Kiedy skorzystać z pomocy lekarza online?

0
1099
telemedycyna wizyta online
Pomoc lekarza online, i to nie tylko w dobie pandemii, przyda się również wtedy, gdy osoba chora potrzebuje uzyskać zwolnienie lekarskie | fot.: materiał partnera

Usługi lekarzy online cieszą się coraz większą popularnością. Przyczyniła się do tego m.in. pandemia COVID-19, która sprawiła, że aż 75 proc. pacjentów doświadczyło utrudnionego kontaktu z medykami. Przez to zaczęli oni poszukiwać innych metod na uzyskanie niezbędnej pomocy lekarskiej i naprzeciw wyszła im właśnie telemedycyna. W jakich sytuacjach sprawdza się ona szczególnie?

E-Recepta potrzebna od zaraz

Jak bezpiecznie przedłużyć e-Receptę, gdy gabinety lekarskie nie działają lub przyjmują tylko w poważnych przypadkach? To problem, z jakim pacjenci zmagają się od marca tego roku. Na szczęście istnieją platformy takie jak haloDoctor.pl, dzięki którym można szybko pozyskać receptę elektroniczną i w dodatku bez wychodzenia z domu.

Wystarczy wejść na serwis, znaleźć lekarza zajmującego się wypisywaniem recept, umówić się z nim na e-Wizytę oraz udokumentować, że recepta na preparat jest niezbędna. W przypadku np. tabletek antykoncepcyjnych przyjmowanych od dłuższego czasu, przydatne może być okazanie lekarzowi online zlecenia od ginekologa lub poprzednich recept na konkretny środek.

Natomiast przy lekach przyjmowanych na leczenie chorób przewlekłych, niezbędne będzie zaprezentowanie historii chorobowej lub bieżących wyników badań, które można wysłać podczas konsultacji w oknie czatu.

Co istotne, cały proces uzyskiwania recepty elektronicznej nie powinien trwać dłużej niż zaledwie kilka minut, jest to więc również ogromna oszczędność czasu.

Zwolnienie L4

Pomoc lekarza online, i to nie tylko w dobie pandemii, przyda się również wtedy, gdy osoba chora potrzebuje uzyskać zwolnienie lekarskie. Także jest to możliwe w przypadku korzystania z platformy haloDoctor.pl. Wystarczy znalezienie medyka zajmującego się wydawaniem L4 oraz skonsultowanie z nim stanu zdrowia.

Po około 15-minutowej konsultacji z lekarzem online (jeśli będzie to rzeczywiście adekwatne), zostanie wystawione L4, które od razu przesyłane jest zarówno do ZUS, jak i do pracodawcy.

Korzyści ma również sam pacjent, który by uzyskać L4 nie musi wychodzić z domu i narażać się na kontakt z innymi chorymi osobami.

Specjalistyczna porada

Konsultacje z lekarzami online są przydatne również wtedy, gdy pacjent potrzebuje szybkiej porady medycznej w związku ze swoim stanem zdrowia. W przypadku platformy haloDoctor.pl działa poprzez nią ponad 5 tys. lekarzy aż 40 różnych specjalizacji, dlatego też z lekarzami online można konsultować praktycznie wszystkie przypadłości.

Jak widać pomoc lekarzy online jest bardzo kompleksowa i okazuje się być absolutnie niezbędna w dobie pandemii COVID-19, gdy zdecydowana większość pacjentów ma utrudniony kontakt z medykami. Dzięki telemedycynie można bowiem uzyskać zarówno receptę, jak i zwolnienie lekarskie oraz profesjonalną poradę medyczną. Jeśli i ty ich potrzebujesz, wejdź na haloDoctor.pl i umów się na konsultację.

Materiał partnera