Jak stworzyć wyjątkowy prezent na walentynki?

0
347
serduszko walentynki
Człowiek, wykonując samodzielnie coś dla bliskiej osoby, okazuje zaangażowanie | fot.: materiał partnera

Luty to ulubiony miesiąc zakochanych. Właśnie wtedy wypada ich święto, czyli popularne walentynki. Zamiast buszować po sklepach w poszukiwaniu odpowiedniego podarunku, warto poświęcić ten czas na stworzenie prezentu własnoręcznie. To wspaniały sposób na okazanie miłości i zaangażowania. Poniżej kilka ciekawych propozycji na niespodzianki.

Słodki podarunek dla wybranki serca

Każda kobieta uwielbia, kiedy mężczyzna okazuje jej zainteresowanie. Oczywiście cieszy się z podarowanych jej kwiatów, jeśli jednak dostaje je na każdą możliwą okazję, mogą się one znudzić. Co zatem można wręczyć damie, zamiast bukietu, który prędzej czy później i tak wyląduje w zbiorniku z odpadami? Idealnym pomysłem będzie samodzielnie wykonany bukiet. Jeżeli ukochana kobieta lubi słodycze, można skonstruować bukiet np. z pralin. Ucieszy ją to nie mniej, niż żywe kwiaty, a dodatkowo rozpieści także podniebienie. Jeżeli mężczyzna, który tak się zaangażuje, będzie miał choć trochę szczęścia, być może nawet wybranka się z nim podzieli.

Chcąc podarować na walentynki prezent diy, można także stworzyć tort ze słodkości. Zamiast upieczenia ciasta, co kobieta też zapewne by doceniła, warto przygotować tort z czekoladek i innych frykasów. Taki upominek z pewnością zaskoczy ukochaną i dostrzeże ona pomysłowość oraz kreatywność twórcy.

Pomysł na prezent dla wybranka

Mężczyzna często zgrywa macho, w głębi serca jest jednak czuły i wrażliwy. Pragnąc obdarować faceta czymś, co poruszy jego duszę, warto sięgnąć po wspólne fotografie. Z ich użyciem można stworzyć niepowtarzalny album, który będzie przypominał ukochanemu najpiękniejsze chwile. Świetnym pomysłem będzie ozdobienie go własnoręcznie narysowanymi ilustracjami, wymyślonymi rymowankami czy tekstami. Projekt urozmaicą też naklejki, wstążeczki i podobne rzeczy.  

W przypadku, gdy związek trwa krótko i ukochani nie mają zbyt wielu wspólnych fotografii, nic straconego. Do utworzenia sentymentalnego prezentu wystarczy jedno zdjęcie. Można samodzielnie zrobić personalizowaną ramkę i je w niej umieścić. Taka ozdoba ściany czy biurka będzie każdego dnia przypominać mężczyźnie, że kocha i jest kochany.

Kobieta, która potrafi szyć, ma okazję wykazać się w walentynki. Uszyta przez nią poduszka z motywem walentynkowym z pewnością przypadnie do gustu wybrankowi. Odpoczywając po ciężkim dniu pracy, chętnie skorzysta z wygodnego dodatku na kanapie. Można dodatkowo spryskać poduszkę własnymi perfumami. Wówczas będzie przywodzić na myśl ukochaną za każdym razem, gdy się na niej położy.

Dlaczego prezent wykonany samodzielnie jest lepszy?

Zakup podarunku nie wymaga wielkiego wysiłku. W obecnych czasach, by coś kupić, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy kilka kliknięć w telefonie lub komputerze i gotowe. Dlatego na walentynki prezent diy sprawdzi się najlepiej. Człowiek, wykonując samodzielnie coś dla bliskiej osoby, okazuje zaangażowanie. Musi poświęcić swój cenny czas i skupić się na tym, aby obdarowana osoba była zadowolona. Takie działanie zbliża do siebie ludzi.

Materiał partnera