Jakiej pielęgnacji wymaga cera z niedoskonałościami?

0
1331
uśmiechnięta twarz kobieca
Jeśli często mamy do czynienia z wypryskami czy przebarwieniami, warto zastanowić się, jak sprawić, by skóra z niedoskonałościami wyglądała zdrowo i promiennie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Niedoskonałości mogą się pojawić w każdym momencie naszego życia i to niezależnie od typu cery. Może to być spowodowane nieprawidłową dietą, nadmierną ekspozycją na szkodliwe czynniki zewnętrzne, ale także stosowaniem niewłaściwej pielęgnacji. Jeśli często mamy do czynienia z wypryskami czy przebarwieniami, warto zastanowić się, jak sprawić, by skóra z niedoskonałościami wyglądała zdrowo i promiennie.

Cera z niedoskonałościami – oczyszczanie

Skóra z niedoskonałościami musi być przede wszystkim prawidłowo oczyszczana. Pamiętajmy, że każdego dnia cera jest narażona na kontakt z substancjami, które nie działają na nią zbyt korzystnie, takie jak zanieczyszczenia powietrza. Na jej powierzchni gromadzi się sebum, co może skutkować właśnie powstawaniem wyprysków, a na dodatek często nakładamy na nią makijaż. Jeśli nie zatroszczymy o to, by dokładnie oczyszczać skórę rano i wieczorem, stany zapalne mogą się zaognić.

Trzeba zatem zadbać o dokładne usunięcie makijażu przy pomocy wybranego płynu lub mleczka micelarnego, a następnie umycie twarzy przy użyciu odpowiedniego produktu, np. żelu. Upewnijmy się, że resztki kolorowych kosmetyków, np. podkładu, nie osadziły się na linii włosów. Dobrym posunięciem będzie także późniejsze zastosowanie toniku, dzięki któremu cera z niedoskonałościami będzie ukojona i gotowa na nałożenie kolejnych produktów.

Skóra z niedoskonałościami – odżywianie

Kolejnym krokiem – niezależnie, czy jest to poranny rytuał pielęgnacyjny, czy też przygotowujemy się do snu – jest nałożenie odpowiedniego kremu. Jego zadaniem jest nie tylko dostarczyć naszej skórze niezbędnych składników odżywczych, ale także nawilżyć cerę i ochronić ją przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz.

Wybierając jakiekolwiek produkty do pielęgnacji skóry ze skłonnością do niedoskonałości, dokładnie sprawdzajmy skład, upewniając się, że nie ma w nim substancji podrażniających. Zamiast tego warto zwrócić uwagę, czy dany krem został wzbogacony o takie minerały, które poprawiłyby wygląd cery, jak np. cynk, który doskonale łagodzi stany zapalne.


Materiał partnera zewnętrznego