Kiedy warto skorzystać z zabiegów z toksyną botulinową?

0
4165
Toksyna botulinowa
Botox sprawia, że skóra wygląda młodziej, dzięki czemu odzyskuje się dawny wygląd | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Toksyna botulinowa, czyli popularny botox, znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Z zabiegów z botoxem korzystają przede wszystkim panie, lecz niekiedy decydują się na nie również panowie. Jaki jest cel stosowani toksyny botulinowej? Jakie są korzyści z jej wstrzykiwania pod skórę?

  1. Botox niezastąpiony w walce ze zmarszczkami
  2. Toksyna botulinowa a leczenie nadpotliwości

Botox jest stosowany w kosmetyce i medycynie estetycznej już od lat 70. Początkowo próbowano za jego pomocą leczyć zeza, jednak szybko okazało się, że znacznie lepsze efekty daje jako środek do wygładzania zmarszczek. Dzięki niemu znikały kurze łapki wokół oczu, a pacjenci odzyskiwali młody wygląd. Kiedy warto zastosować zabiegi z botoxem?

Botox niezastąpiony w walce ze zmarszczkami

Toksyna botulinowa wykorzystywana między innymi przez gabinet https://cmeik.pl/ jest jednym z najskuteczniejszych preparatów do walki ze zmarszczkami. Dzięki niej można wygładzić skórę wokół oczu i ust, a także zmniejszyć widoczność głębokich zmarszczek na czole. Botox sprawia, że skóra wygląda młodziej, dzięki czemu odzyskuje się dawny wygląd.

Toksyna botulinowa jest wykorzystywana przez kobiety w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, które pojawiają się już po 25. roku życia. Substancja sprawia, że już po 2-3 dniach zauważa się wyraźną poprawę kondycji skóry, a po około 2 tygodniach pojawia się pełny efekt zabiegu. Rezultaty korzystania z botoxu utrzymują się przez okres od 3 do 6 miesięcy. Ze względu na niewielką liczbę przeciwwskazań do zabiegu, większość pań może skorzystać z niego bez obaw.

Toksyna botulinowa a leczenie nadpotliwości

Botox jest wykorzystywany nie tylko do spłycania zmarszczek mimicznych, ale również jako skuteczne lekarstwo na nadpotliwość. Szczególnie dobre efekty przynosi obstrzykiwanie toksyną botulinową dłoni – efekt suchych rąk utrzymuje się przez około 6 miesięcy, znacznie ułatwiając codzienne funkcjonowanie osobom cierpiącym na hiperhydrozę. Botox jest skuteczny również w przypadku nadmiernej potliwości pach, dlatego zabiegi z jego wykorzystaniem są coraz popularniejsze w okresie wiosenno-letnim.

W leczeniu nadpotliwości toksyna botulinowa odpowiada za porażenie gruczołów potowych i ograniczenie ich aktywności. Dzięki temu problematyczne partie ciała wydzielają mniej potu niż dotychczas. Korzystanie z botoxu w przypadku hiperhydrozy nie ma negatywnego wpływu na czucie w dłoniach i sprawność motoryczną, dlatego sprawdza się nawet w przypadku osób cierpiących na nadpotliwość dłoni związaną z pracą zawodową (np. fryzjerzy).


Materiał partnera zewnętrznego