Osoby, które nie posiadają wprawy, docenią tę właściwość, która ułatwi osiągnięcie równej powierzchni płytki paznokcia. Dzięki średniej gęstości nie zalejemy skórek, więc nasze paznokcie będą trwałe. Jednofazowy, średniogęsty żel można utwardzić w lampie UV i LED, Do wyboru jest również kilka kolorów krycia, np. 50% lub 100%. Te o mocniejszym kryciu dobrze sprawdzą się pod lakiery hybrydowe w jasnych kolorach i półtransparentnych.

Osoby zaawansowane często wolą samodzielnie stopniować żel,  nadawać i mieć nad nim pełną kontrolę. Częściej sięgają po bardzo gęste żele, np. o konsystencji galaretki.

Żele, bazy i lakiery hybrydowe mogą być utwardzane w takiej samej lampie. Najlepiej o mocy od 48W wzwyż.


Materiał partnera zewnętrznego