Jak wzmocnić paznokcie?

0
2725
Skutecznie wzmocnione paznokcie
Słaba kondycja płytki paznokcia to niestety przypadłość, na którą cierpi coraz więcej kobiet. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Słaba kondycja płytki paznokcia to niestety przypadłość, na którą cierpi coraz więcej kobiet. Powody? Jest ich kilka, a do najpowszechniejszych z nich należą niedobory witaminowe i mineralne, ale także urazy mechaniczne bądź częsty kontakt z substancjami chemicznymi.

Powody słabej kondycji paznokci

Najczęstszymi oznakami słabych paznokci są wszelkie pęknięcia i rozdwojenia. Ponadto zdarza się, że powierzchnia płytki jest po prostu bardzo cienka, a tym samym łatwo ulega zniszczeniu. Czy da się walczyć z takim stanem rzeczy, mając naturalne predyspozycje do słabych paznokci lub funkcjonując w środowisku, gdzie łatwo o kontakt z chemikaliami i o urazy mechaniczne? Oczywiście, że tak!

Zacznij od diety!

Po pierwsze możemy zmienić nasze przyzwyczajenia żywieniowe, gdyż to one często są sprawcą „złych rzeczy”. Co jeść, aby wzmocnić nasze paznokcie? Najważniejsze, aby dieta była bogata w:

  • białko – główny budulec powierzchni paznokcia (keratyna),
  • wapń – pozytywnie wpływa na grubość płytki,
  • krzem – zwiększa elastyczność i nawilżenie paznokcia,
  • witaminy – przede wszystkim A, C, D, E oraz z grupy B,
  • nienasycone kwasy tłuszczowe – omega-3 oraz omega-6.

Kosmetyki regenerujące i bazy proteinowe

Innym sposobem, który powinno stosować się równocześnie z dobrze zbalansowaną dietą są kosmetyki mające działanie regenerujące. Na rynku dostępne są między innym różne kremy nawilżająco-odżywiające oraz sera regeneracyjne.

Prawdziwym hitem są natomiast bazy proteinowe do paznokci. Produkt ten można m.in. zakupić u renomowanego producenta lakierów hybrydowych Indigo Nailshttps://www.indigo-nails.com/pl,bazy-i-topy-hybrydowe.html. W czym tkwi wyjątkowość bazy? Przede wszystkim jest ona prawdziwą bombą proteinową, dzięki której możliwe jest m.in. przedłużenie, naprawienie lub wymodelowanie paznokcia. Niezwykle gęsta konsystencja protein base pozwala na bezproblemowe przedłużenie paznokci nawet o 3mm. Co więcej, produkt ten posiada bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa (chroni przed czynnikami zewnętrznymi) oraz jest samopoziomujący (łatwo się modeluje, co pozwala na proste korygowanie przedłużanego paznokcia w trakcie zabiegu).

Bez względu na to, czy posiadamy mocna płytkę, czy jej kondycja pozostawia wiele do życzenia, powinniśmy dbać o nią regularnie. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknie i zdrowo wyglądającymi paznokciami przez wiele lat.


Materiał partnera zewnętrznego