Wcierki do włosów – jak używać?

0
391
wcierki do włosów
Regularne i prawidłowe stosowanie wcierek do włosów, czyli odżywek do skóry głowy, to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji dla zdrowych włosów | fot.: stock.adobe.com

Wcierki do włosów to rodzaj produktu do pielęgnacji włosów, który ma dosyć długą historię. Balsamy i wcierki do włosów stosowane były już przed wieloma laty, ale dziś preparat ten znów zyskuje szerokie uznanie, jak nie coraz większe. Dla kogo przeznaczone są wcierki? Jak prawidłowo je stosować, aby odpowiednio działały?

Wcierki do włosów – co to takiego i jak działa na włosy?

Wcierka to specjalna płynna kuracja do włosów bogata w różne składniki odżywcze. Preparat wciera się bezpośrednio w skórę głowy, aby ją odżywić, wyregulować pracę gruczołów łojowych, pomóc w leczeniu dolegliwości skóry głowy, zahamować proces wypadania włosów, wzmocnić je i pobudzić odrost. Nie wszystkie wykonują to samo zadanie, ale w większości, balsamy do włosów łączą powyższe funkcje. Obecnie większość wcierek do włosów to przede wszystkim preparaty zapobiegające nadmiernemu wypadaniu włosów i stymulujące porost nowych. Składy takich wcierań bazują zwykle na mieszankach ziół, ekstraktów roślinnych i składników aktywnych. Wcierając i masując delikatnie wnika w głąb skóry głowy. W ten sposób zostaje pobudzone również ukrwienie skóry, odpowiednio wzmocniona i odżywiona przyspiesza porost włosów. Wcierki to idealne rozwiązanie dla osób chcących wzmocnić swoje włosy.

Jak stosować wcierki do włosów?

Stosuj wcierki regularnie, jeśli chcesz cieszyć się dobroczynnym wpływem emulsji na włosy i skórę głowy. Zasady tutaj są prawie takie same jak w przypadku olejków do włosów. Każdy produkt potrzebuje czasu, aby zadziałać. Im częściej będziesz nakładać odżywkę na skórę głowy, tym szybciej odczujesz jej działanie. Kosmetyków najlepiej używać codziennie, nawet w dni, kiedy nie myjesz włosów. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, stosuj odżywkę przed i po każdym myciu włosów. Czas stosowania odżywki zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb, ale nie powinien być on krótszy niż 3-4 tygodnie. Wcierka i zawarte w niej substancje potrzebują czasu, żeby zadziałać. Oczywiście efekt będzie widoczny wcześnie.

Przy regularnym stosowaniu balsamu wypadanie włosów może ustać po 2-3 tygodniach. Jednak pierwsze baby hair (małe, krótkie włoski wyrastające u nasady włosów) pojawiają się już po co najmniej 4 tygodniach. Jak prawidłowo używać wcierki do włosów, aby uzyskać najlepsze efekty? Przy stosowaniu wcierania włosów należy wziąć pod uwagę zalecenia producenta. Jeśli na opakowaniu wcierki jest napisane, że kuracja potrwa 2-3 tygodnie, warto zrobić sobie tygodniową przerwę, aby później kontynuować. Kurację można kontynuować po 7 dniach. Sposób aplikacji preparatu na mokre lub suche włosy zależy od rodzaju wybranego lotionu i rodzaju włosów. Poniżej znajduje się kilka praktycznych wskazówek.

Przed myciem włosów – balsam można nałożyć przed myciem i pozostawić na około dwie godziny. Ta metoda jest zalecana przy stosowaniu wcierki z olejem roślinnym. Używanie takiego balsamu na suche włosy może sprawić, że będą się kleić. Po umyciu włosów – można go również stosować na lekko przesuszone włosy po umyciu. Ważne jest, aby nie stosować wcierki na mokre, opadające włosy, ponieważ spowoduje to rozrzedzenie odżywki i jej działanie nie będzie tak silne. W przypadku włosów suchych – może być stosowany codziennie na suchą skórę głowy, jeśli używasz odżywki do włosów zaprojektowanej w celu zmiękczenia cebulek i dodania objętości. Najbardziej polecanym sposobem stosowania odżywki do włosów jest nakładanie jej bezpośrednio z butelki na skórę głowy za pomocą atomizera lub pompki. Jest to również najwygodniejsze rozwiązanie. Jeśli nie masz takiej butelki, możesz również użyć zakraplacza lub dużej strzykawki bez igły. Następnie delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców. Co ciekawe, sam masaż skóry głowy także przyspiesza porost włosów, ponieważ poprawia się ukrwienie skóry.

Regularne i prawidłowe stosowanie wcierek do włosów, czyli odżywek do skóry głowy, to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji dla zdrowych włosów. Funkcją wcierki jest wzmocnienie cebulki włosa, dostarczenie jej potrzebnych składników odżywczych oraz zadbanie o zrównoważenie całej skóry głowy. Z odżywką już po kilku dniach jej użytkowania możesz cieszyć się zdrowszym wyglądem włosów.

WCO