Jak wybierać naturalne oleje do pielęgnacji twarzy?

0
734
olej do pielęgnacji skóry
Do tych najczęściej stosowanych zaliczyć można olej arganowy, z awokado czy ze słodkich migdałów | fot.: materiały prasowe

Czy wiesz, że oleje roślinne znane są ze swoich właściwości pielęgnacyjnych przy zastosowaniu na skórę już od tysiącleci? To właśnie te naturalne wyciągi z różnych drzew, krzewów, liści i owoców stosowane były pierwotnie w celach leczniczych, później odkryto ich zbawienny wpływ na skórę. Dzisiaj dobrze dobrany olej do twarzy, pozwala ją oczyszczać, nawilżać, działać antytrądzikowo czy przeciwzapalnie. Poznaj właściwości najlepszych olejów do twarzy, sprawdź, jak stosować te naturalne, ekologiczne kosmetyki.

Właściwości olejów do twarzy

Warto wybierać oleje do twarzy, uwzględniając typ cery, ewentualne niedoskonałości czy problemy skórne, jakie chce się zwalczać. Do tych najczęściej stosowanych zaliczyć można olej arganowy, z awokado czy ze słodkich migdałów.

Jeśli stawiasz na działanie odmładzające, hamujące proces powstawania zmarszczek, wybierz olej z dzikiej róży albo opuncji figowej. Jeśli zaś chcesz pozbyć się problemów typowych dla cery trądzikowej, wybieraj oleje konopne. Właśnie one działają przeciwzapalnie i łagodzą zmiany.

Jak stosować oleje do twarzy?

Czy wiesz, że chociaż wszystkie oleje działają nawilżająco, to jeśli są niewłaściwie stosowane, mogą wręcz wysuszać skórę albo zapychać pory? Okazuje się, że bez względu na ich rodzaj i miejsce używania, patrząc na różne partie ciała, oleje należy nanosić na skórę wcześniej zwilżoną. Dzięki temu olej lepiej się wchłania, nie pozostawia tłustego filtru i lepiej się rozprowadza. Koniecznie o tym pamiętaj, zanim wykorzystasz olej idealny do Twoich potrzeb.

Nigdy nie zapominaj o jednej, ale jakże ważnej zasadzie. Przed zastosowaniem oleju na skórę twarzy, najpierw wykonaj próbę uczuleniową na wybranym fragmencie ciała, na przykład na nadgarstku lub kostce. Okazuje się, że chociaż oleje są w pełni naturalne i bezpieczne w stosowaniu, to niektóre mogą wywoływać reakcje alergiczne albo podrażniać delikatną skórę twarzy.

Olej do twarzy rano czy wieczorem?

Zaleca się stosowanie olejów do twarzy raczej wieczorem, w ramach rutynowej pielęgnacji odżywczej. Możesz wybierać oleje, którymi wykonasz dokładne oczyszczenie skóry twarzy ze zbędnego makijażu i innych zanieczyszczeń. Oleje możesz również stosować jako krem witaminowy albo odżywcze serum o intensywnym działaniu. Dobrą metodą jest mieszanie różnych olejów naturalnych, dzięki czemu zwiększa się ich skuteczność.

Które oleje do twarzy są najlepsze?

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Warto jednak zauważyć, że korzystne działanie naturalnych olejów będzie widoczne tylko po długotrwałym i regularnym stosowaniu. Co ważne, należy wybierać tylko oleje wiadomego pochodzenia, od certyfikowanych producentów. Musisz wiedzieć, że ich dobroczynne właściwości mogą być wykazywane tylko wtedy, gdy proces ich tłoczenia jest odpowiedni. Znaczenie ma także transport oraz przechowywanie oleju. Najczęściej przelewane są do buteleczek z ciemnego szkła. Lepiej trzymać je w zacienionym miejscu, niektóre wymagają przechowywania w lodówce.

Materiał partnera