Jakie zabiegi na wyszczuplenie twarzy są najlepsze?

0
672
zabiegi wyszczuplające twarzy
Na szczęście medycyna estetyczna rozwinęła się i dalej rozwija w niesamowitym tempie i oferuje coraz lepsze, mniej inwazyjne metody od klasycznego skalpela | fot.: materiał partnera

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zabieg wyszczuplania twarzy. Jest to podyktowane zarówno coraz większą samoświadomością dotyczącą własnego wyglądu, większej niż przed laty dostępności tych zabiegów oraz lepszym rezultatom, które wiążą się z silnym rozwojem medycyny estetycznej. Istnieje wiele metod wyszczuplania twarzy, jednak które są najlepsze i najbezpieczniejsze, a do tego dają wspaniałe efekty? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania, odnoszące się do omawianego zabiegu.

Na czym polega zabieg wyszczuplania twarzy?

W zabiegu wyszczuplającym twarz mamy do czynienia głównie z usuwaniem odkładającej się w naszym ciele wody, tkanki tłuszczowej lub powstałych obrzęków. Ludzka twarz potrafi zmienić się zarówno pod wpływem czasu, jak i zwiększenia się lub skrajnego zmniejszenia wagi. Przez wzgląd na ilość czynników, jakie mają wpływ na nasz wygląd, wyszczuplanie twarzy nie jest łatwym zadaniem.

Na szczęście medycyna estetyczna rozwinęła się i dalej rozwija w niesamowitym tempie i oferuje coraz lepsze, mniej inwazyjne metody od klasycznego skalpela. Warto dowiedzieć się więcej na jej temat, szczególnie jeśli sam/a zastanawiasz się nad skorzystaniem z tej możliwości. Z pewnością dzięki zdobyciu tej wiedzy będziesz w stanie w pełni świadomie wybrać zabieg, który odpowiada Ci najbardziej i którego efekty wpasowują się w Twoje oczekiwania najlepiej.

Metody wyszczuplania twarzy – jakie istnieją i które wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, w klinikach medycyny estetycznej znajdziecie wiele ofert, dotyczących zabiegów wyszczuplania twarzy. Poniżej wybraliśmy dla Was najlepsze i najpopularniejsze opcje:

  • Botox – kojarzony praktycznie przez wszystkich, botox, czyli zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Daje szybki i pewny efekt, który należy jednak odnawiać co 3 do 6 miesięcy, w zależności od indywidualnych potrzeb. Ta metoda pozwala na usunięcie zmarszczek, łagodzenia owalu twarzy oraz leczenia bruksizmu, choć z tym ostatnim lepiej najpierw poszukać pomocy u psychologa, ponieważ nocne zgrzytanie zębami jest spowodowane przede wszystkim wysokim stresem.
  • Kwas hialuronowy – choć wiele osób skojarzy się na pewno jedynie z powiększaniem ust, jest skuteczny także w modelowaniu twarzy. Możliwe jest zarówno podniesienie policzków i podbródka, jak i wyszczuplanie nosa. Efekty jakie uzyskamy, będą widoczne przez 6 do 18 miesięcy, po których należy powtórzyć zabieg. Podobnie jak botox, metoda ta jest nieinwazyjna i będzie perfekcyjnym wyborem dla osób, które nie chcą poddawać się zabiegom chirurgicznym
  • Endermologia – zmiana owalu twarzy oraz optyczna ciężkość twarzy często spowodowana jest obrzękami, które wynikają z niewłaściwej kumulacji produktów przemiany materii w tkance podskórnej, czego efektem jest utrata blasku i koloru skóry twarzy oraz powstawanie zmarszczek. Endermologia to tak naprawdę masaż, który pobudza krążenie limfy, dzięki czemu uzyskujemy naturalny efekt wygładzenia i odmłodzenia. Warto zaznaczyć, że jest to metoda dla osób, które nie mają nic przeciwko, aby poczekać na efekty zabiegu, ponieważ zaleca się 5 do nawet 10 wizyt, a następnie wybierać się do kliniki co 1 do 3 miesięcy.
  • Lifting Twarzy – jeśli zależy Ci na długotrwałych efektach, warto rozważyć chirurgiczną poprawę wyglądu twarzy. Poddanie się pod ręce doświadczonego chirurga plastycznego, pozwoli Ci na jednorazowy zabieg, który wystarczy na 10, a nawet 15 lat!

Kliniki oferują wiele sposobów wyszczuplania twarzy, jednak omówione cieszą się największą popularnością i cechują najlepszymi opiniami klientów. Napiszcie w komentarzu, który waszym zdaniem jest najlepszy, podzielcie się swoimi doświadczeniami lub dajcie znać, jeśli o jakimś zapomnieliśmy, a uważacie, że warto o nim wspomnieć!

Materiał partnera